Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hamar ült a babája-...

Akinek hamar ült a babája- 4-6hónaposan már, ott hogy kezdett el ülni a baba? Magától ült fel, vagy ültettétek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
6 hónaposan ült, ekkor kezdett mászni is. soha nem ültettük.
2011. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos korától ültetem.
2011. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
lemaradt hogy 9 hós és még nem tud felülni, de állni igen.
2011. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

6 hósan magától ült fel. mászásból kirakta a fenekét :)


remélem senki nem ültet 4-6 hónapos, ülni nem tudó babát!!!

2011. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat- én sajna sokat olvastam itt is ilyet, hogy igenis ültetnek- sőt rokonságba is előfordult.... De akinek nem lehet ezt megmagyarázni- annak sajna nem lehet.

Sok kérdésnél sok választ olvastam, hogy már 4hósan ült a baba- és lehet én vagyok ilyen elmaradott??, de nem tudom elképzelni egy 4hónaposról, hogy magától üljön- hacsak nem körbepárnázva ültetik.


ÉN sem siettetem soha a gyerekeimet, hogy kússzanak, másszanak üljenek, csinálták amikor tudták. Soha meg nem kérdezi majd tőlük senki, hogy vajon 7, vagy 10hósan ültél-e? Nem? Akkor meg minek siettetni ezt is?

A nagyobbikam egyébként 8hósan ült fel, a kicsi most 8hós, már mászásból kitolja a fenekét és egykézzel hadonászik, de a másik kezével még támaszt. De majd ő tudja, mikor nem kell már a földbe kapaszkodnia!!

:-)

Azért én is remélem, hogy nincs (sok) anyuka, aki ülteti a babáját.

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 3. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Én sem akartam ültetni a babámat. 3,5 hós korától, húzta fel magát, de csak a mózesben. Akkor egy időre abbamaradt a babakocsizás. 5, 5 hósan mondta a védőnő és a doki, hogy hagyjam. Mózeses babakocsival sétáltunk, úgy, hogy ő ült. Aztán már otthon sem volt el hosszúideig a játszószőnyegen, próbálozott és amikor sírvafakadt, én felsegítettem. Most 9 hós. Felhúzza magát és feláll a kiságyban, járókában, aztán, ha elfáradt térdre, vagy fenékre csücsül. Azt hittük, hogy kimarad a mászás, de most ülésből előredöl négykézlábra és "kutyázik". Alig várom, hogy lássam mászni.:) Eddig csak körbe-körbe "kúszott", és hemperegve jutott el, ahová nagyon akart.

Édesanyám mondja, hogy poni ilyen sorrend volt nálam, és öcsémnél is : ülés, állás, mászás, és nagyon korán járás. Söt öcséméknek mind a 3 lánya is előbb ült, aztán állt, majd ülésből kezdett el mászni.

2011. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál is hasonló volt mint az előttem írónál. Kislányom születésétől fogva nem nagyon szeretett feküdni, hason pedig jó sokáig egyáltalán nem maradt meg. A babakocsiban 5 hónapos korától a sportrészben ült, úgy hogy a háttámla nagyon le volt engedve, az egész egy ilyen köztes póz volt az ülés és a fekvés között. Egy idő után elkezdte előre húzni magát a kocsiban, és az lett a vége, hogy a babakocsiban nagyon szépen ült, támaszkodás nélkül. 6 hónapos volt, mikor leraktam az ágyra ülve, és úgy is maradt. Ezután következett a felállás. Ha az ágy mellett üldögélt, onnan felállt kapaszkodva, sőt már lépegetett is. 9 hónapos volt, mikor az ülésből átlökte magát négykézlábra, kutyázott, és az ülésből kezdett el mászni. Nem erőltettem neki az ülést, de egyszerűen ordított ha feküdnie kellett. Amint felültettem semmi baja nem volt, szépen játszott. Mivel 9 hónaposan kezdett mászni, így az egyedül "felülés", illetve kiülés is csak akkor volt. Nem hiszem, hogy 4 hónapot hagynom kellett volna hogy sírjon, mert nem tudott magától felülni.
2011. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó kettő hozzászólónak köszönöm, kicsit megnyugtattatok 5 és fél hónapos babám 1 hónapja kezdte, hogy majdnem fekvésből hasizomból felül, teljesen rosszul voltam, hogy a gerincével mi lesz..


Először nem tartotta magát, hanem nekidőlt a karomnak és úgy dobolt a térdemen, asztalon stb. Most már meg tudja magát rövid ideig tartani, ha elfárad visszadől, és kis pihenés után megint felül. Az elejétől kezdve, ha megpróbálom visszahúzni, akadályozni akkora hiszti lesz belőle, hogy csak na!

A védőnőnek megmutattam, hogy honnan ül fel, szerinte, ha onnan ő egyedül felül, akkor hagyni kell. Mert ahonnan ő csinálja, teljesen biztos, hogy az izomzata készen áll a feladatra. Hiába volt ez a megnyugtatás én azért még mindig kicsit félek.

2011. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ültetés...és ültetés között is van különbség...az én kisfiam se szeretett feküdni,így fogtam az ölemben,és úgy "ült"...megkérdeztem a védőnőt,azt mondta,hogy így lehet,mert én tartom,és nem a gerince terhelődik.Most 7 hónapos,hasal a combomon,majd gondol egyet,és két mozdulattal,már szemben is ül velem a szőnyegen. Magától ül fel,stabilan ül,és próbál ülésből előre hajolni(mászó pozícióba)és néhány napja feláll.

Olyan nagy problémát okozott számomra is ez a "tilos ültetni"...de sokszor már kész vagyok ettől a sok tudományos dologtól (próbálom én is,hogy jó legyen)...de mikor fogja élvezni a gyerekem az életet,ha mindentől elzárom??? Mára eljutottam oda,hogy érzésből nevelek,pedig az elején megkaptam,hogy "tudományos anyuka" vagyok...

2011. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van- szerintem is van különbség ültetés és ültetés között. És az is más, mikor egy baba már húzza fel magát és próbál maga is megülni- és erre esetleg kicsit rásegít az anyuka, és más az is, amikor a gyerek lusta, igazán nem csinál még semmit 5hósan- de már anyuka felülteti a kanapé sarkának döntve, és párnákkal körberakva. (mint az én egyik rokonom, aki az 1hós gyerekkel már ezt csinálta... No comment) -

Én konkrétan erre az ültetésre gonolok, hogy azért remélem ezt nem sokan csináják.

Az megint más, mikor az ember ölében ül a baba, meg a babakocsiban a félig ülősbe- meg a hordozóba. Ott ki van támasztva a háta, nem terhelődik a gerince.

Köszi mindenkinek a választ!

Jó babázáat!

2011. febr. 4. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!