Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg egyedül kell ennie...

Tényleg egyedül kell ennie egy egy éves babának?

Figyelt kérdés
Kérdezte a védőnő, próbálkozik-e már egyedül enni, inni. Nos, a cumisüvegből igen, bár ott is segíteni kell neki, ha nincs tele, hogy ne szívjon sok levegőt. Én etetem tálkából. Eleinte próbálkozott 4-5 hónaposan, de akkor nem hagytam, mert nagy koszt csinált és nem sok fogyott az ételből. Most viszont nem érdekli, csak játszik a kanállal, vagy kézzel nyúlkál a tálba. Inni sem tudunk pohárból,mert derékig vizes lesz, és ezt utálja. Más is van így vele?
2011. febr. 11. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha koszt is csinal, vagy tiszta viz lesz, engedned kell, hogy onallo legyen, mert csak igy fog tanulni. Tudom nehez, de igy fejlodnek.
2011. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem KELL még. A fiam 14 hónapos, cumisüvegből egy pár hónapja egyedül iszik, de a pohárból mindig magára önti vagy kilocsolja az ennivalót és a kanalat is ikább csúzlinak használja, bár próbálkozik és néha már jut a szájába is valami. Nem kell erőltetni de néha hagyjad malackodni. Én van hogy berakom az etetőszékbe, alá nejlont vagy valami rongyot, könnyen tisztítható ruhát adok rá és hajrá.
2011. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak.


20 hónapos jól fejlett lányom van. Nála is előfordul még, hogy jobban megdönti a poharat és magára löttyinti.


Engedned kell, hogy koszoljon, különben nem fogja megtanulni. Te sem úgy születtél, hogy királynőként ettél.


Amit én csinálok és már magától is tudja. Előke elé. Ruha ujja könyékig feltűrve mindkét kezén (néha ez sem elég) ölébe dupla réteg konyharuha, vagy vastag frottírosból elég egy réteg is.

Kezébe kanál, és te is vegyél a kezedbe egyet. Mutasd neki hogy fogja meg. Először persze nem tudja, de majd szép lassan rájön, hogy ha kajcsit akar akkor hogy kell megfogni. Össze vissza fog kanalazni, lecsorgatja stb. Nem szabad érte megszidni, olyan aranyos ahogy próbálkozik.


Nekem volt, hogy még a homloka is leveses volt :) No meg minden étkezés után konyha takarítás...de most már egészen jól boldogul (augusztusban megy bölcsibe) maga elé rakja a konyharuhát, kéri a kanalat stb. Ebéd után iszik még, ilyesmi.


Viszont ha olyan napja van akkor szépen hátradől a székében és elvárja, hogy lapátoljam neki a kaját :D hát erről szerintem majd leszoktatják.


Szóval 1 évesen nem kell még, csak hagyd próbálkozni.

2011. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! 11 hónapos lesz a lányom, és ugyanúgy állunk, ahogy Ti.
2011. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lassan egy éves a kislányom, és ha kenyérkatonákat adok a kezébe, vagy leteszem Neki az asztalra, csak szétszedi, ledobálja. Az egyedül evés nem igazán érdekli. A poharat meg egyenesen utálja. Ha a szája felé közelítek a pohárral, elfordul, nyafog, vagy elrántja a kezemet, akkor meg kilöttyen az innivaló. Próbálkozunk, de nincs túl sok haladás eddig...
2011. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 13. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!