Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mennyi pénzt költötök...

Anyukák! Mennyi pénzt költötök a gyerekre, magatokra? Az én drágám baromi soknak találja amit én elköltök a gyerekekre, magamra. (Utóbbi negyed év alatt)

Figyelt kérdés

Főleg aki nem kap sehonnan használt ruhákat,nincs nagyobb tesó,mennyibe kerül mondjuk egy nyári vagy téli ruhatár a gyereknek?Hetente mennyit költötök el "apróságokra"?(Olyasmire gondolok ami gyorsan kell,nem nagybevásárlásokon vesztek meg,hanem csak ugy,pl cumi,nasi,apró játék,gyermek sampon,pospikrém,napkrém,stb)

Magatokra mennyi pénzt költötök el új ruhatárra,ha tegyük fel az utóbbi 2 évben szinte csak terhesruhát vettetek magatoknak,amiket meg előtte hordtatok azok kicsik,nagyok,netán túl tinisek?

Vettem a lányomnak egy 5ik cipőt is,mert KELLETT(2 szandi,egy ünneplős,egy játszós.2 félcipő de azokban már nagyon izzad a lába és egy vékony olcsó edzőcipő féle homokozóba,motorozáshoz). Ebből lett a vita,merthogy kifolyik a pénz a kezem közül.


2011. máj. 3. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kaptam a fiamra használt ruhákat ezért én használt babaruha webáruházból veszem a ruháit és nagyon szuperek, a bolti ár töredékéért! Cipője 2 van a fiamnak, egy sportcipő és egy komolyabb ha vendégségbe megyünk, szandija majd nyáron lesz neki! Játékot alkalmakra kap illetve tényleg csak valami apróságot ritkán ha vásárolni megyünk, csokit, krémtúrót szoktam neki venni de az nem nagy összeg!

Popsitörlőt, popsikrémet és pelenkát ep-ra tudunk venni, naptejet sokszor adnak gyógyszertárban termékmintát azt használunk!

Magamra is keveset költök, ami tényleg kell azt veszem meg!

2011. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

A fiam téli ruhatára overállal, kabáttal együtt 45e-nél állt meg. Fél évre.

Most jön a nyár, semmije sincs, akkorát nőtt a télen, hogy semmije sem maradt tavalyról.

Nyár egyszerűbb, mert a nagy melegre elég a pelus és egy atléta/póló, utcára sort és póló, szandi(na ez fogyóeszköz 2pár kell.)

És akkor még a lánykámra semmit sem vettem. Kész anyagi csőd:D

Ritkán veszek játékot, gyakrabban képeskönyvet, nasi az amikor úgy jön ki a lépés, és én is nasiznék.

2011. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Magamra most költöttem 35et, mert túl komoly volt a ruhatáram(irodai viselet) és még 3év mire újra csatasorba állok, nem is viselném már, így most fiatalos, kényelmes ruhákat kellett vennem.(meg volt ami szűk lett, volt amiből meg kiesek)

A baba "fogyóeszközeit" pedig gyártól vesszük töredék áron.(dolgozói bolt, ismerős révén)

2011. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én év elején az első 4 hónapban elköltöttem kb.50000ft-ot a gyerekek(2 van) ruhatárára.Ebben benne van annyi minden,hogy őszig nem nagyon kell ruhát venni.Az én ruhatáramra ugyanebben az időszkban elköltöttem olyan 60000-et szerintem,nekem sem kell különösebb dolgokat vennem magamnak egy jó ideig.Most ez olyan baromi sok?Ugyérzem néha fogalma sincs mi minden kell egy gyereknek,és hogy azok mennyibe kerülnek.Igy i mindig figyelem az akciókat,szezonvégi kiárusitásokat,szóval nem veszek semmit pl.elmebeteg Brendonos vagy Nextes árakon.
2011. máj. 3. 13:20
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Már a gyest kapom,így magamra minimálisat költök.A kisfiamnak is már csak akkor veszek valamit,ha valóban kell.Itt a ruházatra,egyéb fontosabb dolgokra (pelenka,popsitörlő pl.) gondolok.Tudod,amióta töredékét kapom az eddigi összegnek (max gyedem volt),én is látom,hogy bizony volt felesleges kiadásom.

Gyakran vásároltam úgy,hogy át sem gondoltam,amolyan "durrbele" módon,de már jó alaposan átgondolok mindent.

Te is próbálj meg mindent kicsit hideg fejjel átlátni és lehet,hogy találsz olyasmit ami tényleg felesleges.

