Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha testvére születik az...

Ha testvére születik az elsőszülöttnek, hogyan változik a szeretet a két gyermek irányába?

Figyelt kérdés
Lehet ugyanilyen "hevesen" szeretni két gyereket? Vagy a kisebbet már máshogy szereti az ember?
2010. jún. 21. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs különbség, ugyanúgy imádom mindkettőt:)

Kicsit féltem tőle én is, el sem tudtam képzelni. De pár nap után nekem olyan volt mintha a kicsi mindig is velünk lett volna. A nagyot is ugyanúgy szeretem mint előtte. Annyi a különbség, hogy a nagy már 5 éves, ő már nem hagyja, hogy nyúzzam, így most a kicsit nyúzom:)

2010. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem lehet, hogy lepontoznak, de megírom őszintén.

Az első gyerekem iránt azt a mindent elsöprő, fergeteges, "szinte már fáj" SZERELMET éreztem,érzem. Magával ragadott az első pillanatban, ahogy megláttam, komolyan, mint a szerelmesek, ha csak rápillantottam, hevesebben dobogott a szívem, szinte remegtem érte.

Amikor megszületett a kicsi, nála ezek a nagyon erős, intenzív érzések nem jöttek. Persze, nagyon szeretem őt is, gyönyörű, imádtam nézegetni, elolvadtam a mosolyától, de őhozzá máshogy viszonyulok. Nem jobban, nem rosszabbul, máshogy. Mikor korábban másoktól hallottam, nem értettem, hogy lehet ez. Aztán persze hatalmas, gyötrő lelkiismeretfurdalásom volt, amiért a kicsibe nem ÚGY vagyok szerelmes, mint a nagyba.

2010. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerek az első gyerek, akárhonnan nézed. A két gyereket teljesen egyformán szereted, de az elsőnél még nem tudod, milyen érzés anyának lenni, így ott az újdonság, és az izgalom is felerősíti. De attól mindkét gyerek szerelem:)
2010. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! A második válaszolóval hasonlóan vagyok én is. Az első baba, akiért beremegtem, ha nem láttam, állandóan féltettem, imádtam ölelgetni, puszilgatni stb. Én is szinte szerelmes voltam bele. A második kicsi fiam, aki most 7 hós, szintén imádnivaló, de érte már nem aggódom annyira. Valószínű nálam az újdonság varázsa is bejátszott, hogy "beleszerettem" az első gyermekbe, akire 17 hónapot vártunk. A másodikat is imádom, de őt kicsit másképp. Az első babának köszönhettem először az érzést, hogy milyen anyának lenni, aggódni, kötődni ennyire mélyen valakihez. A második babánál ez már ki volt/van alakulva, minden sokkal természetesebb, már nem annyira misztikus :)
2010. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor inkább az a különbség a 2 között, hogy az elsőszülöttnél még a szülő is "elsőszülött"? Ahogy egyikőtök megfogalmazta: a másodiknál már nem olyan misztikus az egész? Félek attól, hogy nekem is lelkiismeret-furdalásom lesz, hogy tudom-e majd ugyanígy szeretni a kisebbet is, mint ezt a kis csirkefogót.
2010. jún. 21. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!