Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat várnék el 16 hónapos...

Túl sokat várnék el 16 hónaposomtól?

Figyelt kérdés
Tisztára le vagyok törve. Babám már jó ideje szépen megy, sőt szalad, ezért úgy döntöttem ebben a jóidőben kiveszem a babakocsiból és tanulunk kézenfogva sétálni. Azt szeretném ha ezt szokná meg és nem azt h rohangál össze-vissza. Viszont a harmadik nap után a kislurkóm "vérszemet kapott", nagyon bejön neki az önálló gyaloglás, csak én hagyjam őt békén. Nem akarja fogni a kezem, kitépi magát, visít, folyton a virágágyásokat célozza meg, nem hall meg engem. Ezért kb 10 perc után ált az a vége, h beteszem a babakocsiba és megyünk haza. Más hogy tanul meg szépen menni az utcán?
2011. febr. 9. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Épp úgy ahogy ti! ezen túl kell lenni. Boldog, fedezi fel a világot. Hagyd, hadd élvezze, persze megfogod ha ki akar szaladni az útra, vagy kihozod a virágágyásból. De hagy élje ki magát, ez természetes. Pár hónap mulva kezdheted "elvárni" tőle, hogy próbáljon szépen menni melletted, nem nagyon fog még akkor sem sikerülni. De ilyen alapvető dolgokat hogy nem szaladunk föl az útra, már most kezd el mondani, ne törödj vele h esetleg nem érti, így fog idővel belerögzülni.

De egyelőre vidd olyan helyekre ahol vígan rohangálhat kézfogás nélkül. Hosszú idő amíg eljuttok odáig, hogy szépen melletted menjen. De még ne is várd el! Most ismerkedik a világgal közelebbről :)

2011. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is így kezdtük aztán pár hét múlva már szépen kézen fogva jött velem

2 éves kisfiú anyukája

2011. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

No akkor én mondok olyant, hogy hátast dobtok és remekül le fogok nullázódni.


Ad egy lábtörött anyuka akinek járógipsze van.

Ad egy örökmozgó baba akinek menéskényszere van.


Nos én vásároltam neki egy csinos kis hámot. Nem kutyahám, gyerekhám. Olyan mint egy kis hózentróger, elején dísszel stb. Hátul meg kantár amivel tarthatom. Így aztán egy másfél méterre is el tudott "szökni" tőlem anélkül, hogy a kezem fogta volna. Imádta és senki nem szólt meg érte.


Egyszer anyósom baszogatott így aznap nem raktam rá. Nos a kiscsaj kitépte a kezét és már rohant is a galamb után...ki az útra, ahol pont jött egy szép nagy dög kocsi. Majdnem megőrültem úgy sikítottam utána.


Utána amíg gipszes voltam végig "megkantároztam". Még most is rárakom, ha mindkét kezem tele van bevásárláskor.(nincs autónk, így gyalogolunk) De általában tudja, hogy anya kezét fogni kell...s messzire kerüli a nagy autókat.

2011. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira brutál dolog ám ez a gyerekhám, csak azt nem értem, ha minden marhaságot átveszünk már a nagy külföldiektől, ezt miért nem?


Visszatérve a kérdéshez, szerintem is az lehet a háttérben, hogy most tapasztalja meg a babád a szabadságot, amikor már nincs rászorulva senkire az önálló közlekedéshez. Persze nem lehet és nem is kell neki mindent megengedni, ha most nem tanulja meg, hogy az úttesten igen is anya kezét fogjuk, akkor pár év múlva úgyse fogja.

Nyugi, szerintem csak próbálgatja a határokat feszegetni, de azért a maga módján próbáld neki elmagyarázni is, hogy miért kell fognia a kezed.

2011. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ezen én is agyaltam, amikor nálunk egyik pici másik kicsi volt, és a pici megtanult menni, a nagy meg már szabadult volna, mert ugye neki elég sok korlát volt az életben a pici tesó miatt. Így ha kimentünk, ő felszabadult és ajjajj....:)ketten 4fele. Csak féltem hogy megköveznek az utcában. Úgyhogy maradt a szigor.

Nagyon jó találmány egyébként, külföldön tökre természetes. Bár szerintem nem sok olyan ország van ahol egyik anyuka annyira "törődik" a másikkal, mint mi! :)

2011. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt hiszem, mégis maradok a szigornál, mert én is úgy gondolom, hogy ha most nem tanulja meg h vannak helyek (a legtöbb ilyen) ahol anya kezét fogva lehet csak közlekedni, akkor magától úgysem fogja. A játszótéren természetesen szabadjára engedtem, csak követem, arra az esetre ha szüksége van segítségre, de egy idő után nekiindul a nagyvilágnak. Kitartóan próbálkozok, csak nagyon fájnak ezek a konfliktusok a fiammal, mert iszonyat akaratos tud lenni, és ilyenkor úgy visít hogy zeng az utca :S A hám pedig sztem nagyon jó ötlet második körre, a nagyszülőkkel beszéltünk erről, mert ők pl nem tudnak már utána rohanni.

2011. febr. 10. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!