Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok másként a...

Mit csinálnátok másként a második gyereknél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt együtt alvásra,cumira stb.
2009. febr. 12. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


a nagyobbik fiam 6 éves, a kisebbik féléves. a nagyobbik sokáig közöttünk aludt, most a kisebbik velem egy szobában a nagyobbik apával. A kicsi még fel kel szopizni éjjel, ezért még nem tettem külön, de ha akkora lesz ,akkor a tesóval mennek a szobájukba. Ez a terv:)

a másik hogy a nagyobbik állandóan cumisüvegezett. Sajnos ezért a fogai nagyon tönkrementek. Hála égnek eddig még nem kellett cumisüveget használnom a tápszer miatt, mert tudom szoptatni, pohárból itatom. nagyon ügyes! :)hát cumi az van. hát egyenlőre ennyi jut eszembe

2009. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azon mit értessz hogy állandóan cumisüvegezett ,játék közben is viritykelte a teát?Nállunk tök szépen ivott a csőrösből de amióta fent be vab duzzadva a foga nem hajlandó inni belőle csak cumisüvegből és félek, hogy így marad.
2009. febr. 12. 07:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Én amit tuti nem csinálnék az az állandó ringatás,kézben altatás,mert most 7 hónapos a leányzó,de sajnos a mai napig ringatva kézben alszik el.Második babánál úgy tervezem,hogy amikor álmos szépen lerakom,simizem,és nem fogom ringatni.

Persze mondani könnyű,de remélem be is válik.Amúgy más most nem jut az eszembe,de mivel első baba biztos lesznek még hibák.

2009. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 2 gyerek 3 éves koráig köztünk aludt, holott már az elsőnél megfogadtam, hogy ha lesz még gyerekünk, ezt nem csináljuk:D Most a harmadiknál fogadtam meg ugyanezt, kíváncsi leszek, hogy Ő meddig alszik velünk, most 7 hetes. Bár amikor elkészült a közös szobájuk, első pillanattól ott aludtak, nem volt semmi gond. Cumizás nem volt egyik gyereknél sem, csak az elsőnél cumisüveg, amit az ovikezdés előtt, 3 évesen hagyott el. Én úgy voltam vele, hogy úgysem fog még 10 évesen ilyennek foglalkozni, fokozatosan hagytam, hogy elhagyja ezeket a dolgokat.
2009. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én alapjában véve elégedett vagyok, mondjuk nincs viszonyítási alapom, mert első baba(9 hós),elég jó gyereknek gondolom.

A nappali kiságyban altatás nem megy, de a babakocsiban 2x 2-3 órát is alszik, este pedig szó nélkül elalszik az ágyában, csak nappal nem hajlandó.

Talán inkább magammal kapcsolatban változtatnék annyit, hogy nem stresszelném magam a szoptatáson.

2009. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megtanítanám egyedül elaludni.6 hónaposan csak a cicin, vagy anélkül az autóban tud elaludni. Egyébként velem alszik, ezt nem bánom, viszont csak akkor alszik el, ha ott vagyok vele.
2009. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sziasztok! hát... én valahogy szoptatás dolgában csinálnám másképp a dolgot. alig volt tejem, hiába szoptattam egész nap rendületlenül hosszú hetekig, a fiam nem hízott, pótlást kellett kapnia.

ha megint előlről kezdeném, már előtte megpróbálnék valamit tenni a tejcsiért. rögtön more milkkel kezdenék és nem más bogyókkal, teákkal:) az volt az egyetlen, amitől tényleg több lett kicsivel a tejem.

és ha lenne elég tejcsi, nem adnék neki cumit, cumisüveget, persze tápszert sem, legalább fél éves koráig szopna :)

2009. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az első vagyok. igen állandóan a szájában volt a cumisüveg, még aludni csak azzal volt hajlandó. Általában víz volt benne, mégis elromlottak tőle a fogai:(
2009. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!