Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, van okom aggódni?...

Anyukák, van okom aggódni? Vagy csak nem akar ránk figyelni? Már teljesen kivagyok emiatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos, és úgy érzem nem érti amit mondok neki. Ilyenekre gondolok hogy hozd ide, hol van a labda, gyere, . Ha kérdezem hogy éhes, vagy szomjas nem csinál semmit. Nem mond még semmit sem, csak a saját nyelvén beszél. Ha szólok neki hogy gyere ide, vagy menj oda apához, ránéz, de nem csinálja. Nem mutogat, ha kérdezek tőle bármit, nem mutat tárgyakra, csak annyi hogy ránéz. Nem mutatja a testrészeit sem, pedig mutatom neki, sokat mondókázunk. Olvasok neki mesét. De azt tudja ha meglátja a zoknit, hogy azt hová kell húzni.
2011. febr. 11. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
vidd el szakemberhez,majd megmondja,hogy van -e gond,és javasol terápiát.
2011. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És milyen szakemberhez forduljunk? mert a védőnönk nem foglakozik ezzel, nem mondott semmit sem.
2011. febr. 11. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Eloszor is a gyerekorvosotokkal beszelj!
2011. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Először is vidd el a gyermekorvoshoz, majd ő megmondja illetve ad beutalót ahova kell.
2011. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.
2011. febr. 11. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem neurológushoz kell vinni,első vagyok.Nálunk mozgás gond volt,neurológushoz vittem,ő vizsgálta a szellemi fejlődést is,de a házi orvosod tudni fogja.Nem is értem minek vannak védőnők a világon.
2011. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, az hogy nem beszél, az nem baj, viszont hogy nem reagál az utasításokra, az nem jó. fülével minden ok?

egyébiránt gratula a védőnődhöz..... ilyenkor a területileg illetékes korai fejlesztőhöz kell menni, és azt a védőnődnek meg kell tudnia mondani, hol van. oda nem kell beutaló sem.

2011. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neurológushoz kérj beutalót, mert ez gond ebben a korban. Az én kislányom 18 hónapos, sok mindent ért és mutogat is sokat, mégis megállapították, hogy 4 hónappal le van maradva a szellemi fejlődése. Nem iszik-eszik egyedül, nem próbál mondani semmit, nem pakol be a dobozba, nem húzza a húzogatós játékot, hanem lóbálja stb. Elég összetett egy vizsgálat, ha pesti vagy, akkor a Bártfai u.-i korai fejlesztőt ajánlom. Mi oda járunk gyógypedagógushoz. Be kell jelentkezni, egy neurológus és egy gyógytornász megvizsgálja és javasolnak terápiát.
2011. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és az ára sem vészes. Mi gyógypedagógiára hetente egyszer járunk (2500), csoportos tornára szintén hetente (1500). Előző
2011. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Felkeres az orvost, mert úgy érzem tényleg le vagyunk maradva:(
2011. febr. 11. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!