Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes a kisfiam. Normális,...

4 hetes a kisfiam. Normális, hogy még nem érzem magam szülőnek/anyának?

Figyelt kérdés
Szeretem elnézni ahogy alszik,fürdetés közben stb. Nem félek megfogni,már profin megy az öltöztetés,pelenkázás. Csak valahogy nem tudatosult még,hogy ő az én fiam. Más is volt így vagy velem van a baj?
2011. febr. 12. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe is bele kell jönni,mivel még új nagyon ez az egész.Én ugyanigy voltam amikor megszületett a lányom,féltettem ,óvtam,de valahogy nem éreztem magam (még)felelősségteljes anyának.Minél több időt fogsz vele tölteni,úgy fog erősödni az anyai érzéseid felé.
2011. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel, pedig már 5 hónapos a lányom.

Igazából nem érzem azt, hogy anyuka lennék, vagyis inkább még mindig nem fogtam fel, hogy egy emberkének én vagyok az anyukája.

De ha az jelenti anyának lenni, hogy imádom őt, és bármit megtennék érte, és azért, hogy boldog legyen, és megadjak neki mindent amire csak szüksége van, akkor igen már bizony anyuka vagyok.

Úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj, csak szeresd őt teljes szívedből, és ő mindig tudja majd pontosan, hogy te vagy az ő egyetlen anyukája!

2011. febr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is idő kellett hozzá. Ráadásul azt hittem, én majd mindenre rá tudom szoktatni, amit gondolok: egyedül fog aludni... Na, csak az ő személyiségével nem számoltam. :) Most már igazi anya vagyok, aki sokszor feladta az elveit, és szerintem ezért van egy kiegyensúlyozott kisfiam. Szerintem idővel te is belejössz, teljesen normális. Szerintem első gyereknél nincs olyan, hogy egyből a szülőágyon olyan anyává válsz, mint amilyen néhány hónp múlva leszel. Én teljesen normálisnak tartom, amit érzel.
2011. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mai napig néha ezt érzem, pedig már 2,5 éves a kisfiam.De még most is van hogy ránézek, és az a gondolat támad bennem hogy úr isten nekem tényleg van egy fiam, pedig nem is szültem.

Sajnos a 7ik hónapban altatással császároztak, uh az én életemből kimaradtak a szülés örömei, fájdalmai ezért érzek így.

2011. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a lányom talán 3 hónapos lehetett mikro a tükör előtt állva már em néztem furcsán a tükörképünkre. sokáig én is azt kérdeztem: ez a bab tényleg az anéym, tényleg anya vagyok? ...fura volt nagyon :D ne aggódj, ez egy nagy változás az ember életében.
2011. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem most múlt 1 éves a lányom, és sokszor csak nézem, és csodálkozom, hogy nekem gyerekem van. persze nagyon édes, nagyon szeretem...stb, de igazán nem tudnám megfogalmazni, hogy mit érzek, mit is jelent, hogy anya vagyok. még mindig fura, és sokakkal beszélve úgy gondolom, hogy ez nem is változik meg, hiszen ahogy nőnek, az ember lánya rácsodálkozik, hogy már mekkora gyereke van.

nincs veled semmi baj, hiszen most nagyon sok feladatod van, ami lefoglalja az összes energiádat. majd ha nagyobb lesz, rád mosolyog, még később ha hozzádbújik, megölel, vagy ha majd mondja, hogy "anya", majd szépen "leesik" neked is, hogy anyuka vagy.

2011. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!