Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy a gyerekorvos...

Igaz hogy a gyerekorvos köteles féláron felírni a tápszert 6 hónapos korig?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy Beba H.A. Sensitive tápszert eszik 3 hónapos kislányom. Recept nélkül 2900 Ft, recepttel 2200 Ft.

De ha a fele állami támogatás, akkor nem 1500 Ft-ba kéne kerülnie? Most akkor ez hogy van? Ti mennyiért veszitk?


2011. febr. 3. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Honnét veszed, hogy fél áron? Nekünk is annak idején csak pár száz forint volt a támogatott és a sima közti különbség.
2011. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden termékre más a támogatás mértéke.Én a humana babyfitet 1 et használtam,szt lehet egy éves korig és addig fel is írják.1000 ft egy dobozzal.Én 11 hós koráig azt adtam persze kapott mást is nem csak tápit.de nem volt éhes.(reggel és este kapta).
2011. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor van nagyobb kedvezmény ha valamilyen gyógytápszerről van szó.
2011. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már 2003ban is csak a gyermek hatodik hónapjáig járt,támogatással.Utána teljes árban fizettem.
2011. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pl.laktózérzékeny gyereknek tényleg kedvezményesen írják fel a tápszert. De ez a kedvezmény a sima tápszerre nem érvényes.
2011. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Anyósom okoskodott, állítólag valami gyerekorvos mondta neki, de azt se tudja milyen tápszerről van szó. Én is most néztem utána az OEP honlapján. Már totál kiakaszt az anyósom.

Köszi a válaszokat :)

2011. febr. 3. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, a HA tápszert tovább is felírják a babáknak, mint 6 hónap, a védőnőm mondta, hogy egy éves koráig szokták írni itt nálunk,illetve ameddig a baba le nem szokik végül is a tápszerről.

A támogatás tényleg csak párszáz forint, de ha összeadom, hogy nekünk még 7 doboz is kell néha egy hónapban - egy mindig van tartalékban - akkor 2-2500,-Ft a spórolás a recepten...ez azért a mai világban nagy pénz.

2011. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!