Konkrét összeget nem tudok említeni,körülbelül havi 20000 Ft megy el a kisfiamra.Ételt nem számoltam ide.

2011. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak a ruhát a turiban veszem, így azért olcsón kijövök ráadásul egy ilyen kis gyerek nem tudja elhasználni a ruháit, max tönkreteszi, olyanokat pedig nem adnak el, szóval nagyon jó állapotúakat lehet ott találni. A fiam korú gyerekek amúgy is összekenik magukat úgyhogy pénzkidobás lenne bárhol máshol vásárolni. Múltkor vettem 3 fölsőt, pizsit, 1 rövidujjú bodyt, 1 kisnadrágot és egy pulóvert 2800 ft-ért... szóval nem mindegy, ennyiért kb 2 db hosszúujjú bodyt tudnék venni újonnan, amit az első játszóterezésnél összefüvezünk :) Folyamatosan vásárolok neki, mondjuk havonta 2x ennyi mennyiséget, vagy a vaterán lövök valamilyen szép csomagot és azzal elvagyunk. A fiam ruhái inkább tönkremennek, foltosak lesznek, amiket nem tudok kiszedni, úgyhogy folyamatosan töltöm a ruhatárat :)

Hetente kb 3-4x veszek neki "nasit", leginkább kiflit vagy pogácsát kb 70 ft-ért és még azt sem eszi meg az egészet... Van itthon tönkölygolyó, pufi zacskóban, ezt szoktam neki vinni kis dobozba adagolva. A kekszek felét szétszórja, a másik felét a pólójára keni, ezért tervezek leszokni ennek a megvásárlásától is, most pár hete az sincs.

Az utóbbi 7 napban 2 kihajtogatós könyvet vettem neki és egy műanyag babakocsit, ez együtt 1600 Ft volt.

Napkrémet leellenőriztem, augusztus végéig jó a tavalyi, így nem veszek. Sampon és fürdető együtt 900 ft, de ez 2 hónapig tuti elég (johnson&johnson top to toe pumpás). Popsikrémből alig kenek, azt mondta az orvos, hogy ha nem piros a feneke és csak pisilt, akkor nappal csak törölgessem le törlőkendővel és pelenkázzam vissza, így azt se tudom, mikor vettem olyat, amúgy Sudocremet használunk.

Magamnak ebben a hónapban nem vettem semmit, anyukám halála miatt hirtelen belefogytam a régi ruháimba és elővettem őket. Sajnos elég súlyos voltam és már nagyon vágytam a régi ruháim után, hát most itt vannak...

14 hós a fiam régóta jár, jelenleg van 1 elephanten cipője és egy kis nike. Most tervezek neki szandált venni és kb ennyi lesz :) télre volt 1 db bakancsa, azt 2500 ft-ért vettem leértékelve, mivel játszóra nem jártunk, kiszolgálta. Ha nő a lába akkor természetesen fogok újat venni.

Jobban élünk, mint az átlag, most újítunk fel egy nagyobb lakást magunknak, szóval nem azért "spórolok", mert nincs miből venni, hanem mert muszáj az ésszerűség és a praktikum határain belül mozogni, utálom olyan dolgokra kidobni a pénzt, amit a kisfiam nem használ ki.

Fúde hosszú voltam, bocsi.

2011. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom sajnos, de úgy érzem az én kezemből is kifolyik a pénz, holott tényleg csak a szükséges dolgokat veszem. Nem voltam egy nagy shoppingolós sosem, mostmeg állandóan kétszer meggondolom, hogy megvegyem e, amit szeretnék. Mégis lemegyünk a boltba egy tejért és kenyérért, és mégis ott hagyunk 3-4-5 ezer forintokat. És nem felesleges csipszekre meg édességekre. Na jó, az is van benne, de két túrórudi, vagy két joghurt, ilyenek. De sajnos nekem kell az édesség. Ez is sok, mert ha úgy vesszük, egy 120 ft-os tejszelet x2 (a párommal esszük, a gyerkőc nem kap ilyeneket) az már 240ft/nap, egy hónapban azért ez már elég szép, de nem cigizünk legalább...

