Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő szerint túlsúlyos a...

A védőnő szerint túlsúlyos a babám, valóban baj van?

Figyelt kérdés

3230 g-mal született, két hete 3240 volt a súlya és most

2 hét alatt 700g-mal lett több, azaz 3940. Tápszeres kiegészítést is kap. Valóban túltáplálom?


2009. febr. 12. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy babát nem lehet tömni, túltáplálni bár valóban csak akkor logikus enni adni nekik, ha éhesek és örömmel elfogadják.Biztosan lesz olyan időszak is (nekünk 5-6 hónap fordulóján volt), hogy hetekig stagnált, sőt vissza is esett.Ne félj, és szerintem ne foglalkozz a védőnőddel.Ha baj lenne, az orvos jelezné.Az első időben sokkal többet gyarapszanak, ez a folyamat egy időben leáll.

Az én kisfiam 7hónapos, 9 kg és 76 cm.Óriási kis ember, nem kövér, mert iszonyatosan hosszú.Az ő mérete sem átlagos, de ha elkezd igazán mozogni, akkor biztos vissza fog esni.

Szerintem semmi gond.

2009. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
en ezt nem ertem egyik vedono vagy doki ezt mondja a masil meg azt.mi 3300grammal szulettunk,es 1honap alatt 1600grammot hiztunk.es most 5hos es 8200gramm.es egyszer sem mondtak,hogy baj lenne.igaz,hogy csak szoptatom.nem hiszem,hogy tulsolyos lenne.doki mit mondott?
2009. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet túltáplálni,ha éhes eszik,ha nem nem,te nem tudud belétömni,vagyis túltáplálni sem-Ne foglalkozz a védőnővel!!! Etesd nyugodtan a picit,ha éhes,amúgy meg később jóval kevesebbeket fog hizni,szóval ne aggódj!

5 hós kislány anyukája

2009. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Ilyen idős korában a mi doktornénink is azt mondta, hogy túlsúlyos a lányom. 6 hónaposan 7,33 kg volt (52 cm-rel és 3,45 kg-val született). Márc. 10-én lesz 1 éves és 12 kg, de 85!!! cm. Már egyedül ül, mászik is, ha pedig fogom a kezeit, járni is próbálunk.

Semmi nehézsége nincs a mozgásának.

Csak a dokik az átlagost veszik figyelembe, ami nem minden babára igaz.

üdv.

2009. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én akkor ijedtem meg, mikor a 3600g-mal született babám az 1 hónap végére 4980 gramm lett, majd az 6. héten 400 grammot hízott. Az orvosunk szerint csak arról van szó, hogy nagyétkű a baba. A párommal együtt mindketten testesebb alkatok vagyunk (78 és 96 kg). Ettől függetlenül, tekintettel arra, hogy mi is tápszert vagyunk kénytelenek adni a kicsinek (7 étkezésből 5-ször, a maradék kettő lefejt anyatej), megpróbáltam visszafogni az elfogyasztott mennyiséget. Most a 3 hónaposak adagját (120 ml) esszük meg egy étkezésre, míg korábban előfordult, hogy 200 ml-t is behabzsoltunk. Arra azonban figyelek, hogy a napi 15-20 gramm súlynövekedés meglegyen.Ez eddig működött, igaz csak 1 hete figyelünk erre. A babánk mosolygós, egyre többet van ébren, amit végigmozog, beszélget, s nézelődik. Úgy gondolom, hogy amíg ilyen mozgékony, kiegyensúlyozott, vidám baba, nem teszek vele rosszat, ha nem hagyom habzsolni (általában azzal "csapott be", hogy az elsőként felkínált 120 ml elfogyasztása után továbbra is úgy rágta a kezét és szopta az ujját, illetve ordított, mintha még éhes lenne, holott csak a büfi maradt benn. Így minél többet etettük, annál jobban fájt a pocsakja. Ráadásul mindenki a 6. hetes növekedési ugrást emlegette, így "bátran" adtuk neki a hamit.). Mióta visszafogtuk a mennyiséget, mintha a hasa se fájna. Illetve sírni is csak addig sír, ha egyáltalán sír, míg a büfi ki nem jön.


Nem tudok véleményt mondani a ti esetetekről, csak a sajátunkat tudtam elmesélni, hátha segítek vele. Mielőtt azonban bármit is tennél, mindenképp konzultálj az orvosotokkal. Lehet, hogy a ti esetetek teljesen különbözik a mienktől.

2009. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!