Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a jól evő babámmal?

Mi lett a jól evő babámmal?

Figyelt kérdés

15 hónapos.Mindig jól evett szépen gyarapodott.Már vagy 2 hete nem eszik eleget.A súlya is megállt.Bár ő alapból nagy baba.Most 12,5 kiló és 85cm.A dokinak mikor mondtam csak annyit kérdezett hogy iszik e rendesen.Ma is ebéd nélkül feküdt le és zavar.A vacsi is szenvedés hogy kicsit egyen,nagyon korán kel reggel,korábban mint szokott szerintem ezért mert éhes már reggelre.Ti mit adnátok neki vacsira hogy jól lakjon?Olyan tanácstalan vagyok mert régebben simán kaja után elmertünk indulni bárhova mert szépen evett most meg nem igen.


A válaszokat köszönöm!


2011. febr. 10. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

foga jön? fájhat a torka?

egyébként ebben a korban már kevesebbet esznek és a súlyuk sem gyarapszik olyan ütemben, mint pl. fél éve.

vigyél bébiételt és indulj vele nyugodtan, ez nem lehet akadály.

2011. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen volt a kisfiamnál is, bár nála 2 évesen.Nagyon jó evő, de amikor 2 éves lett 3 hétig jóformán nem evett, max egy szelet kenyeret, meg az ebédbe beleturkált,Én is megijedtem, elvittem dokihoz, de azt mondta ha amúgy nincs baja, jókedvű, nem levert és inni sokat iszik, akkor nem baj vannak ilyen átmeneti állapotok.Nekünk írt fel multi vitamint ha nem eszik szedje, de nem volt rá szükség, másnaptól szépen evett megint!
2011. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15 hós koráig az enyém is jól evett, azóta nem (26 hós). Szerintem fényevő a lányom, mert tényleg alig eszik valamit. Már megszoktam, ő ilyen, elég neki 1-2 falat. A súlya jó, 13-14 kiló között van valahol. 15 hósan azt hiszem 11 kiló volt, de ő akkor már nem nagyon hízott súlyra, inkább centire nőtt.

Szerintem ne aggódj, ne erőltesd neki az evést, mindig annyit egyen, amennyi jól esik. Ha nem akar enni, az sem baj, nem a szemed előtt fog éhen halni. Adj neki béres cseppet vagy cebion multit, hátha attól megjön az étvágya. De ha jókedvű és ráadásul nem is sovány, akkor ne aggódj, teljesen felesleges.

Ne zavarjon, ha ebéd nélkül fekszik le, és tényleg ne erőltesd ez evést, mert akkor megutálja, meg hisztibe fog torkollni az egész, te meg síkideg leszel.

Igyon, az a lényeg, és egyen vitamint, a többi majd jön magától.

2011. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!Éppen ezért léptem be az oldalra,hogy megkérdezem az általad felvetett problémát.A lánykám most a napokban töltötte a 16 hónapot és le kell kopognom nagyon-nagyon jó evő kislány volt 2 héttel ezelőttig.Most én is egy kicsit tanácstalan vagyok vele kapcsolatban.Reggeli semmi -talán pár falat,talán- ebéd semmi.Épen most fektettem le és minden gond nélkül elaludt.Inni iszik rendesen.Vacsorára talán most egy kicsit többet eszik de nem esik túlzásba.A gyümölcsökből viszont sokat eszik.Én mos megpróbálom, hogy nem is kínálgatom hanem ha szól kap enni és kész.azért átérzem a helyzetedet,mert ma megfordult a fejemben holnap irány a doki,de mit tud mondani.ezen kívül olyan mint máskor, meg nem állna egy pillanatra sem, mosolyog,napi 2 órát sétálunk.A legtöbb időt kinn tölti a kocsiból és megy.Bár nálunk most ilyen nem korszakot élünk meg.Bár mit kérek tőle az a válasz hogy nem-nem.Talán még 1-2 hét és ez is változni fog.Ha neked lesz vagy van jó tipped kérlek írj.

Minden jót

2011. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na nekem pont ugyanez a problémám!! :( 3-4 napja az amúgy nagyon jól evô kislányom szintén nem akar enni, sôt, szinte menekül, ha be akarom rakni az etetôszékbe, pedig mindent bevetek, hogy ott maradjon... Kedvenc mesekönyv, játékokkal körbepakolom, de sokszor csak elfordítja a fejét, ha közelítek a kanállal. Eléggé el vagyok keseredve, nagyon remélem, hogy hamar helyreáll a dolog Nálatok is, és nálunk is. Kitartás Sorstárs!! :)
2011. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja én kislányom 1 éves.
2011. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!