Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kisfiam nagyon nehezen...

2 éves kisfiam nagyon nehezen alszik el. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sosem aludt el egykönnyen, nagyon sokáig babakocsiban kellett tologatni csak úgy aludt el, most szoktatjuk át a kiságyban alvásra (már fél évig így aludt el, csak beteg volt és ez felborított mindent), de most is ordít kétségbeesve (a férjem van bent vele), és már egyszerűen nem tudom mit lehetne vele csinálni, mert nem fekszik le, csak áll és ordít. Mesétől kezdve mindent megpróbáltunk. Tegnap is egy óra sírás után aludt el, végig ott voltunk vele, simogattuk, énekeltünk, meséltünk. Van valami ötletetek, mert teljesen kétségbe vagyok esve....
2011. febr. 4. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha énekeltek,meséltek neki,akkor nem is fog elaludni. Hagyjátok,hogy ordítson. Legfeljebb sötétben maradjatok bent a szobájában vele,de ne szórakoztassátok.
2011. febr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De kedves...
2011. febr. 4. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, igazán humánus megoldás...

Az én 19 hónaposomra is rájön néha, hogy nem akar elaludni a kiságyban (annak ellenére, hogy álmos). Ma nagyon sírt, így tévé kikapcs, és áthoztam. Pici fénynél, csendben simogattam a fejét, és akkor már kezdett leragadni a szeme. Röpke félóra alatt így el is aludt, de egy kukkja nem volt, és félálmában megfogta a kezem (először magától) és rámmosolygott, de már félig aludt. Nekem meg elkezdtek potyogni a könnyeim. Babát várok, szóval a hormonok is rátesznek egy lapáttal :) Próbáld ki ezt! Én még most fogom visszatenni a kiságyába, de erre nem ébred föl. Ezt egyébként 2 hetente egyszer játssza el.

2011. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak: Azért egy két éves babának, már tudnia kell egyedül elaludni

Bár, ahogy írta a kérdező, ez most a betegsége miatt borult fel. Több figyelmet és ölelgetést kapott gondolom, és most nagyon hiányzik neki

Én 18 hónapi bírtam, akkor még 3-4 is kelt éjszaka. Nem evett, nem ivott egyszerűen nem aludta végig az éjszakát

Addigra nagyon fáradt voltam, és elegem volt, hogy még mindig ott tartunk, mint az elején

Elolvastam, az aludj jól gyermekem könyvet. Nekem nagyon sokat segített, egy hét alatt teljesen átalakult a kisfiam alvási szokása. Pedig nem követtem szó szerint, mert én sem vagyok a híve a sokáig sírásnak, de ismerve a kisfiam szokásait, megtaláltam a középutat, és láss csodát. Most 25 hónapos, és azóta is tart a csoda:)

Ha nem rég volt beteg, hagyjatok neki még egy kis időt, közben olvasgassatok, de ha már úgy érzed kihasznál titeket, mert nagyon okosak ők:), akkor próbáld ki, hátha neked is segít

2011. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha bent vagytok vele tovább tart. Magyarázd el neki nyugodtan előre, hogy egyedül fog ma aludni. Majd jóéjt, mese, puszi, és kijöttök. Ha sir, sir, pár perc után menj be, pár szó halkan, hogy éjjel van, aludjon nyugodtan, szereted, majd megint gyere ki. És egyre ritkábban menj be. Az első éjjel valóban 1 óra, de ha következetes vagy 3 éjjel után úgy fog aludni, mintha mindig egyedül aludt volna. 2 éves gyerek már nagyon jól tudja, mit birsz és mit nem, úgyhogy ne add fel. Ha nagy baja van, hallani fogod, hogy másképp sir....
2011. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom én is nagyon is kipróbáltam az aludj jól gyermekemet de én nem tudtam hallgatni ahogyan sírt és inkább elaltattam kézben.

Próbáld meg azt hogy ott állsz az ágya mellett és simogatod a kis hátát vagy fogod a kezét.

2011. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
miért kéne egyedül elaludnia? az enyém még SOHA nem aludt el egyedül. sírni hagyni nem szabad, főleg nem a sötétben ,ez evidens. amúgy egy szimpla betegésg is kiválthat szeparációs szorongást is (tudom, erről is sokan azt hiszik hülyeség, pedig létezik). az nem lenne járható, hogy kiságy helyett saját kis rendes ágy alenne leesésgátlós, és oda feküdne valamelyikőtök este, míg eln em alszik? nálunk így megy. ő 2 múlt decemberben. egyedül el nem aludna, inkább játszana, majd ha fáradt lenne, kiabálna utánam, majd sírna ha nem mennék. amúgy én is kismama vagyok, 10 hetes.
2011. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!