Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül a tápszer...

Nacebee kérdése:

Mennyibe kerül a tápszer receptre és a nélkül? Igaz, hogy csak fél éves koráig írják fel? És mondjuk 7 hónaposan váltom ki a receptet akkor, hogy adják?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik tápszernek más és más az ára. Van 3ezres és ezres is, ez változó. Kb. 600 ft különbség van receptre és recept nélkülire, de recept nélkül nem nagyon szoktak adni. Ami nem HA-s tápszer, azt valóban 6hós koráig írathatod ki, de az nem azt jelenti, hogy addig ki is kell váltanod!
2011. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milupa HA 2-est ír a kislányomnak a doki. Most 8 hónapos.Ugyanannyiba kerül,mint a start.(2300 körül.Bocs,mindig veszek mást is,és nem tudom megjegyezni az árát :-) )
2011. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi Humana Baby-Fit-et veszünk. Recept nélkül 2ezer felett van, receptel 995Ft. Ezt elvileg egy éves korig írják fel, mert bukos tápszer. A többit aszem csak 6hónapos korig írják fel. :-)
2011. febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Amit mi használtunk receptre: 900 Ft körül volt, anélkül 2.100 Ft.

2. Igen igaz. Tehát 1-es tápit írnak csak receptre (kivétel talán csak, ha a babának valami miatt különleges antirefluxos, vagy egyéb tápi kell)

3. Ha hét hónaposan váltod ki a receptet ugyanannyiba kerül mint hat hós korában :-)Ha azonos tápszert akarsz kiváltani.


Tapasztalatom szerint a DM-es tápi nagyon jó (bio) és talán a legjobb árban van a piacon. Kisfiamnak a DM-eseket adtam felváltva a Milupával (immunerősítős fajta volt).

Ha van bevált tápszered, akkor próbálj meg még felíratni, mert hat hónapos korig adják receptre. A receptet később is beválthatod, talán három hónapig és sokat megtakaríthatsz így! Egyáltalán nem gond, ha az egyes tápit eszi hat hós kora után is. Miután pontosan sem a védőnő sem az orvos nem tudta megmondani miben különböznek a 0,1,2,3 tápszerek egymástól, összehasonlítottam a beltartalmukat, nem sok különbséget találtam. Azt viszont igen, hogy míg az egyes tápiban 900 g van, a 2-es tápiban azonos áron, illetve drágábban már csak 600 g, úgy hogy az összetételében minimális a különbség.

Persze ennek ellenére én is adtam mindig a korának megfelelő tápiból is!

2011. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó vagyok, 3hónapig érvényes egy recept, addig ki lehet váltani.
2011. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is a humana baby fit 1-et esszük.Nekem most mondta a dokink hogy 2 éves korig felirható.
2011. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!