Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik hat és fél...

Miért nem eszik hat és fél hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Több,mint egy hónapja elkezdtünk hozzátáplálni.Most ott tartunk, h a tízórait és az uszit kiváltottuk.Sajnos nem igen akar szopizni, illetve nem sokat.Ettől kevesebb a tejci is, de a tápszert sem fogadja el!Nem nagyon hízik,bár nagy súllyal született.Most 8,8 kg és 74 cm. Amúgy nagyon jókedvű Baba, állandóan mosolyog. Néha a szilárd ételekből is kevesebbet eszik. Mit tegyek?
2009. febr. 11. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben az időben kezdte ezt a fiam is. Mi mondjuk, csak szilárd táplálékot eszünk, anyatej már 2,5 hós korában elfogyott, tápszert egyáltalán nemfogad el.

Mi is nagy súllyal születtünk. Én csak arra tudok gondolni, hogy jött a foga, és ezért nem evett. Még csak 5,5 hós volt és már volt egy fogacskája, hat és fél hónaposan kijött a 4. és az 5. fog is. Most is kínlódunk az evéssel, minden más leköti a figyelmét kajcsi közben, nem nyitja ki a száját, nem győzöm naponta változtatni a menüsorokat, van hogy ha nem eszi meg az egyiket, kell csinálnom még mellé pluszban még másik 2 fajta ételt, hátha azt megeszi... a súlyunk alig gyarapszik az elmúlt hónapokban. Ma szerettem volna elvinni egy súlymérésre a védőbe, de annyira nem életbevágóan fontos, nincs kedvem a sok influenzás közé bevinni a rendelőbe.

Ne aggódj, próbálj neki mást adni, hátha az beválik.

2009. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom most 9 hónapos,de kb.ennyi idős korában ugyanezt csinálta.Egyik napról a másikra lemondott a ciciről(pedig napi 4-szer szopizott+2-szer éjjel is),a tápszert pedig elutasitotta,pedig probálkoztunk vagy 5 félével.Nem tehettem mást reggel este tejpépet adtam neki,amit elkészitett tápival higitottam,ugy sikerült belediktálnom,azért ennyi idősen még cici vagy tápszer az kell.Emellett evett minden mást(bébikaja,főzi,gyümi),de nekünk is volt néhány napunk,amikor alig tudtam belediktálni egy-két falatot.Szerintem amig jó a kedve,addig nem kell aggódnod,egyszerüen most egy olyan időszakot él,amikor nincs igazán étvágya.Lehet,hogy a foga jön,akkor is étvágytalanabbak a picik.Szóval fel a fejjel,csak arra figyelj,hogy folyadékot azért eleget igyon.Nekem a gyerekorvosom,akiben maximálisan megbizom azt mondta,hogy egy babának annyi deci folyadékra van szüksége egy nap,ahány kiló.
2009. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nem hiszem,hogy aggódnod kéne.Írtad,hogy mindig mosolygós ami azt bizonyítja,hogy jó a közérzete,tehát nem éhes.Nem kér most annyi ételt,mint előtte ez természetes.Valószínűleg megint egy kiugró növekedésben vagytok.Kínálgasd gyakrabban,mindig kevés adagokkal.Minden jót nektek!
2009. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!