Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan még mindig csak...

6 hónaposan még mindig csak tápszer! Volt v. ki így?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám, és éppencsak eszik egy kis pépet. Mindig csak 1-2 kanállal, aztán kiköpi. Bármit próbálok (gyümölcs,zöldség, üveges, házi...) Más is volt így, hogy ennyi idősen még nem tudott étkezést kiváltani? Rengeteg olvasom hogy ennyi idősen csak reggel és este eszik tápit. Csak nekünk nem megy?
2011. jún. 9. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, ráér még.

7,5 hónapos babám szinte csak szopik. (Ilyen szempontból mindegy, hogy tápszer vagy anyatej.)

Csak próbálkozz lelkesen, előbb-utóbb el fogjátok hagyni a nappali tápszereket, és marad a reggel-este.

Próbáld akkor adni a kanalas kajákat, amikor eléggé éhes, de még nem annyira, hogy türelmetlen legyen, és szerintem nagyon fontos, hogy ne legyen álmos (álmos baba jobban szeret szopizni-cumisüvegezni, mint kanalazni).

Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit csodálkozol. A baba kb 6 hónaposan érik meg arra, hogy folyadékon kívül mást is fogyasszon. Kb ekkorra múlik el az a reflexe, hogy a szájába kerülő idegen anyagot - akkor is, ha az pép - kilökje a nyelvével. A tápszertől nem lesz érettebb az emésztőrendszere, nem fog gyorsabban elmúlni ez a reflex, mintha szopna.
2011. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak nagyon köszönöm. A második válaszolónak pedig: szerintem te vagy aki csodálkozna ha olvasgatna a témában, hogy hány baba eszik egy nap csak kétszer tápszert ebben a korban.
2011. jún. 9. 22:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: sajnos nem csodálkozom. A GYK tele van olyan anyukákkal, akik a korai hozzátáplálás hívei. Naponta van tíz olyan kérdés, hogy 4 hónapos a babám, hány nap alatt tudok kiváltani egy tápszeres étkezést... Ez abszurd. nem ez kellene hogy legyen a mérce, hogy más babája már ekkor ezt meg ezt...


Én csak annyit mondhatok, hogy a babád teljesen normálisan fejlődik, úgy, mint egy szoptatott csecsemő. Majd ha megérik rá, akkor elkezd érdeklődni a kanalas ételek iránt. Én azt nem értem, hogy miért az a fontos, hogy más babája mit csinál, miért nem az, hogy a tiéd mit szeretne, mire képes, mire érett meg?

2011. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Természetesen nem azért kérdeztem mert versenyezni szeretnék. Csak a tápszeres babák közt tényleg csakj azt olvasom hogy ilyenkor már kiváltottak étkezéseket. Csak az érdekelt, amit fel is tettem, hogy vannak-e mások is így, mert tényleg csupa ilyet olvasok. Nem azért kérdeztem mert bárkivel is versenyezni szeretnék. Pont ezért nem is erőltetem a dolgot. Ha 2 kanállal eszik, én boldog vagyok, csak érdekelt hogy mennyire gyakori hogy ilyenkor még nem eszik mást. De sajnos most sem azok írnak akik ilyen cipőben járnak...
2011. jún. 9. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!