Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el nappal?...

Hogy altassam el nappal? Minden nap cirkusz, már kivagyok, szar anyának érzem magam, semmi nem válik be.

Figyelt kérdés
Este szépen elalszik magától. De nappal nem tudom mi tévő legyek. Üvölt, vergődik. Ha bent vagyok vele az se jó, ha nem vagyok ott az se jó. Próbáltam a sírni hagyni, majd megtanulja, ehhez nincs szívem + nem válik be. Másnak is van "kötelező" műsor alvás előtt? Annyira sajnálom már, hogy nem tudok rajta segíteni. Szar anyának érzem magam, mert nem tudom elaltatni, nem tudom melyik módszer lenne nála a legjobb :((
2011. szept. 7. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2011. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismeros :D

Az 1 eves lanyom este szepen elalszik, de nappal kesz cirkuszt csinal. Delelott 9-12 kozott alszik fel orat, 45 percet. Delutan pedig csak ritkan alszik.

Probalkoztam ringatassal, mesevel, sirni hagyassal, setaval, de mindig uvoltott. Ugy egy honapja mar nem probalom meg altatni, hagyom jatszani, aztan belealszik es akkor felviszem az agyba.

2011. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is ne érezd szar anyának magad, mert ezt a gyerek is megérzi.

Van sok módszer, próbálgasd egy-egy hónapig, valamelyik be fog válni, addig türelem. Ha este elalszik, nem az elalvás tudásával van gond. Nem lehet, hogy még nem álmos? Mennyi idős? Legyen előtte "rituálé". Ebéd, pisi, fogmosás, átöltözés, takarózás, alvás....

Sírni lehet hagyni, de 3 percenként menj be, és mond el neki, hogy neked most aludnod kell, szép álmokat. Ha 4 napig kitartó vagy, elvileg hoz már eredményt.

2011. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hetek óta nem hoz eredményt, pedig mindenki ezt mondja. Fél éves. Ha nem vagyok mellette, túlspirázza a dolgot, nem tud megnyugodni. De ha ott vagyok se jó, mert akkor van kinek sírni. Még jobban szokta akkor. Igen, este ugyebár van rituálé, fürcsi, evés, alvás. Persze hogy álmos, látom rajta, alig bírja nyitva tartani a szemét. Ekkor beteszem a kiságyba és jön a cirkusz.
2011. szept. 7. 15:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Játszik a szőnyegen és ha már látom hogy nagyon álmos, tolja a fejét lent a szőnyegen, már kezd vergődni, akkor berakom az ágyba. És akkor jön az üvöltés. De sajna nem tud belealudni a játékba. Mert ott is kezd már sírdogálni, nyöszörögni és próbálom ne túlpörgetni még jobban, ezért rakom ágyba. Megitatom, odaadom a cumiját, amit nem használ csak akkor ha ő maga rakja be a szájába. Mert ha én próbálom, akkor máris üvölt. Megsimogatom és kimegyek. De ha mellette maradok akkor is üvölt.
2011. szept. 7. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy már túl fáradt, túl nyűgös, mire eljuttok az alvásig. Próbáld meg hamarabb fektetni. A kisebbik lányom nagyon régóta csak délelőtt alszik, nem délután. 9 körül megkapja a tízóraiját, és utána viszem aludni.

Ha ez valamiért (orvos, egyéb program) kimarad, később már akkor is kínszenvedés az elalvás, ha fejreáll a fáradtságtól.

2011. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiam 7,5 hós, ugyanez a szitu. Csak most már kezd az éjszakákra is "átterjedni":)) Napközben szinte csak babakocsiban tudom elaltatni, vagy úgy, hogy sétálok vele, vagy az erkélyen ( de utóbbi esetben is csak úgy, hogy begyűrtem egy lábtörlőt a kocsi alá, hogy zötykölődjön:)) Valószínűleg a friss levegő és a ringatás lehet - nála legalábbis- a titok nyitja. Ma pl. 15 órakor kezdtem az altatást és kisebb - nagyobb megszakításokkal most aludt el. Közben lehet esetleg zenét hallgatni ( halkan) vagy könyvet olvasni.
2011. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz volt nálunk is mint az előttem válaszolónál. Csak babakocsiban aludt el.. és tologattam én is a lábtörlőn, hogy zötykölődjön.. aztán jött a tél és a lakásba is be kellett vinni a babakocsit. Majd 10 hós kora körül próbáltam meg kocsi nélkül. Akkor meg ringatni kellett, majd leszakadt a karom.

Majd kicsit később adtam neki lefekvéskor egy kis tápszert üvegből és azzal elaludt.

Ez lehet egy tipp neked!

2011. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!