Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányommal mostanában a...

Kislányommal mostanában a hosszú sötét estéken sokszor egyedül vagyunk és már nem tudok mit találni ki, én is elfáradok olyankor rövidke meséket, animációs dalokat nézegetünk nem baj? 15 hónapos

Figyelt kérdés

Eddig sosa nézett semmit de most rászoktunk

napponta összesen egy órát biztos nézzük


2010. dec. 15. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Dehogy baj,mi is kinlódunk késő délutánonként..
2010. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az enyém 21hónapos,mi is nézzük.Attól függetlenül pont ma olvastam egy babás ujságban,hogy a gyerekeknek 3éves koráig nem ajálják a számítógép és a tévé nézését.
2010. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 1 óra miatt nem dől romba a világ!

én már bevonom a "házimunkába" (szennyest válogatunk, bepakolunk a gépbe, együtt teregetünk- ő széthúzkodja a ruháat én meg össze, együtt főzünk- ő saját műa. szűrővel, fakanállal, rendezi az edényeket, rendezi a tiszta ruhát és sorolhatnám... :), mindenesetre jön velem és rámol, leköti magát), de így is nehéz elfoglalkoztatni "egész nap". eljátszik egyedül is elég sokat, de már kimaradnak a hosszú kinti séták, bandázás a többi gyerekkel, szóval nem könnyű. mi még rádiózni és táncolni is szoktunk.


mindig azt mondom, ha egyszer megszólal a kisifiam, először azt fogja mondani, hogy "anya,fogd már be és úúúúúúúúúúúúgy utálom a mondókákat!!"



kicsit hosszú lett...


még azt akartam leírni, hogy a gyerekeknek manapság már semmit nem ajánlanak 1 meg 3 éves kor alatt.... :)

2010. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó mennyire igazad van!!! Szerintem ez már felháborító komolyan mondom mit ki nem találnak!! 3 éves korig se tehéntej, se glutén, se tv, se méz, se SEMMI. Tömjed a gyereket mesterségesen előállított tápszerekkel mert az az egészséges,hát marhára egészséges lehet az a babajoghurt, ami hűtés nélkül 4 hónapig eláll!!! Szóval zárd be egy szobába egész délutánra a gyereket, adj neki angolul tanító plüsskutyát meg kisautót (röhej), nyomj a kezébe egy üveg tápszert aztán csókolom! Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ez kikívánkozott!
2010. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
azért az agyonantibiotikumozott tehéntej sem a legjobb
2010. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

előző

A babajoghurt hőkezelés miatt áll el, semmi oylan nincs benne, ami káros,

(pont múltkor volt egy faszi az egyik rádióban, az e- számokról és egyéb ilyen kellems dolgokról volt szó, és itt jött képbe babjoghurt)

Viszont a gyári gyümölcsjoghutrokban ezek vannak:


gyümölcsjoghurtok összetétele


Gyümölcsjoghurtokban a joghurt „ízesítésére használt gyümölcskészítmények, zöldségkészítmények, továbbá a tiszta gyümölcs, zöldség, ill. a méz hányada legalább 4% (m/m) kell, hogy legyen." - írja a Magyar Élelmiszerkönyv. Ez azt jelenti, hogy 100g gyümölcsjoghurtnak legalább 4g gyümölcsöt kell tartalmaznia. Fontos tudni, hogy a gyümölcsjoghurtokban található gyümölcsöket hozzáadás előtt hőkezelik, így azok aroma- és vitamintartalma lecsökken.


Tesztünkben először a gyümölcstartalmat szerettük volna ellenőrizni, ám kiderült, hogy hazánkban nincsen erre elfogadott, akkreditált laboratóriumi vizsgálat. A szabályok betartását a gyártási lap alapján „lehet ellenőrizni".


Talán itt érdemes megjegyezni, hogy a hazai joghurt piacon hozzávetőlegesen 25%-os részesedéssel bíró „Könnyű és finom" család eperrel díszített csomagolású joghurtját még mi magunk is beválasztottuk a gyümölcsjoghurtok tesztelésébe, holott az nem az. Csak később, a csomagolást alaposabban megnézve vettük észre, hogy azon „eperrel ízesített, eper ízű joghurt" felirat szerepel, s gyümölcstartalma, pedig ennek megfelelően 3,2%, alacsonyabb, mint a hűtőpulton mellette elhelyezett, valódi „epres" gyümölcsjoghurtoknak.


