Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta terhes lettem, nem...

Amióta terhes lettem, nem cigiztem. Már 6 hónapos a babám, és az a helyzet, hogy nagyon szeretnék rágyújtani. Mennyire árt még a babának?

Figyelt kérdés
Szoptatom, de már kiváltottunk egy étkezést. Az jutott eszembe, ha reggel 8kor szoptatom, 11-kor gyümölcsöt kap, és 2kor szoptatom újra, akkor még a 8 órás szopi után cigizhetnék-e egyet. Utána úgyis 6 óra eltelik a következő szopiig. Vagy úgy is sok nikotin átmegy a tejbe?
2011. febr. 8. 10:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tudod hányszor gondolom, hogy rágyújtok és iszom egy pohár alkoholt? Én se cigizek már 15 hónapja, és gyakran álmodom, hogy bagózok, és utána tök lelkiismeretfurdalásom van álmomban :) Na a lényeg, kibírom, egy száltól is elég sok méreg kerül a szervezetembe. Nem gondoltam, hogy ennyi kihagyás után is még eszembe jut :)
2011. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is cigiztem a terhesség elött, de ahogy megtudtam h gyereket várok, egyszerüen elment töle az étvágyam. Ez a fejben döl el. Jót nem tesz sz biztos, de már nem annyira "ártalmas", mintha terhesség alatt tennéd...most is csak akkor tedd, ha már nagyon megkívánod, és nem muszály elszívni egy egész szálat egyszerre.
2011. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem kellene drogoznod amikor a testedből eteted a kisbabádat! Csak nekem tűnik ez elfogadhatatlannak?
2011. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is elfogadhatatlan a drogozás, csak átérzem a kérdező helyzetét.
2011. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az kicsit túlzás,h drogozik...


Sztem várd meg,ameddig majd nem szoptatsz és utána szívj el egy cigit.


Én is 6 hónaos koráig szoptattam a babámat,és amikor már nem volt tejem,akkor szoktm vissza napi 1 szálra.(Amikor lefektetem ebéd előtt,akkor szoktam kimenni a folyósóra dohányozni.Tehát nem a baba közelében,és a cigi után kezet és fogat is mosok,h ne érezze a baba a szagát.


Persze még így sem a legjobb dolog dohányozni,de felnőtt emberek vagyunk,el tudjuk dönteni,h mi a jó nekünk és sztem napi 1 szál,az nem a világvége...

2011. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
elsőnek: ugyanezt szoktam én is álmodni. :) Hát szerintem várok még a cigivel. Nekem is az a cél, hogy amíg szopik, ne gyújtsak rá, csak nem könnyű. De jó, hogy megkérdeztem, mert jó tudni, hogy más is van ilyen helyzetben, de kitartotok! :) Köszi, ez bíztat engem is!
2011. febr. 8. 10:47
 7/16 anonim ***** válasza:
a nikotin 48 óra alatt ürül ki a szervezetből, szóval nem éri meg sakkozni az idővel...
2011. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

fura, hogy kibírtad 15 hónapig és még kívánod a cigit. én szó szerint láncdohányos voltam terhesség előtt, napi 2-3 doboz cigit szívtam. A fiam 10 hónapos, már nem szopik, de eszembe sem jut rágyújtani. Nem kívánom, utálom, ha mellettem bagózik valaki, borzalmas szaga van, felfordul a gyomrom is. Szeretnék sokáig a babámmal maradni, minél tovább és a cigi nem éppen ezirányba terelné az egészségi állapotomat. inkább neki veszek plusz egy játékot abból a pénzből. emellett a babák megérzik a cigiszagot még ha utána kezet és fogat mosol akkor is.


és az utolsó jól írta. 48 óra alatt ürül ki.

2011. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az a gond ha egyet már elszívsz akkor utánna jön a következő és így tovább.
2011. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azt javasolták hogy ha három óránként szopizik akkor szoptatás után egy szál, mert 3 óra kell hogy kiürüljön a nikotin.
2011. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!