Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért betegszik meg sok baba...

Miért betegszik meg sok baba a 15 hónapos oltás után? Hogyan lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elkerülni szerintem nem lehet. Az én gyerekeim minden oltást jól viselték, kivéve a 15 hónaposat.

Viszont nem kell megijedni tőle, legalább tudja az ember, mitől lázas a gyereke. Lázcsillapítás, és hamar túl lesz ezen is.

2011. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is előre félek tőle, mi szeptember 22-én kapjuk meg.
2011. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az én gyerekeim nem betegedtek le, még hőemelkedésük sem volt, pedig felkészültem rá, hogy ez egy gázos oltás lesz. Nyűgösnek nyűgösek voltak, de semmi több.
2011. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kék kolibri válasza:
57%

Az én leánykámnak sem volt baja, bár egy picike hőemelkedése volt. Jól viselte.


Azt mondják, hogy a 15 hónapos oltás más EU-s országokban csak a szülő kérésére adható be, mert okozhat problémát. Állítólag van benne némi higanytartalom. A legtisztább oltóanyagot - ebből, szintén állítólag - a németek állítják elő, viszont itt magyar van. Ezek csak szóbeszédek, anyukáktól, védőnőktől hallottam. Én is meg akartam venni a német oltóanyagot, de itt nem tudtam hozzájutni.:)

2011. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kék kolibri válasza:

Én a 15 hós oltást direkt elhúztam egy hónappal, mondván, hogy lehet, hogy megfázott a gyerekem, azért, hogy minél "érettebb" legyen.:)


Betegen, nem megfelelően erős immunrendszerrel (tudom, hogy nekik még gyenge) nehogy beadassátok.

2011. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

higany az oltóanyagban? ezt a baromságot :) tojásfehérje volt benne de már nincs...



azért gázos ez az oltás mert élővírusos, tehát a betegséget adják be csak legyengítve. magyarán mesterségesen elkapja a betegséget így lesz ellenálló a szervezet. van aki szerencsés és nem okoz problémát, van akinek kijön valamelyik betegség vagy tünete. enyém átesett a rubeolán az oltás után. de könnyű lefolyású volt

2011. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemnél semmi reakció nem volt, a másikon MINDEN tünet kijött. Először csak láz, aztán fül fájás, pöttyök stb. Úgy lebetegedett, hogy végül azt követően kapta élete első antibiotikumát. :o(

De átvészeltük! És azóta sem beteges. Most két éves.

2011. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kék kolibri válasza:
Több oltóanyagban megengedett bizonyos mennyiségű higanytartalom (gyermekek esetében is). Nem ürül ki a szervezetből, ezért szabályozzák pontosan, hogy mennyi lehet benne. Ez elenyésző mennyiségű egyébként, egészséges szervezetben nem okozhatna problémát. Mindemellett végeztek kutatásokat a 15 hónapos oltások (a nevét nem tudom) és a beoltott kisgyermekek esetében ritkán előforduló autizmus megjelenése miatt. Nyilván összevetették az oltást használó országok adatait a nemhasználók statisztikáival. Viszont nem lehetett a betegség megjelenését közvetlenül az oltóanyag hibájára írni.
2011. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én kislányom egyik oltástól sem volt beteg,még csak hőemelkedés sem volt.
2011. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak sem volt semmi baja tőle, pedig mi is felkészültünk mindenre.
2011. aug. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!