Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki több babát tervez vagy...

Aki több babát tervez vagy esetleg már több gyereke v an, gondol arra is, hogy előbb-utóbb igényelni fogják a külön szobát is?

Figyelt kérdés
Ha addig nem is, kamaszkorban biztosan, nálatok megoldott lesz ez akár 3-4stb. gyerek esetén is?
2011. febr. 7. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én most várom az ötödiket. Eredetileg 3 szoba, nappali, konyha-ebédlő, füri, WC volt a felállás, amikor ideköltöztünk 3 gyerekkel. 1 háló, 1 szoba a nagynak, 1 a két kicsinek. Aztán a kicsik szobáját kettéválasztottuk, így mindenki külön került. Megszületett a 4. Az ebédlő 8x3,5 m volt, ebből leválasztottunk egy szobát neki. A pici egyelőre hozzá fog kerülni, aztán majd meglátjuk. Lehet, hogy mire ez kérdés lesz, a legnagyobb már nem is lakik itthon (most 17 éves). Ha marad és még párt is hoz, max bővítünk. Ekkora családnál minden belefér:)
2011. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
most 1 szobánk van, de hamarosan befejezzük a másik 2-őt is. 3 gyereket tervezünk, most 1 van. Idővel talán elköltözünk ebből a pici házból, de ha nem, akkor is van arra lehetőségünk, hogy a garázs felett könnyűszerkezetből építsünk még egy lakrészt.
2011. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én most várom az ötödiket. Eredetileg 3 szoba, nappali, konyha-ebédlő, füri, WC volt a felállás, amikor ideköltöztünk 3 gyerekkel. 1 háló, 1 szoba a nagynak, 1 a két kicsinek. Aztán a kicsik szobáját kettéválasztottuk, így mindenki külön került. Megszületett a 4. Az ebédlő 8x3,5 m volt, ebből leválasztottunk egy szobát neki. A pici egyelőre hozzá fog kerülni, aztán majd meglátjuk. Lehet, hogy mire ez kérdés lesz, a legnagyobb már nem is lakik itthon (most 17 éves). Ha marad és még párt is hoz, max bővítünk. Ekkora családnál minden belefér:)
2011. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagycsaládban nőttem fel, nem volt hat szobás lakásunk, hogy mindenkinek legyen egy-egy külön. Engem nem zavartés a nagyobb testvéreimet sem. Ezért nem gondolom, hogy az én gyerekeimet zavarni fogja. Mi sem élünk kisvillában.
2011. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A párommal pár éven belül tervezzük a lakásvásárlást. Mindeketten még a szülői házban lakunk. Hol itt, hol ott vagyunk. De mi is gondoltunk már erre a "problémára". És úgy döntöttünk, hogy ahány gyereket tervezünk, annyi szobás lakást kell keresnünk. Mi max. 3 gyereket szeretnénk. Így tehát 3 szoba nekik (2 biztosan), egy nekünk hálónak, egy nappali és egy helyiség kondiszobának.
2011. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Persze, amíg picik a gyerekek, elég kettőjüknek egy szoba is, de ha már 10 év felett lesznek, kell a külön szoba, a kis külön intimszférájuk.
2011. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. tényleg 10 év körül van a vízválasztó. Nekem is akkor szóltak a kicsik, hogy megunták a társbérletet, holott addig hallani sem akartak a külön szobáról. De az is tény, hogy nem váli kárára a gyereknek, ha a tesójával lakik. Legalább tanul némi toleranciát. Annyi a trükk, hogy bizonyos szabályokat be kell tartatni velük, hogy zökkenőmentes legyen az együtt lakás.
2011. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi 3 gyereket tervezünk (2 már megvan) de nincs 4 szobás házunk külön mindegyiknek meg még a szülőké. Nem gondolom, hogy tragédia lesz, hogy annak a neműnek amiből kettő van együtt kell majd laknia a tesójával.
2011. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván azért vállaltunk 4 gyereket, mert nem egy szoba-konyhás lakásban nyomorgunk. Én is világéletemben valamelyik tesvéremmel osztoztam a szobámon, mégis felnőttem. Ikerfiaim közös szobát kaptak, a két kicsi pedig külön-külön szobát (fiú, lány).
2011. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk csak 2 gyerekünk van, 1 fiú és 1 lány (1 éves és 2,5 éves), és nem lesz több babánk.

Egy 63nm-es panelban lakunk, ami 1 nagy+2 félszobás. Jelenleg övék a nagyszoba, ami elég tágas ahhoz, hogy galériás ággyal elszeparált kuckót teremthessenek maguknak, akár egy térelválasztó polc is simán befér. Ám ha úgy döntenek, hogy mégis inkább a két kicsike szobát szeretnék, az is megoldható lesz (most az egyik a mi hálószobánk, a másik meg a dolgozószoba).

2011. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!