Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvitték az ufók az én nyugodt...

Elvitték az ufók az én nyugodt, egyedül elalvó kisfiamat és kicserélték egy hisztis, mindenért ordítóra? Valakinek fordítva? Visszacserélhetnénk esetleg?

Figyelt kérdés

A kérdést természetesen viccnek szántam, bár félig komoly, sajnos :(

Ez már a 3. alkalom, hogy a 15 hónapos kisfiam, aki 3 hónapos kora óta egyedül alszik el és nappal 3-3,5 órát, éjjel pedig 10-11 órát mukk nélkül alszik, most csak ordít a kiságyban és nem alszik el. Szerencsére eddig még csak nappal csinálta, így egy idő után (amikor meguntam már, hogy mindig bemegyek a szobájába és visszafektetem) végül kivettem a kiságyból és kimaradt az alvás, de félek, hogy nehogy este is előadja ugyanezt :(

Amíg bent vagyok mellette, addig nem sír, de ahogy ismét elköszönök és kijövök, azonnal rákezdi.

Kipróbáltam, hogy addig simizem az arcát, amíg el nem alszik (újszülött korában ez használt), de még 10 perc után sem aludt, pedig a kezem már elzsibbadt a rácson keresztül :(

Amúgy az egyedül elalvást nem tanítottam neki soha, hanem egy idő után észrevettem, hogy zavarja, ha "birizgálom", ha már álmos, így hagytam, hogy egyedül aludjon el. Soha nem is volt ezzel gond, mindig pápázik alvás előtt, puszi, simi stb, mosolyogva alszik el és ébred fel, éjjel sem kel fel 4 hónapos kora óta.

Történt esetleg hasonló valakivel?


2011. febr. 10. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

A néphagyomány az ilyet cserélt gyereknek nevezi és úgy tartja, a lidérc kicserélte a saját gyerekére.

Úgy lehet gyógyítani, hogy ölbevesszük, valami szakadék, árok felé lógatjuk háromszor - vagy a tűz felé lódítjuk és ezt mondjuk:

"Szépasszony, add vissza az enyémet; mert ha nem, megégetem a tiedet"



Másik:

Megszólaltatás kis bögrével és nagy kanállal: valakinek a tanácsára az anya a gyerek elé vagy a szoba közepére kedvenc ételét teszi kis bögrében, nagy kanállal. A kulcslyukon lesik.

Ezt kell mondogatni közben:


Kicsi csupor, nagy kanál

Nagyobb ördög nálamnál

Láttam már ördögnek erdejét, mezejét,

De kis bögrében nagy kanalat még sose stb.


Lehet, hogy vicces, de én "megvarázsolnám"

Tudtak valamit a régiek, és aszónak, amozdulatnak, a szertartásnak teremtő ereje van. A tibetiek sem véletlenül mantráznak.


Hat a gyerekre, ha fölötte hókuszpókuszolsz. És ha elsőre nem megy, amondókát sokszor mondogatnám még. Hátha bejön..

H amégsem, akkor is nevettetek vele egy jót.

2011. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez még jó párszor így lesz. Legalálibbis nálunk sokszor előfordult. Már egy hónaposan végig aludta az éjszakát, dicsekedtem is mindenkinek. Aztán fél évesen kezdett felkelni éjszakánként. Akkor még szoptattam éjszaka, de már egyre fárasztóbb volt. Kitaláltuk, hogy apa kel fel hozzá, és ez be is jött. Apának nem akart fel kelni, inkább visszaaludt :-). Ez tartott kb. egy éves koráig, akkor megint kezdett felkelni éjszakánként, pedig már megint dicsekedtem. Már azért is mert egyedül aludt el napközben. Kb. másfél éves elmúlt, mikor egyik napról a másikra nem akart aludni napközben, vagy csak velem. Most két éves, szerencsére az éjszakáink jók, nappal ha mamánál van, simán alszik, ha otthon, akkor csak velem. Szép emlék, mikor puszit adott, és ment egyedül aludni, de remélem azért megint lesz ilyen időszak.
2011. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ez már a 3. alkalom, hogy a 15 hónapos kisfiam, aki 3 hónapos kora óta egyedül alszik el és nappal 3-3,5 órát, éjjel pedig 10-11 órát mukk nélkül alszik, most csak ordít a kiságyban és nem alszik el."

3. alkalom? És még mennyi lesz,amit nem tudsz előre kiszámítani és megmagyarázni! Ennyi idősen az én lányomnál is jelentkeztek alvásproblémák,ami néhány hét alatt lecsengett,most úgy alszik mint azelőtt. Mindig megvigasztaltam,sose hagytam sírni és vártam türelemmel. Nem kell agyalni,ez se tart örökké:)

Egy kérdés: Volt nála 8 hónaposan szeparációs szorongás? Mert akkor nála most jött ki,ezekkel a "tünetekkel".

2011. febr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy mindig vannak "visszaesések", a nagyfiammal is átéltük párszor, csak reméltem, hogy a kicsivel más lesz, mert ő olyan nyugodt és kiegyensúlyozott volt eddig, most meg tiszta hiszti egész nap :(

A 3 alkalom azért tűnik rémisztőnek, mert egymás után történt úgy, hogy előtte 1 évig semmi gond nem volt az elalvásával. Így azért már elgondolkodtató, nem? :)

Természetesen én is mindig megvigasztaltam, de ahogy megnyugszik és kijövök a szobából, ismét rákezdi.

A szep. szorongásra én is gondoltam, mert annak idején, amikor elvileg kellett volna, nem jelentkezett nála, viszont úgy tudom, hogy az arra is vonatkozik, hogy megijed, ha kikerülök a látómezejéből vagy kimegyek a szobából, nálunk viszont ilyesmiről szó sincs. Simán ott tudom hagyni bárhol, max. utánam jön, ha tud, de nem sír, ha nem lát. Sokat van a párommal és a nagyszülőkkel is, tehát nem is láncoltam magamhoz.

Viszont tegnap este is sírt lefekvéskor, de csak 2 percig, mire bementem volna megvigasztalni, már abba is hagyta. Talán a nagy tesója miatt nyugodott meg este hamarabb, mert egy szobában alszanak.

2011. febr. 11. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!