Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemre járok, államilag...

Egyetemre járok, államilag támogatott képzésre. A szüleim azonban semmiben sem segítenek, a diákmunkákból megkeresett pénzemből élek. Az önkormányzattól esetleg nem lehetne igényelni valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor milyen módon lehetne bizonyítanom, hogy tényleg nem segítenek?
2010. nov. 11. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Bursa Hungarica.


[link]

2010. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Korrekció: Annyiban segítenek, hogy hétvégente vagy tanszünetben ott lakhatok. De anyagi támogatást nem kapok.
2010. nov. 11. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ebben az esetben kellett volna kapnod szoctámot, hiszen öneltartó vagy, miért nem pályáztad meg?

Valamint nem tudom, hol és hányadéves vagy, ha jól tanulsz, ösztöndíjat is kapsz. A kettő együtt már elég komoly összeg.

Ezen felül Bursa Hungarica, amit már írtak.

Valamint nézz körül az egyetemen, szinte mindenhol vannak pályázatok, versenyek, ahol ha jó vagy, akkor egész komoly összegeket lehet kapni.


Azt, hogy öneltartó vagy, egy általuk aláírt nyilatkozattal kell igazolnod. Valamint azt hiszem, máshova is kell lenned bejelentve, de ez nem biztos.

De miért nem az önkormányzatot kérdezed? Minden városban más és más támogatások vannak. Pl. nálunk nincs Bursa, holott mindenhol máshol van. Szóval keresd fel az ügyfélszolgálatukat, bár esélyes, hogy erre a félévre már nem fogsz kapni semmit, csak majd a következőre. Miért nem előbb kerested meg a lehetőségeket?

2010. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Pannon egyetemre járok, most szeptemberben kezdtem. Azért nem pályáztam meg ösztöndíjat, mert akkor még nem gondoltam volna, hogy így alakulnak a dolgok:S

És ezt az önkormányzatnál hogyan adjam elő? Mit mondjak nekik?

2010. nov. 11. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát érdekes... na mindegy, de nem értem, miért nem pályáztad meg már csak azért is, hogy segíts nekik, hogy ne kerülj olyan sokba.

Most már mindegy, egyszerűen mondd el, mi a helyzet és ebben a helyzetben milyen segítséget tudnak neked adni. Amit nekünk leírtál, azt nekik is elmondhatod (esetleg kicsit bővítve, miért nem tudnak támogatni, holott arról volt szó, hogy tudnak)

2010. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A gondolkodásmódjukat nem tudom megváltoztatni... egyébként meg meghetetnék, hogy támogatnak, nem arról van szó. Egyszerűen csak nem teszik, mondván, ha meg tudom keresni akkor minek költsenek rám?

A félév végéig akkor esélytelen bármiféle támogatás?

2010. nov. 12. 07:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Rendkívüli szoctámot tudsz igényelni az egyetemtől akkor, hogyha veszélybe kerülne az, hogy folytathasd az egyetemi tanulmányaidat. A múltkor nálunk terhes lett egy lány, eddig a szülei támogatták, most viszont kidobták otthonról és nem volt szállása sem, gond nélkül odaítélték neki.
2010. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Diákhitelt is fel tudod venni, mellette meg diákmunkát lehet találni rugalmas munkaidőben a Mekiben vagy árufeltöltőként, ami éppen van.
2010. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szép boldog látszat család lehettek,ott lakhatsz tanszünetbe meg hétvégén,mint egy idegen,gyerekként is igy kezeltek?
2010. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez van... Én próbáltam változtatni a helyzeten, de ez kétélű dolog:S
2010. dec. 13. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!