Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől mozog koordinálatlanul...

Mitől mozog koordinálatlanul a keze két hetes babámnak? Eddig is remegett, de most este nagyon, felébred rá, ahogy fejbe vágja magát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, hogy a moro reflexre gondolsz, amikor a remegést említetted. (Mindkát karját hirtelen kitárja, ha megijed valamitől. Ez normális. (a fiam jó pár hónapos koráig csinálta, gyakran félálomban, és olyankor ő is felébresztette magát.

Ha másfajta remegésről van szó, azt meg kéne mutatni orvosnak. Ha bizonytalan vagy, vegyétek fel "a remegéseket" kamerával, és azt mutasd meg a gyerekorvosnak. Így tudja fogni miről van szó, és normális-e.

2011. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

2 hetesen még csinálnak ilyesmit, ne aggódj!

régen ezért pólyálták be őket, eddig be voltak biztonságosan csomagolva, most meg itt ez az ijesztő tér és ezek az ijesztő végtagok és nem tehet róla, mozog és nem tudja, hogy kell irányítani.

2011. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes (mármint a koordinálatlan kézmozgás)- még "nem ura" a saját kis testének. Vmilyen reflex miatt csapkod vele... Az én kisfiam is épp így csinált (nagyon sok babáról tudok, szóval ne aggódj, nem kivételes/problémás a dolog)- épp ezért nem is tudtam háton altatni. Kezdettől fogva hason aludt, mert mikor háton próbáltam altatni, mindig felébredt a saját mozdulataitól. Bizonyára álmodott/hallott valamit, amitől megrezzent.
2011. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Két hetesen még nem tudja koordinálni a mozgását egyetlen baba sem. Ne aggódj,nincs vele semmi baj.
2011. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni? Pólyáljam be? Nem fog sírni, ha nem tudja mozgatni a kezét? A reflexről lehet szó egyébként...
2011. febr. 12. 22:04
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Na. Nekünk annak idején azt mondta gyerekdoki, hogy a remegést a reflexes akaratlan mozgásoktól úgy lehet megkülönböztetni, hogy fogd meg a kis karját, amikor mozog. Ha abbahagyja, nincs gond, akkor reflex. Ha nem hagyja abba, akkor annak lehet neurotikus oka. (hozzáteszem ez jóval ritkább!) Egyébként nem kell pólyába tenni, remélhetőleg "kinövi", ahogy más babák is.
2011. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt pólyánk, de a szüleink (meg a természeti népek) esküsznek rá. Csak egy pár hétig. Egy gyermeket ismerek, akit pólyáltak mostanában, nagyon szerette ő is, a mamája is. Amúgy én begyürködtem alá kétoldalt a takarót, az is jó volt.
2011. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
A pólya gáz, mert nem tud mozogni benne. Ha gondolod, próbáld meg lazán egy plédbe bugyolálni. Vagy egyszerűen fordítsd hasra.
2011. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
teljesen normális, egy finom puha pokrócba bugyoláld be éjszakára :)
2011. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is "gond" volt, hogy sokáig felébredt az ölelő reflexére. Én az oldalán altattam (pléddel megtámasztva a hátát), vagy a hasán, nem tűrte a bugyolálást, mint én, nem bírja a kötöttséget. :)

Bár a remegésre nem tudok mit írni, azt én nem tapasztaltam soha.

2011. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!