Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveljem le erről?

Hogyan neveljem le erről?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, és elkezdte bántani a többi gyereket. A játszótéren vagy gyerektársaságban egyszerűen elveszi a másik játékát és meg is "üti" a másik gyereket. Miért csinálja ezt? Itthon soha nem látott ilyet. mondom neki h nem szabad de 5 perc múlva megint csinálja. Hogyan neveljem le erről?
2011. febr. 9. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. gyerekem ilyen. Vagy inkább már csak volt ilyen. Nekünk kicsit korábban kb. 13 hónapos korában jött el az odacsapós korszaka. Sosem ütöttük, a nagyobbik tesó is inkább mindent odaad, nem hogy verekedne vele. Nehéz, mert ha valami nem úgy történik, ahogy szeretné mindjárt rám (vagy éppen arra, aki nem teljesíti az óhaját) üt. Mivel úgy gondoltam, hogy erőszak erőszakot szít, ezért eleinte csak mondogattam, hogy nem szabad, sajnos eredménytelenül, aztán eljött az az időszak, hogy elmondtam neki szépen, hogy ha háromszor rászólok és még mindig folytatja ezt, akkor én is oda fogok csapni. Ez is eredménytelen volt, mind addig, amíg nem bizonyítottam be, hogy tényleg képes vagyok rá. Most 16 hónapos, nagyon ritka, hogy meg merészelne ütni valamelyikünket, inkább esze-veszett hisztériába kezd.
2011. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, ez nem azért van, mert látja, ez hajlam kérdése főleg. az enyém sosem volt verekedős, néha önmagát ütütte, amikor mérges volt, de hamar leszokott róla, mert nem figyeltem oda ilyenkor.

sztem ha üt, akkor helyezd kilátásba, hogy ha nem viselkedik szépen, akkor hazamentek. ill . látványosan ilyenkor mindig a sértett felet pátyolgasd. és ha nemhagyja abba, akkor irány haza. meg fogja tanulni, hogy ez nem elfogadott viselkedés.

2011. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2011. febr. 9. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!