Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt más is akinek 6kg a...

Van itt más is akinek 6kg a babája 7 hónaposan? Milyen autósülést használtok?

Figyelt kérdés
Milyet vesztek ha majd már tud ülni? Ti nem aggódtok,hogy hogy lehet ilyen pici a babátok? Kislányom teljesen egészséges, ügyesen forog, már négykézláb megáll, mégis néha aggódom a súlya miatt, pedig az orvos szerint is minden rendben.
2011. febr. 8. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én kislányom 3,5 hónapos és 6300 g, én aggódnék a helyedben, mondjuk én mindig aggódok valami miatt :)

Mennyi volt a születési súlya?

2011. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

ez lemaradt előbb:

[link]

2011. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs okod aggódni ha az orvos mindent rendbe talál. Az én kisfiam 3hónapos és 7350gramm rajtunk meg csodálkoznak.Mi vettünk 0-18kg gyerekülést valamennyire dönthető de nekem mégis nagyon mereven "ül" benne ezért még nem merem használni.
2011. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy, hogy még ki is szeretnéd bökni a szemem ezzel a táblázattal. Ez az, tartsunk össze mi nők és anyák! Nyilván nem aggódnék ha kis súllyal született volna..Nem a stresszeléssel telnek a hétköznapjaim, és ezután sem fognak még a válaszod miatt sem. egyébként pedig a kissúllyú babák anyukáit kérdeztem... de mindegy, ülj otthon boldogan a táblázanak megfelelő súlyú gyermekeddel.Gratulálok hozzá!
2011. febr. 8. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyukák miért kell támadni egymást, szerintem az első semmi rosszat nem akart írni, de megmondom őszintén az én lányom 7 hónaposan 7200 g volt (egy kicsit vissza is esett , mert hasmenéssel kórházban voltunk) ,de én még őmiatta is aggódtam, látva más fiatalabb vagy egyidős babák súlyát. Ja és 3050 g volt születéskor. És egyáltalán nem akarlak bántani, teljesen jó szándékuan írtam.
2011. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen izomzata van a babádnak. Amennyiben már majdnem tud ülni, vagy esetleg fel tud állni, akkor a hordozóból nyugodtan kiveheted és beültetheted egy nagyobbaknak való ülésbe. A kilók nem azért vannak meghatározva, hogy na akkor csak annyi kilós gyerek ülhet bele, hanem azért, mert mondjuk egy 9 kilós gyerek nagy valószínűséggel már olyan idős, hogy tud ülni, izomzata kifejlődött. Az én fiam 5 hónaposan volt 9 kiló. Extrém döm-dö-döm volt. Mégsem volt elég fejlett a hordozónál eggyel nagyobb üléshez. Azt kell megnézned, hogy milyen magas a gyerek, mert az övnek kell a vállánál lennie. Szerintem olyan ülést nézz, ami korban neki való (9-15kg), ne foglalkozz azzal, hogy nincs még 9 kiló, csak figyelj oda, hogy a biztonsági övet tudd több pozícióba állítani. Huhh, remélem érthető voltam:)
2011. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen boldogan ülök itthon a "táblázatnak megfelelő súlyú gyermekemmel" a te szavaiddal élve.

És nem rosszból írtam, úgyhogy nem kéne betámadnod..

Akkor meg minek minek teszel fel kérdést?

Ha az orvos azt mondta minden oké akkor ne aggódj, ha meg kétségeid vannak mutasd meg egy másik orvosnak is hogy megnyugodj.

Az enyém se volt mindig a "táblázatnak megfelelő" képzeld!

2011. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az én kislányom 8,5 hónapos és 7220 gr. Az orvos rendben találja, miért kellene ennél ducibbnak lennie???

Mi még most is hordózóban utazunk, most kezdem nézni az üléseket, bár már ül, még egyedül nem ült fel.

2011. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy van olyan anyuka, akit nyugalommal töltene el, ha a gyermeke adottságai ( főleg ennyi idősen)jócskán elmaradnának az orvosok által megadott "normától". Hiába egészséges, hiába ügyes akkor is mindig ott motoszkál a fejemben, hogy biztos minden rendben van e. Szóval nem hinném, hogy még itt egy másik anyukának be kéne mutatnia számomra, hogy a gyerekemnek a nagykönyv szerint milyennek is kéne lennie. Gondolhatja, hogy én is tudom, hiszen törődöm a gyermekemmel, utána jártam, ám ha fejre állok sem tudom az adottságait megváltoztatni. És mivel hasonlóan kissúlyú babák anyukáinak válaszát szerettem volna kérni(ahogy a kérdésben is szerepel, amolyan megnyugvásként, hogy nem vagyok egyedül, másnak is pici a babája, de minden oké) nagyon nem tudok mit kezdeni egy anyukával, aki örömmel közli, hogy az ő gyermeke már rég elhagyta ezt a súlyt, és ő bizony a helyemben aggódna. Nem bántani akarom, de nem ez volt a kérdés, és abszolút nem tartozik a kissúlyú babák anyukái közé...
2011. febr. 8. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!