Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyának lenni valóban olyan...

Anyának lenni valóban olyan nagy öröm? Az anyai szeretet mihez hasonlítható? Előtte szeret a nő annyira vkit, mint a gyerekét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy lelkiismeretes nő vagyok , aki egyszer szeretne gyereket szülni és onnantól akár minden egyes másodpercben feláldozni magát érte , s szünet nélkül arra törekedni ,hogy biztosítson minden körülményt ahhoz , hogy a gyerek a lehető legboldogabb legyen a jelenben és a jövőben egyaránt , viszont félek , mert én nem szeretem a gyerekeket. Sőt (kérlek ne kövezzetek meg) , de undorodom tőlük. Egyáltalán nem vonzanak. Félek ,hogy nem fogom tudni annyira szeretni a gyerekemet , mint amennyire szeretném. Ez meg fog változni vmikor?


19/N


2011. febr. 7. 06:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Még nagyon fiatal vagy. Az anyaságra meg kell érni, érzeni kell hogy szeretnél babát. Ez lehet, hogy csak 30 éves korodban történik meg. Én már szinte 18 koromtól szültem volna:-) DE én amióta az eszemet tudom imádom a gyerekeket. Vigyáztam is 14 éves koromtól ikerkislányokra. Én azt mondom, hogy senkit nem lehet úgy szeretni, mint a gyermekedet. Őt teljesen másképp imádod mint a férjed/párod vagy a szüleidet/nagyszüleidet. Ezt az érzést nem lehet leírni. DE más hátha megtudja majd fogalmazni.

egy 2 éves fiúcska anyukája (26 évesen szültem). Ja és majd szeretnénk 3-4 év múlva még egy babát.

2011. febr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 krisztivan ***** válasza:
Ne gondold hogy egyedül vagy ezzel.Én 33 elmúltam amikor azt mondtam hogy most akarok egy babát.Elötte én sem szerettem a gyerekeket és hangoztattam is hogy nekem nem lesz hisz nem akarok.Hosszú kapcsolatban voltam ahol ezt el is döntöttük.Aztán annak vége lett és találtam egy olyan embert aki mellett és akivel vállalni akarom az anyaságot.Most itt van egy öt hónapos kisfiú ,akit imádok bár sokszor nehéz de megérte várni rájuk.Szerintem kell hozzá egy FÉRFI is.
2011. febr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Sok mai nő túlmisztifikálja az anyai szerepet,és a szeretet is,főként,ha 30 évesen vagy később szül először. Egészséges mentalitású nő nem imádja a gyerekét,nem ő életének egyetlen értelme! A férj,az apa ugyanolyan fontos,mint a gyerek, nemcsak a házasság,hanem a gyerek érdekében is.

Szereti mindkettőjüket,csak másként. Az apa társ,akivel közösen gondoskodnak a gyerekről, közösen oldják meg a gondokat. Mindketten felnőttek, a gyerek viszont kiszolgáltatott helyzetben van. Több gondoskodást igényel,mint a férj,de nem szabad,hogy CSAK róla szóljon egy házasság.

Természetes,hogy amíg pici a gyerek,az anyával szorosabb a kapcsolata: Hiszen ő van vele egész nap,az apa viszont dolgozik napközben. De egyformán szeretik mindketten a gyereket. Együtt aggódnak,ha beteg,vagy egyéb baja van.

Az anyák hajlamosak érzelmi alapon nevelni,az apák viszont inkább a józan ész alapján. Így kiegészítik egymást.

Az anyai szeretet nem a gyermek imádását jelenti. Ha lesz gyereked,akkor tudod majd annyira szeretni,amennyire szüksége van a gyerekednek.

2011. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

A gyerek iránt érzett szeretet felülmúl mindent:) Nem tudod hasonlítani semmihez. De ha arra gondolsz most kit szeretsz a legjobban, az el fog törpülni ehhez a szeretethez képest. Ha arra gondolok, h fáj valamije belesajog a szívem is. Az életemet feláldoznám érte.

Idővel Te is megérsz az anyaságra és megváltozik minden.

2011. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Tesóm szó szerint utálta a gyerekeket. Ha vendégségben voltunk, még grimaszolt is, ha egy pici hozzáért. 3 gyereke van, és már alig várja, hogy a miénk megszülessen, hogy megint pici babázhasson. :D

Meg fogsz változni, hidd el!


34 hkm

2011. febr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Oooo ezen ne aggódj! Nekem mikor megszületett a kisfiam egyáltalán nem jöttek elő az "anyai ösztönök".

Pedig tervezett baba volt és vártuk is nagyon.

Mindig megcsináltam körülötte mindent amit kellett de már meg voltam ijedve hogy ugy mondd muszájból kell csinálnom!

Aztán minnél többet foglalkoztam vele és rám nevetett meg megsimogatott éreztem,hogy igen anya vagyok és ő az én kisfiam :)!

Csodálatos érzés és mindent felül múl.

Most 21 hónapos a kisfiam és nagyon nagyon imádom :D

2011. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudom mihez hasonlítani azt ahogy imádom a kisfiam! vmi hihetetlen, h így lehet imádni vkit! soha nem gondoltam volna.

és nyugi igaz h nők és férfiak nem egyformák, de férjem is utálta mindig a gyerekeket, csúnyának... találta mindet, amire én azt mondtam h de édes arra ő akkor is azt mondta h csúnya, fúúúúj! aztán jött a terhesség, meg a fiunk, és imádja! bármit megtenne érte, ez vhogy szépen ahogy alakultak a dolgok, nőtt a pocakom megváltozott benne. azóta a többi gyereket is megnézi és talál már ő is édeseket :)

2011. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Én sem szerettem a gyerekeket. De most...3 hónapos a lányom, és amennyire szeretem őt a valami leírhatatlan. Szerelmes vagyok bele rendesen:d Hülyén hangzik, de úgy mint őt, annyira szeretni nem tudok:) Minden nap felfedezel benne valamit,amitől mégjobban szereted.

Én sosem gondoltam volna h a szeretet ennyire határtalan.

2011. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a hozzáállás majd a hormonoknak köszönhetően meg fog változni!

A mai napig nem tudok más gyerekeivel mit kezdeni, viszont az enyémmel:))

"akár minden egyes másodpercben feláldozni magát érte" lesz majd férjed is:) szóval ez közös lemondás egy két dologról (én nem nevezném önfeláldozásnak), és messze nem minden másodpercben.

2011. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen szültem... előtte egyáltalán nem érdekeltek a gyerekek, akkor is csak azért szültem, mert végre valahára találkoztam egy olyan férfival, akitől tényleg akartam is gyereket... most tervezzük a másodikat... ja, és a mai napig nem érdekel más gyereke, de a kislányomat imádom és élvezek minden vele együtt töltött percet... a saját gyerekedet szeretni fogod, ettől ne félj... ha majd eljön az ideje, Te is érezni fogod, hogy szeretnél már gyereket... nem kell siettetni, megéri várni!!!!!!!!
2011. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!