Akár a legtöbb vásárló, mi is gyümölcsjoghurtnak gondoltuk a Danone Kft. gyerekeknek szánt termékét, a Danoninót. Ennek gyümölcstartalma 6,15%, de nem joghurtból készül, hanem főként túróból, tejszínből és eperkészítményből áll .


A gyümölcsjoghurtokban a két „fő" alkotó mellett számos más anyag használata is megengedett. Ezek közül van, amelyik állományjavítását szolgálja, mint pl. a szentjánoskenyér liszt (E410), a módosított keményítő, a gyümölcsökből és növényekből nyert pektin (E440), a Ca-klorid (E509), a főleg növényi zsírsavak mono- és digliceridjei (E471), a cukor erjesztésével nyert xantángumi (E415), a vörös moszatból kivont karragén (E407), vagy a közelmúltban elhíresült guargumi (E412).


A számos gyümölcsjoghurtban megtalálható zselatin a húsipar és a bőrgyártás melléktermékeként, szarvasmarha és ló csontjából és kötőszövetéből előállított anyag. Jelentős mennyiségű víz megkötésére alkalmas, így használatával a híg joghurt is jól kanalazható. Állati eredete miatt sok vegetáriánus kerüli a zselatint tartalmazó termékek fogyasztását.


Az alkotók között előfordulnak savanyúságot szabályozó anyagok, úgy mint a Na-citrát (E331), trikalcium- citromsav, citromsav (E 330), trikalcium- foszfát, citromlé koncentrátum.


És a színezékek, mint a paprikakivonat, sárgarépa-sűrítmény vagy a főleg külföldi termékekben előforduló céklalé-koncentrátum. Külön kiemelésre érdemes az E120-szal jelölt kármin, amely a hazai termékek közül számos piros színű gyümölcsjoghurtnak alkotója. Ez az anyag, amellett, hogy allergiás reakciókat válthat ki, a fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki. Az általunk vizsgált nyugat-európai termékek közül csak a Müller 0,1%-ban fordult elő ez az anyag, a hazaiakban relatíve gyakori (Kyr, Milli, Activia, Könnyű és Finom).


A diétás termékek alkotói az édesítőszerek, úgy mint az Aceszulfám K (E950), amelynek humán egészségre gyakorolt hatásáról csak a gyártó nem publikus vizsgálatai állítják, hogy nem káros, az Aszpartám (E951), amely allergiás reakciók esetleges kiváltója és étvágynövelő hatású (!). Előfordul még az egykoron betiltott, ma újból sok helyen engedélyezett Na- ciklamát (E 952), vagy az állatoknál hólyagrákot előidéző Na-szacharinát (E 954) is a gyümölcsjoghurtokban. A mesterséges édesítőszerek helyettesítője a magas gyümölcscukor-tartalmú agávészirup, amelynek egyetlen hibája, hogy Mexikóban állítják elő, így meglehetősen sokat utazik, míg az asztalunkra kerül.


És végül, de nem utolsó sorban az aromák, amelyek az alacsony gyümölcstartalmú gyümölcsjoghurtokban az ízhatásért elsősorban felelős anyagok. Egy aroma nélküli jóízű eperjoghurt előállításához kb. 20% gyümölcstartalomra lenne szükség, ami viszont nagymértékben megnövelné a termék árát. Helyette, bár a csomagoláson gusztusos gyümölcsök láthatók, sok gyártó aromákat használ, amelyek erőteljes ízeikkel elkorcsosítják ízérzékelésünket. (Az aromákról részletesen lásd



Szóval inkább veszek a 21 hós lányomnak babajoghurtot,

(Brendonban hónapk óta akciós, 300 ft a 4 doboz) vagy csinálok otthon gyümölcsjoghurtot, túrókrémet.



Viszont sötétben is uganúgy ki lehet menni az utcára,elmenni könyvtárba és még ezer helyre..

2010. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

félreértettél..lehet rosszul írtam...

én is saját készítésű túrókrémet adok a babának, natur joghurtot pedig gyümölccsel turmixolok, abban az van amit beleteszek...még a szezonban fagyasztottam le a kertből gyümölcsöt, én ebben bízom

2010. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
21.43 Nem unod még h úton útfélen belinkeled ezt a gyümölcsjoghurt ellenkampányt...?
2010. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem unom, mert elgondolkodtató.

És még be fogom......

2010. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

előző

...fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki.


na ez undorító, eért is linkelem be

2010. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!