Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítene valaki megoldást...

Segítene valaki megoldást találni 17 hós lányom alvásproblémájára?

Figyelt kérdés

A kislányom a napokban tölti a 17. hónapot, egy nagyon kiegyensúlyozott, kedves nyugodt, okos baba. 5 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, 13 hónapig szopott, most már mindent eszik, amit mi is, 16 foga van most gőzerővel fogzik megint ömlik a nyál a szájából, de nem viseli meg annyira nagyon.


Soha nem aludt sokat napközben 1 éves kora óta egyszer alszik, a hónapok alatt elérkeztünk oda, hogy este rémálom az altatás.

eleinte fél10 -10 körül aludt el most már pár napja 11-kor, teljesen kivagyok, nagyon fáradt vagyok.

Naponta 2 órát alszik ebéd után éjszaka 8 óra hosszát.

Pici korától külön szobában alszik, az altatáskor van a mi ágyunkban s mióta nem szopik- azóta reggel este 2 dl tejet iszik- azóta közösen tévét nézünk, s eddig úgy aludt el.

De most már nem akar, csak szórakozik feláll az ágyon, futna, leszállna játszani, hiába kérem szólok erélyesebben mintha megsem hallaná-pedig szófogadó gyerek-, mint aki túl van pörögve olyan érzésem van.

Próbáltam, hogy nem aludt egész nap, akkor is fél 10-kor aludt el.

Énekelhetek, mesét mondhatok, kérhetem szépen, csúnyán, semmi nem használ.

Egész nap lefárad rengeteget játszunk, főzünk, takarítunk, levegőn vagyunk sőt ha levegőn van még késő dlután is még nehezebben alszik el.

Most akarjuk a rácsos ágyból áttenni leesésgátlós ágyba, már abban bízom, hogy ha akkor az ő szobájában mellé fekszem beszélek neki, nincs tévé talán elalszik.


Tanácsokat, ötleteket várok mert mostmár nagyon ki vagyok bukva, szegény férjem csak tűri, mert mindent az ő hercegnőjéért elvet vallja, de sajnálom mert ő másnap keményen robotol, s nem piheni ki magát.


tudom, hogy nem jó ha tévét néz a gyerek de nálunk egész nap nem szól a tévé, csak este kapcsoljuk be.


Segítsetek, köszönöm szépen.


2011. febr. 5. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Már megfakultak egy kicsit az emlékek... lassan 18 éve volt.

Szóval az én fiam is hasonló eset volt kicsinek.

Attól elfáradtam amikor néztem, hogy rohangál este 10-kor a lakásban.

Sok mindent próbáltunk mi is. Volt egy etetőszéke amit hátra lehetett dönteni egy kicsit. Oda ültettük bele és megkapta a kedvenc takaróját. A székben aludt el amíg néztük a tévét és utána kellett becsempészni az ágyába úgy, hogy ne ébredjen fel. Csak ez a megoldás (?) működött.

Azóta sem változott meg. Sőt...

Szerintem most is püföli a gépet a szobájában. Mint az apukája.

2011. febr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hónapig tartott ez az éjszakázás kb 15-16 hónapos korában. Utána egyik napról a másikra elaludt 9-kor, sőt volt, hogy 8-kor is. Valahogy meg kéne próbálni beszoktatni a kiságyba. Én úgy csináltam, hogy fürdés után még játszott egy kicsit, aztán kapta a tejet. Majd beraktam a kiságyba ahol van egy pár plüss játéka azokat kidobálta, miközben bent ültem a szobájában egy fotelban és olvastam neki mesét kevés fénynél és egy idő után (volt egy óra is) lefeküdt és elaludt. Tudom, hogy még nem értette igazán, de tetszett neki, hogy ott vagyok vele. Először még nyújtózott, hogy vegyem ki, de aztán 3-4 éjszaka alatt megszokta.

Szerintem az a baj, hogy amíg testközelben vagy nem azon a helyen ahol aludni szokott addig azt hiszi szabad a játék.

