Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van vagy mi különbség az...

Van vagy mi különbség az anyatejes és a tápszeres gyerekek között, miután felnőnek?

Figyelt kérdés
úgy értem, tényleg sokkal egészségesebbek az anyatejes babák? vagy ez csak egy kitaláció/legenda? van v.mi alapja? miért nyomják ennyire az anyatejet? valóban sokkal-sokkal jobb, mint a tápszer? később, miután felnőnek, számít az, hogy bébikorában anyatejes volt, vagy tápszeres?
2009. febr. 11. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem felnőtt korban nem számít, inkább gyerekkorban gyengébb az immunrendszer. Mi voltunk 5 hetesen kórházban, és az összes beteg gyerek tápszeres volt.

De anyu engem szoptatott, a húgom tápszeres volt, és egyformán egészségesek vagyunk.

2009. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Majd megtudom 20 év múlva a különbséget, mivel az én kislányom 8 hónapos, a Sógornőmé pedig 10 hónapos! Amúgy most azt veszem észre, hogy az én kislányom még nem volt beteg, a Sógornőmé amióta beállt a tél már 3-szor lett:(

Ja az én lánykám tápsi, az uncsi tesó csak szopis!

Nem tudom a választ megadni, neked, csak ennyit!

De annyit kijelentek, a kis tesó is csak tápis lesz, mert én nem fogok szoptatni, ha nem megy elsőre, nem leszek tiszta idegbaj az elsőnél voltam, a második, ha nem akar szopizni, nem fogom kínozni szegényt, meg magamat se!!!! Le lehet pontozni és ki lehet akadni a válaszomon!

2009. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Azt mondják a szopi jobb de például az is kislányom most 9 hónapos szopis a 9 hónap alatt 4szer volt megfázva és 8 hósan elkapta a bárányhimlőt!De lehet csak az én tejem ilyen pocsék!
2009. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!

felnőttkorban már nem érdekes. Tápanyag mindkettőben van, viszont az anyatejes babák nem szoktak úgy betegek lenni.

Kisfiam , szopizott nem volt beteg 15hós koráig, ismerettségembe is hasonló, aki meg tápszert kapott ott hasmenés meg minden, aztán hogy ténleg az anyatej? vagy babafüggő?...

2009. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
szia azt nem tudom h van-e kulonbseg de azt igen h anyatejes babaknal sem egyforma mindket gyerkoc szopik(szopott)a nagy mig szopott soha nem volt beteg, a kicsi most 4 hos meg szopik intenziven megis mar 2xvolt meghulve.igy azt gondolom gyerektol, genektol fugg,nem anyatejtol v taptol
2009. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Van olyan szopis baba ismerősöm,aki minden hónapban beteg.Igaz már az elsőnél antibiotikumot kapott,és szerintem az tett be.Mi kétszer voltunk betegek 8,5 hónap alatt.Ismerek olyat is,aki csak 1-2 hétig szopizott,egy idősek a lányommal,és még nem volt beteg.

Nem tudom,én azt vettem észre,h a tápszeres babák nagyobb súlyúak,és lomhábbak,mint az anyatejesek.

2009. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam egy felmérést,az általános iskolásokat mérték fel.Ha jól emlékszem 1-2.osztályosokat,és kimutatták,hogy akiket szoptatott az édesanyjuk azok a gyerekek könnyebben tanultak,fogékonyabbak voltak sok mindenre,mint a tápszeres társaik.Gondolom nem mindenkinél van így.Az én nagyfiam csak szopizott,és sokáig kitünő tanuló volt,pedig szinte nem is tanult otthon semmit.Hogy a szopitól vagy sem?Nem tudom!

De szerintem kevés dolog van a világon ami jobb érzés ,mint szoptatni egy anyának a gyermekét!

2009. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Az én babám mindkettőt kapja. Én viszont még csak nem is tápszeren nőttem fel, hanem lisztlevesen meg tehéntejen nőttem fel. Lekopogom, de nagyon ritkán vagyok beteg. Gyermekként sem voltam soha beteges. Szerintem is túlmisztifikálják az anyatejet. Persze jó, ha valaki tud szoptatni, de szerintem ez felnőttként már nem fog számítani.
2009. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
25 éves vagyok, végig anyatejet kaptam, sokat voltam kiskoromban beteg. 172 cm-re nőttem, jó "agyi" képességekkel rendelkezem, kézügyességem nagyon rossz, nagyon határozott és talpraesett vagyok. A hugim 22 éves, sajnos végig tápszert (vagy valami ilyesmit) kapott, kicsiként nem volt beteg, 152 cm, átlagos képességű, remek kézügyessége van, visszahúzodó, kicsit határozatlan. Nem tudom, hogy ez számított-e, mert a szüleink egyébként ugyanúgy foglalkoztak mindkettőnkkel.
2009. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Sztem nincs.A nagy fiam-17 éves-tápszert kapott(5 hét után megjött a mensim,elutasította a tejet),de még soha nem volt komolyabban beteg.(a megfázás,és a 2-3 évente elkapott influenza nem extra.)Khzban még soha nem volt,antibiotikumot kb.3x kapott,utoljára 7-8 éve.A pici 9 hós,6.5 hós koráig volt tejem,majd meglátjuk,ő milyen lesz.Eddig még neki se volt semmi baja(1x volt taknyos,fogzáskor)de gyógyszerek nélkül gyógyult meg.Majd meglátjuk,mi lesz később.
2009. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!