Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várható e valami külnöbség...

Várható e valami külnöbség felnőtt korban tápszeres és anyatejes babák kapcsolatában az anyukával?

Figyelt kérdés
Úgy értem az anyatejes babáknak később tényleg bensőségesebb a kapcsolatuk az anyukájukkal? Ettől nagyon félek. Az én babám kap anyatejet is, tápszert is, de mindkettőt üvegből.
2009. febr. 12. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom alig kapott anyatejet,és tápszert is nagyon keveset 3hótól már hozzátáplálták őt is meg a bátyuskáját is,és megnyugtatlak olyan "bensőséges" a viszony az anyukájával mindkettőnek, hogy csak na!!!<néha már túlzás is>Régen ugyebár más volt a helyzet nem létezett az a szó hogy komfort szopi ha a gyerek nem türt két evés közt 3-4órát akkor azt mondták nem elég a tej tehát,táp vagy rendes kajcsi.Ja és az elején sem ciciztek hanem üvegből kapták a tejet,meg utánna a többit.
2009. febr. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőapámat és testvérét nem tudta szoptatni az anyjuk.Nincs köztük kifejezetten felhőtlen viszony,főleg,mert az anyuka természete elviselhetetlen kategóriába tartozik.Van más tápos ismerősöm,aki viszont ugyaolyan bensőséges kapcsolatban van az édesanyjával,mint én,akit szoptattak.

Szóval szerintem ez nem tápszer vagy nem tápszer kérdése,hanem sokkal inkább nevelésé.

2009. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bensőséges viszony egyáltalán nem attól függ hogy tápszeres vagy anyatejes a baba!Miért is lenne az?azért mert az anyatejes baba órákon keresztül az anyján van, és közel van hozzá?vagy miért?Gondolj csak bele.Én sem kaptam anyatejet mert nem volt anyunak mégis ennél bensőségesebb viszony nem lehetne kettőnk között.
2009. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a taplalas modjatol lesz bensoseges es szeretet teljes az anya-gyermek kapcsolat, hanem a legkortol es az erzelmektol.

A ferjem anyatejes volt, en tapszeres, mindkettonknek tokeletes, kiegyensulyozott es szeretetteljes a kapcsolatunk az Edesanyakkal, tele erzelmekkel. En a negyedik gyermek vagyok, Anya a testvereimet sem tudta igazan szoptatni, megis mindannyian imadjuk Ot. Soha egy rossz szavunk nem volt egymashoz, nem volt panaszkodas, veszekedes, ha barmi bajunk volt, akkor Anyahoz mehettunk, mehetunk.

Ellenpeldat is tudok. Egykori legjobb baratnom es testvere is anyatejesek voltak, ennek ellenre mar 8-10 eves koruktol kezdve kolcsonosen ugy beszeltek egymassal, mintha a s.ggukbol rantottak volna ki a masikat. Mar elnezest a kifejezesert, de erre nincs jobb szo, tenyleg igy volt, lattam, mert sokszor latogattuk egymast. Szep szot nem kaptak, nem is adtak, se egy simogatast, egy leulos beszelgetest, de a haz korul napi szinten vegig voltak kergetve, ha az anyjuk hazaert idegesen munkabol es valami nem tetszett neki. Sem a gyerekek nem mutattak tiszteletet es szeretetet, sem az anya irantuk. Epp emiatt olyan dolgok nem voltak megbeszelve, mint peldaul elcsuszott a baratnom fosulin egy evet, kolibol atkoltozott a pasihoz, volt egy abortusza es meg sorolhatnam az eleg jelentos problemakat, az anyuka semmirol sem tudott. A kapcsolatuk akkor javult, amikor megszuletett az elso unoka, azota ra sem ismerek az anyjara, mint akit kicsereltek.

Szoval szerintem egesz mason van itt a hangsuly, nem az anyatejen, vagy a tapszeren.

2009. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért üvegből kap anyatejet?
2009. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy a szoptatás bensőséges légköre azért sokat jelent. Persze biztos van kivétel is. A szoptatás ugyanis egy bizonyos kor után már nem csak a táplálékról szól, hanem az anyai ölről, az összebújásról, a szeretgetésről. Lehet, hogy tudatosan nincs kimutatható különbség egy gyerek és egy anya kapcsolatában, de szerintem valahol a "tudat alatt" a szoptatással (is) eltöltött hónapok biztonsága, szeretetteljes légköre megmarad.

Nekem például nehéz volt az elején. Nem volt valami sok tejem, ezért 4 hetes korától kezdve kap tápszert is kapott a babám. Ráadásul lapos volt a mellbimbóm, nem tudta bekapni a szoptatáskor, ezért bimbóvédővel vacakoltunk. Mégis kitartottam amellett, hogy akarom szoptatni és ma már 10 hónapja szoptatom is. Persze, kap mellette rendes ételeket és tápot is. De elhatároztam, hogy nem adom fel. Amíg egy csepp tej is lesz a mellemben és elég idős nem lesz az elválasztáshoz, szoptatni fogom, mert látom, hogy mennyire fontos ez neki. Hát én így gondolom. De nyilván előfordul, hogy valaki nem tud valami miatt szoptatni. Az egy másik helyzet. Ha megadod ugyanazt a szeretetet, ölelést, hozzábújást a babádnak, ugyanúgy szoros érzelmi kapcsolatot építhetsz ki vele.

2009. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért megnyugtató ezeket a példákat olvasni. Üvegből kapja az anyatejet is, mert nem hajlandó szopizni, mióta tápszert is kap, ő a türelmetlen baba mintaképe. Attól még persze ölelgetem, összebújunk. Csak a sok kedves "jóakaró" ezzel rémísztgetett, hogy nem lesz olyan a kapcsolat köztünk, és ez nagyon bántana, mert ő nekem mindennél és mindenkinél fontosabb, főleg, hogy egyedül nevelem. Minden jót, köszönöm hogy válaszoltatok:D
2009. febr. 12. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!