Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan oltás a rotán...

Van olyan oltás a rotán kívül, amit nem szuriként kap a baba, hanem szájon át?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a járványos gyermekbénulás elleni oltóanyagot is így kapják. OPV.
2011. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a pneumococcus és a meningococcus szuri mindkettő?
2011. febr. 13. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Védőnő vagyok:

Nincsen a rotán kívül más, szájon át adandó oltás.

Már OPV sincs, mert 2006-ban belekerült a kötelező INFANRIX IPV HIB (ezt kapják 2,3,4 és 18 hósan- már 3 éves korban sincs védőoltás) oltóanyagba.

Sajnos a pneumococcus, meningococcus, bárányhimlő elleni is szuris.

Én mindet beadattam eddig, amit lehetett és ezután is (3 és fél hós a kisfiam) megkapja a nem kötelezőket is.

Sajnálom a fájdalmát, mikor szúrják, de tudom, hogy legalább mindent megtettem az egészségéért.

Nem bocsátanám meg magamnak, ha azért veszíteném el, vagy károsodna egy életre szellemileg, mozgásban pl. egy agyhártyagyulladás járványban, vagy akár csak hetekig szenvedne a kórházban egy szövődményes betegséggel, ami ellen van védőoltás, mert én úgy döntöttem, hogy nem adatom be azt az oltóanyagot akár féltésből, akár más okból.

2011. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!