2011. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is 17 honapos,majdnem ugyanezzel a problemaval küzdünk.Mostanra javult a helyzet.Reggel 8 kor keltem.Delutan fel 2 kor elkezdem az altatast,ugy hogy mindent kikapcsolok,meg a laptopot is,a redönyt lehuzom.Igy alszik masfel-2 orat.Este ugyanez,mindent kikapcsolunk,lekapcsolunk,es melle fekszünk.Elalszik igy kb 10 perc alatt.Ha külön szobaba alszik a picitek,meg azt tudom tanacsolni,ne melle feküdj,hanem egy kismatracra az agya ele,simikezed....,nemsokara lesz neki külön szobaja a mi kislanyunknak,mi is igy fogjuk szoktatni
2011. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sztem is látja, hogy ti tévéztek stb, nem akar belőle kimaradni. attól függetlenül hogy kevés az alvásigénye, de nem ehlyeslem, hog y ilyen későn fekszik. az enyém is ezt csinálta , ő is egy virgonc darab, de nálunkszigorúan megvolt, hogy fürdés, játék vagy mese, ő választhatott, és aztán alvás (melléfekszem az ő ágyában az ő szobájában, tiszta sötét ,kivéve egy kis éjjelifényt, kicsit még bohóckodás, aztán ALVÁS). próbálkozott a kis dárgám, de nem engedtem neki. mondtam, jól van játssz a sötétben ,anya alszuik. volt hiszti....nem baj. 3-4 napba telt, és megtanuilta, hogy alvás van, ha alvás van. de ő ilyenkor már azért álmos volt. a tied álmos egyáltalán? mikor ébred a nappali alvásból? mert ha túl későn, az is lehet a baj, hogy nem fárad el,mire alvsidő jön este.
2011. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszaitokat.


3-kor szokott délután felébredni, max 3 órát engedem aludni,

ma 40 percet aludt délben már fent volt most ebéd előtt bealudt a kocsiban.

Ma nagyon kíváncsi vagyok mikor fog elaludni?

Ha őt betenném a kiságyába én meg leülök a szobájában végigüvöltené, s nem aza fajta aki majd egyszer abbahagyja, csak üvölt, egyszer 18 percig hallgattam így s nem bírta a szívem tovább az sem hatja meg ha ott vagyok, énekelek simizem stb.

Ma este megpróbálom a szobájban hátha....

Nagy reményeket fűzök a "nagy"ágyhoz hátha...

Majd jelentkezem mikor aludt el ma.

2011. febr. 5. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
A harmadik valaszolo vagyok.A tv ben volt egy adas a nemet rtl-en,ugyanez volt a problema es ott az anyuka egy külön matracra feküdt le a kisagy ele,es a racson keresztül simogatta,es fogta a kezet.10 perc alatt elaludt a gyerköc,
2011. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

háromnegyed nyolckor kezdtem az altatást s röpke 1 órahossza alatt elaludt.

Elmagyaráztam neki hogy elromlott a tévé s most nem tud az anyáék szobájában aludni, a saját szobájában kell elaludni.

Betettem a rácsos ágyba én melléültem a hintaszékben s végig énekeltem. Az első félórában fel sem fogta, azt hitte játszunk utána bepróbálkozott egy párszor sírt is de nem anynira mint amennyire képzeltem.

rájött, hogy nálam nem ér célt akkor keservesen az apját szólongatta apa bejött megölelgette lefeküdt a kiságy mellé, s végül elaludt hogy egyik kezét én fogtam, másikat apa.


Nagyon örüök, kíváncsi leszek a holnapi napra mert ugye holnap biztosan ebéd után fog aludni s biztosan több idő lesz mire elalszik.

Majd beszámolok.

2011. febr. 5. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Ügyesek voltatok!

Tudom, hogy senki sem keltegeti a babáját, de a 3 óra alvás kicsit soknak tűnik napközben. Nem lehet, hogy délelőtt túlságosan kifárad? Mi például általában délután megyünk ki szaladgálni, akár másfél-2 órát is, ha nem fázik. Ez rendesen lefárasztja, már 7-kor nagyokat pislog. 08:01-es

2011. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gratulalok! Ez csak a kezdet,ha mindig igy csinaljatok akkor eleg 10 perc is neki,hogy elaludjon.Remelem nalunk nem lesz gond ha külön szobaba költöztetjük.Pedig nagyon varom mar,most meg köztünk alszik,de remes.
2011. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

sziasztok már 25 percnél járunk s nincs sírás.

JUHÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!

2011. febr. 11. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!