Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarnak olyasmit erőltet...

Miért akarnak olyasmit erőltetni a gyerekekre a szülők, amire még nem képesek?

Figyelt kérdés

Erőltetik az ülést, a járást, és tegnap olvastam itt, hogy újszülött kisbaba pelenka nélkül, mert tudja hova kell végezni a dolgát.

Szóval miért akarnak olyasmit erőltetni a babákra a szülők, amire még sem mentálisan, se szellemileg nincsenek felkészülve?

Mire jó ez?


2011. febr. 8. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem erőltetem. Ültetni kellett a lányom mert laza volt a válla s ferdetartása volt. Napi kétszer háromszor felhuztam ülésbe. Ma már nem kell.Egyébként a Dévény tornán is ellenzik az ültetést,járatást.

mondjuk a pelenka nélküli lét lehet jó.Lányomnak most lett olyan herpeszfertőzése,hogy csak az lehet az oka h pelusban van sokat,s ezért napi 1 órát kell szabad levegőn lennie..legalább

2011. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez semmire sem jó. Én is azok táborát erősítem, aki nem erőltet semmit sem. 11 hónapos korától fogtam a kezét sétáltunk kisfiam 1 évesen elindult magától, és 7 hónaposan tanult meg ülni. Szóval nem maradt le semmiről sem.
2011. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

sem mentálisan, sem szellemileg? bocs, de ez így értelmetlen, gondolom azt akartad írni, hogy testileg, fizikailag.


egyébként szerintem csak azért, hogy felvághassanak azzal, hogy az én gyerekem már 3 hónaposan ült és 4 hónaposan magától felállt. csak ennyi, azt hiszik, hogy ettől szupergyerekük van és ők is szuperanyukák. vagy talán nem tudják, hogy ez nem egészséges a babának.


a tálba pisilés/kakilás teljesen más téma, az nem arról szól, hogy a baba tudja, hogy oda KELL kakilni, hanem arról, hogy (ha van gyereked, akkor tudod) amikor kakilnia, pisilne kell, van egy bizonyos arckifejezése a babának és az anya erre gyorsan reagálva a tál fölé teszi a gyereket. ennek nincs köze a gyerek szobatisztaságához. csak az a baj, hogy akik nem ismerik a módszert, azoknak ez jön le, pedig csak utána kellene olvasni, és máris megértené. A tegnapi kérdező sem értett hozzá, csak annyit tudott írni, hogy 'idióta barom' az az anyuka, aki a módszert alkalmazza a babájával. ráadásul egy down kóros babáról volt szó, hál istennek törölték is a kérdését.

2011. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
én is úgy gondolom, hogy az aki erőlteti csak a gyereknek tesz rosszat. viszont sokan azért csinálják, hogy elmondhassa, hogy bezzeg az én gyerekem már 7 hónaposan futott, aztán dehogy, csak belefeszítette a kompba szerencsétlen gyereket, az számomra nem elindulás(sajnos ez példa előttem!)
2011. febr. 8. 23:02
 5/15 A kérdező kommentje:

úgy akartam írni, bocsi


egyet értünk, akkor

a tegnapinál elolvastam a cikket, okés, csinálja, aki hisz benne, csak az ilyen bébivel hogyan mennek sétálni?

de mindegy, nem ez a kérdésem célja, csak ez nem tiszta

2011. febr. 8. 23:05
 6/15 A kérdező kommentje:
amúgy van babám, 10 hós
2011. febr. 8. 23:06
 7/15 anonim ***** válasza:

hm, nálunk éppen emiatt van értetlenkedés. mármint a rokonságban. babám 6 hónapos (2 hónappal született hamarabb) és ugye még nem fordul, és persze nem is ül. no a rokonság minden találkozáskor elmondja hogy miért nem ültetem őt, már ilyenkor lehet. Legutóbb közöltem velük: Addig amíg én viszem a gyógytornászhoz a gyereket és amíg ő azt mondja nem ülhet, addig nem fog a gyerek ülni!!!!!


ugyanis ott az a "divat" hogy 4-5 hónapos babát már lovagoltatnak a térden! Hát én nem fogok ilyennel dicsekedni, én arra is büszke vagyok hogy a lányom még nem csinál semmit! majd csinálja ha érett lesz rá!

2011. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

mert nagy az isten állatkertje.

és tudod mi a szomorú? hogy ezt a kisbaba fogja megszívni aki 30 évesen mankóval fog járni mert olyan ferde a gerince...

az ostoba szülő meg ránt egyet a vállán, hogy de legalább a gy.k.-en és a szomszédok előtt fel tudott vágni.


ami miatt nem értem az egészet, hogy gyakori a rákényszerített babáknál, hogy sokkal később csinálnak mindent mivel nincs motiváció. tehát még valós célt se érnek...

2011. febr. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ennek a tegnap esti bilizős módszernek nem érted a lényegét.A másik kettőben igazad van,de ennek nézz utána máshol is,mert ő nem a szobatisztaságot erőlteti!A gyerek nem tudja,hova végzi a dolgát,az újszülött baba tiszta lappal indul,a szülőkön múlik h mihez szokik hozzá,ha a gatyában van a kaka akkor ahhoz,ha a tálkában,akkor ahhoz.Az anyuka csak sejti,vagy véli,hogy a gyerek ekkor meg akkor kakál,pisil,nem a baba irányítja a dolgot,tehát nem szól,hogy neki kell!Mégis az esetek nagy százalékában az anya eltalálja a dolgokat,főként,mivel a legtöbb baba ha hűvös levegő éri a fenekét,akkor pisil-utána pedig egy darabig nem kell neki,mivel kiürült a hólyegja,nem olyan nagy ügy ez,a kaka meg még egyszerűbb,minden baba evés után kakál,mivel az evés beindítja az emésztést.Egyszerű,mint az egyszeregy.De ez nem jelenti azt,hogy sosincs rajtuk pelenka!
2011. febr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"újszülött kisbaba pelenka nélkül, mert tudja hova kell végezni a dolgát." Ezt úgy mondod, mintha egy kisbabának a vágyai netovábbja lenne pelenkába csinálni és aztán abban aszalódni ki tudja, meddig.


Te is láttál már kisbabát, amint örömmel engedi ki a pisit-kakit abban a pillanatban, hogy lekerült róla a pelenka, ugye? Meg hog milyen boldog örömmel fickándoznak pelus nélkül? Na hát, erről van szó. A pelus a szülő kényelméről szól, nem a gyerekéről. Főleg a modern, eldobható pelusok, amiket úgy reklámoznak, hogy naponta kettő elég belőlük... Jaj. :(


Egyetértek: baba üljön, álljon, járjon stb akkor, amikor megérik rá, ne erőltessék. A pelenkanélküliség is erről szól: nem erőltetjük a babát, csupán megadjuk neki a LEHETŐSÉGET, hogy ne a pelenkába csináljon, hanem bilibe/tálba/mosdóba/természetbe, amit akarsz. És minél kisebb a baba, annál nagyobb örömmel csinál a pelenkán kívülre. :-)

2011. febr. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!