Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogy kell szobatiszta...

Mikor és hogy kell szobatisztaságra szoktatni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos, úgy gondoltam a nyáron elkezdünk megismerkedni a bilivel, de fogalmam sincs, hogy kellene kezdeni, milyen tempóban, mit várhatok el tőle, stb.

Kérlek adjatok ötleteket, kinél, hogyan zajlott?


2009. máj. 8. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyáron mamánál az udvaron pelus nélkül járt, és legugolt. És itt megbeszélték, hogy van ez a pisivel, s mama is pisilt az udvarra. Az tetszett persze. Aztán mindig pisilgetett, s később a bilibe is könnyen ment.
2009. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam most lesz 1 eves es en is elkezdtem utanajarni a temanak. Azt olvastam, hogy altalaban 18-24 hosan erdemes szobatisztasagra nevelni, amikor mar tudja jelezni, ha van kaki vagy pisi, esetleg zavarja a nedves pelus es erti, hogy mire valo a bili. Amig ezt nem tudja, addig max. raultetheted par percre a bilire, de nem sok ertelme lesz. 2 eves kor felett viszont mar mindenkeppen lehet tanitani a bilire/wc-re. 14 hosan meg lehet, hogy korai, de par honap mulva mar elkezdheted, es lehet, hogy a kislanyod gyorsan megtanulja.
2009. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel ez a téma, bár még nem sok mindent tudok róla, azt viszont hallottam, hogy másfél-két éves kor alatt szobatisztaságra nevelt gyerekeknél később nagyobb számba előfordul az ágybavizelés. Igazából akkor érdemes, ha már érti, hogy mit kérsz tőle, és nem erőltetve.
2009. máj. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!