Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenzi sok anyuka a...

Miért ellenzi sok anyuka a cumisüveg használatát?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már itt, hogy nem itatják a babákat cumisüvegből, meg hallottam, hogy a lefejt tejet fecskendőből meg pohárból adják a kicsiknek! Miért van ez?

Szerintem hülyeség mondjuk.


2011. febr. 3. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én is pohárból, v már módom adom neki. azért mert cici zavart okozhat a babánál, és mivel a cumisüvegből könnyebben jön, így akár pár alkalommal is rászokhat, és akkor utána inkább azt akarja mint a cicit. én ezt próbálom megelőzni.de már gyönyörűen tud inni pohárból 7hós fiam. mondjuk teát, v vizet azt csőrösből adom neki.
2011. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted hülyeség, a hozzáértők szerint viszont nem az. ha a baba az előtt találkozik cumisüveggel, hogy stabilan megtanulna szopni, akkor cumizavar alakulhat ki nála: elutasítja a mellet, amiből meg kell dolgozni a tejért, és csak a cumit fogadja el, amiből könnyebben jön. Ha pohárból vagy fecskendőből kapja a pótlást, akkor nem felejt el mellből szopni, míg egyetlen alkalom a cumisüveggel is bezavarhat. Szerencsés az a baba, akinél nem, de ők a kisebbség.


Sajnos én is így jártam. A kék fény alatt cumisüvegből teáztatták a babámat, még mielőtt belejött volna a sopiba. Soha nem is tanult meg szopni, 10 hónapja fejem neki. Hát ennyire hülyeség...

2011. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

pontosan!


amíg nem tudja, hogy van könnyebb út, addig nem is szokik rá. ha 1x kipróbálja cumisüvegből, akkor lehet, hogy lőttek a szopiknak. persze, gyereke válogatja, ismerek ellenpéldát is.

2011. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
értem akkor... azt hittem ez is valami új keletű dolog, amit nem szabad, sok ilyen van mostanság...
2011. febr. 3. 21:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatott babáknál tényleg cumizavart okoz. Az én kislányom is kapott kék fény kezelést és ezalatt vizet és tápszert is adtak neki cumisüvegből. Utána csak bimbóvédővel tudott szopni, mert hasonlít az alakja a cumihoz. Hiába fejtem 4 hónaposan elapadt a tejem.
2011. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
tessék, az én gyerekem az ellenpélda!
2011. febr. 3. 21:15
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Nekem a kislányom cumisüvegezett is meg a cicizett is. sajnos tejem nem jött pedig ö polyan ügyesen cicizett és csak szívta szívta, az sme volt baj hogy nem jött. aztán félóra cici után jött a cumisüveg. szerintem nem lesz zavar töle, a korházunk nem szoptatás barát vpolt és sok baba cumisüveges volt, szépen ciciztek és cumisüvegeztek már ott.
2011. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
na hát ez a baj, A mellet ugyanis nem szívni kell, hanem speciális szopómozdulattal szopni. Nem csoda, hogy nem jött belőle a tej... Mintapéldája a cumizavarnak.
2011. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én sem adtam cumisüveget, nem akartam elrontani a szoptatást. Számtalan ismerős és a szakirodalom is megmondja: a cumi a legtöbb kisbabánál cumizavart okoz. Meg szüksége sincs rá egy igény szerint szoptatott csecsemőnek.
2011. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
okés, azén babám sem kapott csak 3,5 hónaposan először teát, de a nagyobb biztosan szopó babákra gondolok elsősorban, nem a kis csecsemőkre. a szopiztatott babámnál nem is volt rá szükség. de az ilyen 4 hónapos babákra gondolok, nem az újszülöttre.
2011. febr. 3. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!