Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap véletlenül két csepp...

Tegnap véletlenül két csepp D-vitamint (Vigantiol) sikerült a 16 napos kisfiamnak csöppenteni a szájába, kihagyjam a mai adagot?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak tegnap fordult elő- ne hagyd ki. Van olyan gyerekorvos aki télen 2 cseppet javasol. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy adj annyit, csak ha van aki orvosi javaslatra is ennyit szed, akkor biztosan nem árt ez a mennyiség. Ha az üvegcse elején tartasz könnyen kicsúszik az a két csepp, inkább add kanállal amíg nem fogy annyi az üvegből, ahogy könnyebben szabályozható legyen.
2009. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én születése óta napi két cseppet adok, pedig nyáron született kisfiam, tehát nem hiszem, hogy nagy baj van.
2009. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem azt mondta a védőnő, nem lehet elrontani... :) Ha néha kimarad, vagy 2 csepp sikerül ,semmi baj...egyébként próbáld meg közvetlenül szopi előtt belecsöppenteni a szájába, úgy, hogy a pofikáját gyengéden összenyomod, mintha nyitott szájjal csücsörítene,vagy nevettesd meg előtte vmivel. Kanállal nem túl jó, mert olajos, és az egész a kanálon marad....
2009. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én is 2 cseppet adok neki, nyári baba.
2009. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Én kanállal szoktam, úgy, hogy fejek hozzá pár csepp anyatejet. Így könnyen szabályozható, és a kanálon sem marad:) Szerintem semmi baja nem lehet a 2 csepptől amúgy, mi is gyakran kettőt adunk neki.
2009. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne közvetlen a szájába csöppents,mert épp múltkor hallottam hogy egy anyuka is így tett és majdnem az egész üveg a gyerek szájába folyott,mert leesett a cseppentő
2009. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Épp egy ilyen cikket olvastam a babanet rendelő fórumon, ahol egy anyuka rábízta a kicsit a nagyira és mondta neki egyet azaz egy cseppet adjon, a nagyi meg félreértette és egy kiskanállal adott neki! hihi de az orvos megnyugtatta hogy semmi baja nem lesz ha csak egyszer fordult elő.
2009. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz ne aggódj!!

Akkor másnap nem adsz neki !!

ennyi!

Nekünk néha 3-4 csepp cseppen a kis szájába!!

Csak a lényeg hogy folyamatosan kell neki adagolni, az angolkór kialakulása miatt!!

És hogy erős kis pöttömök legyenek belőlük!!

Üdv egy 5 és fél hós kisfiu boldog anyukája

2009. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia nálunk ha apa adja van hogy kimarad de van hogy 2 csepp megy....eddig semmi bajunk nem lett tőle :-)
2009. febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!