Na mindegy is, nem ez volt a kérdés. Szóval a fiamnak mi sem nagyon kapunk ruhákat, általában apránként szoktam venni, ugyanúgy ahogy magamnak (páromnak) is. Pl. tegnap vettem két bodyt a fiamnak, magamnak egy felsőt a cunda-ban 4000. És még néztem a páromnak is, csak a nagy próbálgatásban elfelejtettem megvenni neki a pólót 1800-ért. És ebben még nincs nadrág, ami már nagyon kéne, mert kb. 5 éves cuccaim vannak. Vagy rám sem jön, vagy nagyon szűk, vagy ami van, már szakad, az jó a játszótérre.

Van, hogy a kikben vásárolok akciókor (pl. a melegítőnadrágokból nyár végén vásároltam be a fiamnak itthonra, most is azokat hordja még) De próbálok feleslegesen nem vásárolni.

Az 5 cipőt kicsit soknak találom én is, de gondolom nem ezen múlik nálatoka pénzkifolyás. Most a fiamnak egy minőségi zárt cipője van, azt hordjuk a játszóra is, itthonra van egy elöl nyitott szandija, majd nyáron az még jó lesz neki, és tervezek még venni egy elöl zárt szandit. Ennyi. Persze neki ünneplő még nem kell.

Én inkább azon bosszankodom, hogy a boltba nem tudunk úgy menni, hogy 3-4 ezer alatt fizetünk, a nagybevásárlás 15-17 ezer forintját kipakoljuk itthon, és másnapra már nem is látjuk az eredményét. Ami nekem plusz kiadás, amit nem kéne, de ha megtehetjük, hogy bioboltban is szoktam vásárolni dolgokat (nem gyümölcsöt) Bár ez a fiam egészségét is szolgálja, de más is megvan háztartási kekszen, ezért érzem én ezt egy kicsit plusznak.

Nálunk 150 e ft tiszta költőpénz 0-ra vagy mínuszba is szokott menni... persze mindig vannak nem betervezett kiadások, pl. nőgyogyi, fogászat, szemüveg, háztartási javítás stb, ami sokszor hazavágja a költségvetést...

2011. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Persze,én i tudnék spórolni jobban has szükség lenne rá,maximum gyakrabban mosnék a gyerekekre,hogy mindig legyen mit felvenni.De ugy érzem hogy nincs rá egetverő nagy szükség hogy nélkülözzünk,és nem is veszek végkép felesleges dolgokat,mégsincs velem megelégedve.Soha nem vettek még nekik ugy ruhát,hogy felesleges lett volna,állt volna csak a szekrényben,és ne használták volna ki.
2011. máj. 3. 13:26
 9/20 anonim ***** válasza:

60e-t magadra? irigykedek, persze jó értelemben, én ennyit egy egész év alatt költök magamra!


gyedet kapok, abból kifizetem a rezsit és csinálok egy nagy bevásárlást a dm-ben, minden ami kell, pelusok, teák, popitörlk, tusfürdők, ez olyan 15.000.- sokott lenni, néha kicsit több, néha kevesebb.

gyerekre olyan havi 10.000.-t költök, mármint a ruhákra, játékokra.

most pl. megvettem a nyári ruhatárat, ez olyan 50db. ruha, 8.000.-ba került, ebben minden benne van, kisgatyók, ingek, pólók, pizsi, stb.

cipőt 2 havonta veszek, 2-3000.-ért, deichmennban, mindig nézem az akciókat. fiamnak 2 cipője van, egy nagyon drága, márkás amit évente kétszer kap és a játszós amit 2 havonta cserélünk.


maradék gyed és családi (30e kb.) a kajára megy, kétszer megyünk nagybevásárlásra, nagy listával, előre megbeszéljük 2 hétre mit főzök és csak azt vesszük meg.

mi így spórolunk.

a férjem fizetéséhez nem nyúlunk, megy a megtakarításhoz :)

2011. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti anyuka fogadja részvétemet az anyukája miatt.

Az 5 kis cipőt értsétek ugy hogy tavasz-nyár!Minden alkalomra.Igen,sajnos főleg ilyen két éves forma gyerekeken nagyon gyorsan tönkre megy minden.Az én gyesem,ami olyan 55000ft,elmegy a napi bevásárlásokra,mert hétfőtől péntekig én intézem a bevásárlást,ami elvileg nem nagy bevásárlás,gyakorlatilag cakk pakk kb 3-4000ft,és annyi is volt ezzel a "saját pénzemnek". Aztán amikor elkérek ruhára 40000ft-ot soknak tűnhet,de utána egy ideig veszteg vagyok,és abból neki is veszek ruhát.

2011. máj. 3. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!