Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idősen 'adjátok oda' a...

Milyen idősen 'adjátok oda' a nagyszülőknek több napra a babátokat, mondjuk úgy 'nyaralni', ha 110km-re laknak?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisfiam, és anyós, amikor jönnek látogatni, mindig azt mondogatja, hú csak ne kelljenek már a tejeskancsók (ugyanis szoptatok), máris viszlek nyaralni!

Én élek álomvilágban,amikor úgy gondolom, hogy kb.3 éves kora előtt ne menjen nélkülem több napra sehova?


2009. febr. 9. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Az én kislányom 3,5 hónapos. Anyósék 50 km-re laknak és már ő is pedzegeti, hogy nyáron milyen jó lesz, ha ott tudjuk már hagyni. Erről persze szó se lehet, én is úgy gondolom, hogy 3 éves koráig nem hagyom ott napokig nélkülünk. Ki se bírnám nélküle! Úgyhogy nálunk már most áll a bál, hogy milyen szívtelen vagyok.
2009. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én még nem szóltam semmit rá, csak néztem anyósra nagy szemekkel, hogy ezt hogy gondolja? Én sem tudnám elképzelni, hogy hamarabb odaadjam, ezek szerint nem vagyok egyedül!
2009. febr. 9. 17:00
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Sztem jól gondolod. Az én apukám (sajna)220 km-re lakik tőlünk. Nem tud annyit találkozni 10 hós kisfiammal, hogy egyelőre olyan viszony tudjon kialakulni, hogy otthagyam nála akár egy fél napra is. Még anyósomnál se hagyom ott, pedig ő 10 km-re lakik tőlünk, hisz nincs napi kapcsolatuk. Majd idővel pár órára talán rá merem bízni, mert vele azért hetente többször találkozik a kisfiam, de az biztos, hogy még évekig nem viszi senki Őt nyaralni, hiszen sztem pici még ahhoz, hogy napokig anya nélkül legyen!
2009. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is hasonló a szituáció. A kisfiam 16 hetes és sajnos már nem tudom szoptatni, úgyhogy tápszert kap. Apósom tegnap közölte, hogy "végre eljött a papa ideje, mostmár vihetelek nyaralni, kirándulni stb.

Én sem szóltam egy szót sem, de biztos hogy nem adom oda a gyereket! Azt hiszem kemény harcaink lesznek, már előre félek!!!!

2009. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igazad van, ennyi idősen még kicsi ahhoz, hogy ott hagyd valahol.

Nekünk 5 éves a lányunk, de én még most sem engedem, hogy anyuéknál maradjon napokig, pedig "csak" 30km-re laknak. Én mindig azt mondom nekik, hogy majd akkor, ha iskolás lesz. Mondjuk lehet, hogy én már egy kicsit túlaggódom.

2009. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
O!minden anyosnak ez a vágya?Csak nekem van olyan érzésem mintha mi utban lennénk?Mármint ha otthagyuk a gyereket nála és mi nem vagyunk ott azt csinál amit akar,olyat is amit mi ellenzünk,vagy tömi olyasmivel amit mi nem adnánk.Vagy csak én vagyok ilyen,hogy erre gondolok?Na de az én anyosom is már azt hajtogatja milyen jo lessz majd nyáron ha ott lessz nála a fiam ezt meg azt csinálnak,hát nekem a gondolattol is feláll a ször a hátamon,most 4,5hos a fiam.Bár ő csak 40km-re lakik tölem de nem vagyunk joba,ha majdegyszer ott is kell hagynommert dolgozni kell 3-4éves koránál elöbb biztos nem lessz.
2009. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint minden nagyszülőnek ez a mániája, hogy már viszi is a gyereket! Nagyon egyetértek abban, hogy nem tudnak olyan kapcsolatot kialakítani a picúrokkal, hogy nyugodt szívvel ott merjem hagyni! Ha netalántán nem tudja valami miatt megvigasztalni, órákig sír, én meg 'ugorjak' 110 km-t? Nem az etetése a legfontosabb feladat...
2009. febr. 9. 17:14
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Ó sztem itt már bejött az anyós kérdés...

Nekem anyum nem erölteti ezt a vigyázás dolgot hagyja azt hogy ha majd én ugy látom hogy eljött az idő akkor ugyis kérni fogom a segitségét.Na de az anyósom?!..Lányom most 5 hónapos de már amikor 1 hónapos korában(már akkor is tápszeres volt)akkor kijelentette hogy itt az ideje hogy leadjam a gyereket neki!Ez annyira megtetszett hogy azóta még ha nagyon kellene a babára vkinek vigyáznia akkor sem szólok neki.Amúgy ilyen az egész mentalitása a nőnek, pl. alig várja a nyarat hogy elvigye a babát magukhoz.

Hát erre szintén nem tudtam se köpni se nyelni...De nem lesz rá lehetősége hiszen egyenlőre még én vagyok az anyja a babának akármennyire is ő szeretne az lenni.

2009. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
sokszor gondolkodunk mi is a párommal miert ilyenek a nagyszülők néha és mi is ilyenek leszünk majd?az én anyósom is nagyon nyomul néha már az agyamra megy ha rajta múlna teljesen kisajátítaná de nem igazán értem miért..???
2009. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon jó a kérdés, és nagyon jók a válaszok!

Érdekes módon nálunk is anyós a probléma, úgy viselkedik, mintha a kisfiam az ő fia lenne! Ráadásul 200 m-re lakik, állandóan jön, és minden másodpercről be kell számolni neki, ami a gyerekkel történt. Hogy velem mi van, kit érdekel?

3-4 éves kora előtt én sem szándékozom odaadni a kisfiamat, még anyuéknak sem (pedig ők nagyon jó fejek, és a nővérem 2 gyereke sokat ott van). Ha majd a kisfiam kéri, hogy hadd maradjon (aludjon) ott, én akkor látom elérkezettnek az időt (persze lehet, hogy kockafejű vagyok ebben a tekintetben, de így érzem jónak).

Szerintem jól gondolod!

2009. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!