Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden egykorú ismerősünk már...

Minden egykorú ismerősünk már mászik és felállt! Mi meg csak kuszunk! Hogy segítsem? Mit tegyek? Nagyon meg vagyok ijedve nehogy baja legyen! 8 hónapos mulott

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 07:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Nincs semmiről lemaradva, lekésve a babád. Tudod, hogy minden babus máshogy, más ütemben fejlődik. Védőnő/doki látta már? Lehet, hogy kicsit kötöttek az izmai, ilyenkor nem ártana gyógytorna.

De ha semmi ilyesmi nem áll fenn, akkor ne aggódj, majd csinálja magától, ha megérik rá. Amit esetleg tehetsz, hogy te tornáztatod, ez nagyon jó videó segítségképpen: http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws&feature=related

2010. nov. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Már meg ne haragudj rám - remélem nem teszed- de az a normális hogy a 8 hónapos babád kúszik és nem az hogy a többi gyermek már feláll ennyi idősen.


Nem a te kisbabáddal van baj hanem a többi gyerek tart előrébb de nem egészséges összehasonlitgatni a kicsik fejlődését.

2010. nov. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!! :) Semmiről sincs lemaradva a babád! Amikor az enyém ennyi idős volt, ugyan így éreztem, mert az enyém még nem is kúszott!!! Csak 9 hónaposan kezdte, 10 hónaposan állt fel és bőven elmúlt egy éves is mire önállóan elindult. Erős, masszív gyerkőc, semmi baja :) Minden kicsi más tempóban fejlődik, nem szabad összehasonlítani őket. :) Türelem, "addig örülj", amíg egy helyben van a földön... :)
2010. nov. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%

Kislányom 13 hónapos a héten kezdett el mászni, a múlt héten egyedül felülni, 11 hónaposan kezdett el kúszni.

De egészséges(Neurológus mondta)!!!!

A te babád bőven időben van!!!!

Azok a babák akik felállnak ilyen korán, nagy valószínűséggel kihagynak olyan mozgásformákat amik fontosak a szellemi fejlődéshez is!!

2010. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
szerintem vidd el gyogytornaszhoz, nem azert mert barmi baja lenne, de ha o latja es mondja neked, hogy csak ki kell varni es o nezi meg, akkor megnyugszol, es meg kaptok tippet is, hogyan lehet erositeni neki azokat az izmait, ami a maszashoz es a felallashoz kell, mi hetente 2-3x jarunk, imadja a babam, sokat segitett nekunk, olyan jo kis praktikak vannak labdakkal, takarokkal, stb, ami jatekos, de fejleszti is, csak keress ra, hol van a kozeletekben gyogytornasz es beszelj vele
2010. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%
Ez a minden ismerős mennyit jelent pontosan? Kettőt,hármat? Csak mert nem az a normális, ha 8 hónaposan felállnak, másznak. Meg mondani sok mindent lehet, láttad is őket? Egyik ismerősöm is azt mondta már mászik a babája, és amikor nálunk voltak akkor láttam,hogy amit csinál az nem nevezhető mászásnak.
2010. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Azért azzal nem értek egyet, hogy nem normális, ha 8 hónaposan csinálja egy baba ezeket, kedves utolsó. Az én kisfiam is 7hónaposan felállt, fél hónap múlva már a bútorokba kapaszkodva járt, 8 hónaposan mászott szabályosan, 5 hónapos korától kezdve kúszott. Egyedül 1 éves szülinapja előtt indult el pár nappal. Akkor ő sem normális?


Na az már tény, hogy extrém, hogy unokahúgom kislánya 5 hónaposan felállt, és 8 hónapos korára tökéletesen ment egyedül, azt hittem, nem hiszek a szememnek, mikor átgyalogolt a szobán. De ha 8 hónaposan feláll egy baba, az egyáltalán nem rendhagyó szerintem.

2010. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 nikiket89 válasza:
57%

szia én nekem a most 14 honnapos fiam lev olt maadva a saját korátol mert elötte volt egy vetélésem

jártam vele orvoshoz és azt mondták hogy teljesen jo a fejlödése.

és nekem már 6 honaposan felült

8 honaposan felált és már ment kapaszkodva

9 és fél honaposan lépegetett és utána abbahagyta

és csak 12 honaposan indult el azota nem használok babakocsit

a te babádnak nincsen semmi baja

ez normális fejlödés haggyad minden hagy csinaljon magatol max tornáztasd

2010. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Igen, rosszul fogalmaztam, normális helyett gyakorit kellett volna írni.
2010. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
holnap megyünk orvoshoz megmutatom!remélem nincs semmi baj!csak nagyon rossz látni hogy a vele egyidősek már állnak!:(tudom csunya dolog az irigység,de rossz érzés!
2010. nov. 9. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!