Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készititek el a fözelék...

Hogyan készititek el a fözelékeket? és milyen fözit adjak 4.5 hos babámnak.

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan kezdtem neki főziket adni, először ezeket: répa, sütőtök, krumpli, cukkini.

Megfőzöd a zöldséget és leturmixolod egy kis főzőlével.

Krumplit mindenhez tehetsz.

2009. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mikor fözöd sot raksz-e bele?
2009. febr. 12. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, sózni még nem szabad.
2009. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már rengeteg helyen leírtam, de leírom neked is.

Ne vízben főzz, persze jó ám az is, de próbálj egy ízesebb vitaminbarátabb változatot.

Sütőfólia, vagy alufólia. Betekered vele a hámozatlan burgonyát, répát, céklát és 180 vagy 200 fokon kb. egy óra alatt ( cékla az másfél 2 óra ) saját nedveiben megsütöd. Csinálj többet így gazdaságosabb, nem megy kis adagokkal a sütőd 200 fokon. Kettévágod ( vigyázz forró) a zöldségeket és karalábévájóval kiszeded a belsejüket. Szitán áttöröd és anyatejjel vagy tápszerrel hígítod. Botmixer is jó csak kicsit tapétaragasztó állagúbb lesz.

Nagyon-nagyon finom így. Még az almát is sütheted, egészen más így az íze, burgonyával együtt kifejezetten finom. Vegyítheted is őket, de külön külön is nagyon jók.

Fagyasztható. Gyógyszertárban kapsz steril kenőcsösdobozokat 1 dl. az alkalmas, fillérekért. Ha vonakodnak mondd, hogy babafőzeléknek lesz ettől meglágyul a szivük és adnak.

Jó étvágyat kívánok!

Krumpliból a sárga fajta ELLA-t vedd, az finom krémesre sül.

2009. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!