Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés gondok kislányomnál....

Evés gondok kislányomnál. Adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos. Alapjában véve egy nagyon jó kislány. Nyugodt természetű, bárhová el lehet vinni szépen viselkedik, szépen alszik. De...

Nálunk az evés a gond. Szinte semmit nem hajlandó megenni a gyümölcsökön kívül. De azt is csak pépesítve. Nem akar rágni. Pedig tud. Nagyon szépen rág ha beletötöm a kaját, de nem akarom tömni. Szeretném ha ő maga enne szépen. Zöldséget, húst nem akar enni. Először csak öklendezik tőle, ha eröltetem akkor ki is hányja. De ez így nem jó hosszú távon. Nem ehet csak pépes gyümölcsöt. 6 foga van már harapni tud, rágni is akkor mi a gond?

Sok tanácsot kaptam már. Pl. tegyek elé falatkákat> annak az a következménye, hogy az újjaival szétmorzsolja és ledobja az asztalról; próbáljam meg mellénk ültetni ha eszünk hátha megkívánja> nem érdekli; tegyek elé 2 tányért egyet a pépes, másikat a darabos kajával és adjam először a darabosat, majd később pépeset> nem fogadja el a sorrendet üvölt, üvölt, üvölt...

Egyéb jó ötlet? Mert már nagyon nehezn bírom cérnával a kajaidőket. Minden egyes etetét alkalmával hisztizik és tombol.

A másik, ha ő valamit nem akar azt nem csinálja. Ha nem tetszik a neki a kaja inkább nem eszik egész nap, amit persze nem lehet hagyni. 1x próbáltam kiéheztetni, hátha megeszi amit adtam volna neki, de nem. Délután 4ig bírtam, utána adtam mást neki..

Ötletek, tanácsok? Más babájával is ennyit kell küzdeni? Hogy bírjátok idegekkel?


2011. febr. 5. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm azt csinálta, hogy leturmixolta a levest, és úgy szoktatta rá a babát a pépesről a darabosra, hogy beletette a levesbe a kenyérdarabkákat, amik megszívták magukat, és könnyebb volt őket elrágni, meg így lehet "becsapni" a gyerekeket. Nekik bevált, szép lassan átszoktak a pépesről a normálisra. :)
2011. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor leírom a mi történetünket. A kislányommal végigmentem ugyanazon amin ti. Nekem se volt jó evő, ő is másfél éves koráig mindent csak pépesen volt hajlandó megenni. Ő is szinte csak gyümölcsöst, vagy ami édes, talán csak a húslevest ette meg pépesítve, de az is édeskés volt, mert tele raktam répával. Szóval én is kaptam sok hasonló tanácsot, ki is próbáltam de semmi sem történt. Ő sem evett semmit a falatkákból, semmilyen felvágottat, vagy vajas kenyeret. Aztán egyik napról a másikra elkezdett enni darabosat, nem tudom mi változott, szerintem semmi. Úgy történt hogy milánói volt az ebéd és egyszer csak elkezdett enni az apja tányérjából. Először pár darabka ment le, majd napról napra egyre több. Azóta nem is fogadja el a pépeset. 19 hónapos korára megtanult darabosat enni, és azt is megeszi amit eddig nem.

Szépen, fokozatosan!

Én azt tanácsolnám, hogy légy nagyon türelmes hozzá, próbálkozz továbbra is hogy veletek legyen evéskor, csak hogy lássa hogy esztek. Tényleg nem kell mindig kínálgatni, mert ilyen kis akaratos (az enyém is az) akkor úgyis az lesz amit ő szeretne. Továbbra is tegyél ki elé katonákat, és egyszer csak rá fog fanyalodni. Úgysem fog örökké pépeset enni.

Addig is csináld azt, hogy a gyümölcsbe pépesíts csirkemellet. Nagyon jól passzol a hús pl a banánhoz, őszibarackhoz, vagy gesztenyéhez. Az én kislányom ezeket nagyon szerette.

2011. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is leírom a mi történetünket.Fiam egy éves koráig nem volt hajlandó darabos főtt ételt enni.Aztán egyszer csak elkezdte enni az apródarabos bébiételt,ette a kiflit,kenyeret,sajtot,pogácsát,stb.A gyümit csak pépesen.Ez így ment egy hónapig.Akkor elkezdett jönni egyszerre hat foga,addig már volt hat,és megint csak pép.Minden nap próbálkoztam a darabossal,de kiköpte,elhajigálta.Egy hete hajlandó elfogadni megint a darabost.Igaz,hogy a főtt ételt turmixolom még mindig,de csak tessék-lássék,olyan apródarabos,mint a bébiétel ami egy éves kortól adható.Most megint eszi a pogácsát felvágottat,sajtot,és néha már pár falat kenyeret is elfogad.Jövő héten lesz 17 hónapos.Én csak azt tudom tanácsolni,hogy ne idegeskedj,mert megérzi és csak azért se.Ne próbáld meg tömni,mert az ellenkező hatást éred el,megutálja a kaját.Minden nap próbálkozz,de ne erőszakosan,csak kínáld meg.A fogak száma ebből a szempontból nemmérvadó,van aki fog nélkül is rág.Ja és a rágás.Én úgy csináltam,hogy megmutattam a fiamnak,hogy hogy kell rágni.Semmi nem volt a számban,csak mondtam,hogy így kell rágni.Szépen utánozott.Aztán azóta mindig kérdezem,hogy hogy kell rágni,és szépen mutatja.Most már eljutottunk oda,hogy a kaját is rágja,de nem mindig.A húst turmixold le neki teljesen simára,és keverd a gyümölcshöz egy kis rizzsel,hátha úgy megeszi
2011. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nagyon nem jó erőltetni, mert megutálja az egészet úgy ahogy van. amúgy 6 foggal nem jelenteném ki hogy tud rágni. gondolom, egyik sem rágófog? képzeld el, hogy van elöl 6 db fogad, max. lecsippenteni leharapni tudsz vmiből, de hogy rendesen rágni is....ahhoz kell a rágófog.

az enémynek 1 évesen jött ki 4 db rágófoga, onnatól volt haljandó megenni a darabosat. addig ő is csak gyümit, pépesítve. szóval sztem ne erőltesd semmi szín alatt. ha esztek, üljön ő is oda, lássa, apa anya is hogy eszik, kínáljátok őt is, de ha nem kell, nem kell. nem véletlenül utasítja el. ha aggódsz a tápanyagbevitel miatt, adj neki valamilyen multivitamint.

2 éves kislány édesanyja.

2011. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az utolsó válaszolót olvasva most jutott eszembe, hogy az én lányomnak is pont előtte jött ki a 4 rágófoga egyszerre. Tehát biztos hogy ez is befolyásolja az evést. Persze, van olyan baba aki rágófogak nélkül is simán rág, de az érzékenyebbeknek, mint a mieink biztos gondot okoz.
2011. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Türelem, tudom.. De nehéz...

Amúgy a 2 foga 2 hét eltéréssel jött ki nemrég, és most van útban a 7. Nagyon meg van duzzadva az ínye.. Biztos ez is közrejátszhat ( bár én nem szeretek mindent a fogakra fogni ).. A gyümölcs-hús kombinációt még nem próbáltam. Ez lesz a következő. Remélem igazatok van és hamar túl leszünk ezen a nehéz időszakon :)

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 5. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!