Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem mondja soha, hogy "...

Miért nem mondja soha, hogy " Anya "? Miért csak " Apa ", amit egyfolytában hajtogat?

Figyelt kérdés
Másfél éves a lányom, nem viszi túlzásba a beszédet, alig van pár szó, amit mond. Szinte mindennek csak az első szótagját hajlandó kimondnai. Viszont az apát gyönyörűen ejti, aminek örülök, csak fura, hogy az anya-át is ugyanúgy tudja, de abszolút nem használja. Bármi gondja, baja van, vagy mutatni szeretne valamit, vagy kér valamit, mindig apa-apa-apa. Még nekem is apa-át mond!! Hiába kérdezem tőle, hogy ki vagyok én, hogy hívnak, stb... nem válaszol. Ha azt mondom adj egy puszit anyának, ad, tehát tudja " ki is vagyok ":). De azt, hogy magától szólna nekem, hogy anya, azt már nem. Sokszor bújócskázunk, hogy hátha hátha esetleg kiabálna végre, de semmi. Ilyenkor az apja is próbálja mondani neki, hogy kiabálj anyának. Na, akkor nagy nehezen egyszer kinyögi, egyébként nem. Miért van ez? Nem inkább azt kéne hajtogatnia, bármi kell neki, bármit szeretne, hogy anya??
2011. febr. 9. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves anyatárs!


Fiam, aki egyébként velem van itthon, kb. 18 hónapos korától szinte tökéletesre hangolta az "apa" szót. Úgy 2 hete (21 hónapos) kezdte hogy "anya"; de egy nap kb. 3 "anya" és 18 "apa" :))) És 10ből 9 gyerek ugyanezt mondja, mégha kislány is. Miért? Mert egyszerűen könnyebb kimondaniuk az "apa" szót! :)

Nyugi, lesz majd egy időszak, hogy le se bírod "vakarni" magadról, mert majd sír, hogy "aaaanyaaaa':))

2011. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem valamiért jobban kötődik apához.

Egyik nap itt volt ismerősünk a kislányával, ő is 1,5 éves.

Anyukája elővette a pénztárcáját, a kislány meglátta az apja képét, és majd kiesett a babakocsiból "apa,apa,apa" és nyúlt a képért. Ismerősünk oda adta neki: "tessék itt van apa, hát apa az isten, a minden" de ezt mind nevetve, és mosolyogva mondta, nem rosszallóan.

2011. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a beszédfejlődéssel lehet kapcsolatban.A gyerekek azokat a hangokat, szavakat kezdik el először mondani, amit "látványosan" képzünk a szánkkal.Tehát ebben az esetben az apa szónál látja a p hang ejtésének módját.A ny hang az anya szóban már nehezebb.Szerintem ez lehet benne, nem pedig az, hogy apát "jobban szereti" vagy nagyobb szüksége van rá.Ha mamának, papának szólítanátok egymást(ez is divat bizonyos családokban), akkor tuti mondaná neked, hogy mama, mert ezt is úgy képezzük, hogy minden hangot tud utánozni biztonsággal, hiszen látja.

Szerintem erről lehet szó, de ez csak egy feltevés:)

Amúgy ne aggódj,még rengetegszer fogod hallani hogy "anyaaaa":))

2011. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
második vagyok! Igaza van az utánam szólónak, ez eszembe sem jutott, én hülye:S:S
2011. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva van. "Ányá"- nak hívja apát is. A mamát gyönyörűen ejti, a papó-ba bele se kezd. Mostanában sikerült annyit elérni, hogy apát "atyának" szólítja.
2011. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és 16 hónapos kislány.
2011. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kisfia, kb 1 hete tanulta meg ezt a két szót, tudja mindkettőt, de leginkább apázik :)

sokkal könnyebb a p betű, mint a ny betű, ezt lehet látni azon is ahogy mondja, az anyánál sokkal jobban koncentrál, és lassabban is mondja

ő is azt szokta hogy apa apa apa és elmondja 20-szor egymás után

ez nem jelenti azt nálatok sem hogy az apjához jobban kötődne, csak könnyebb az a szó

nyugi :) nincs semmi baj

2011. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam, a papát már 7 hós kora óta gyönyörűen mondja, a mamát kb. 10 hósan mondta ki először. De most is mindig a papát használja, a mamát nagyon ritkán. Pedig tudja a kis huncut, de valami miatt azt nem használja csak szemérmesen mosolyog ha rákérdezek :D
2011. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert téged nem szeret annyira,biztosan valami idegráncsos vagy:)
2011. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22:57, ez ugye csak vmi hülye poén volt??!!
2011. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!