Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt olvastam, hogy egy 1,...

Azt olvastam, hogy egy 1, másfél éves gyerek napi energiaigénye kb 850kcal. A ti ennyi idős gyereketek mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Ahogy számolom, az én 15 hós fiamnak ennél több csúszik le egy nap. Amint kajáról van szó, vagy a konyhába megyek valamiért, totál be van zsongva. Mindent megeszik, és mintha feneketlen bendője lenne. Nem akarom túletetni :(
2011. febr. 15. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a korban az egészséges gyereke állandón nyüzsögnek és sok az energiájuk. Túletetni nem tudod. Az előírások csak tájékoztatók,de minden gyereknek más az igénye. Akkor van gond,ha rendes étel helyett sok chipset,csokit,stb. kap.
2011. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én nem számolgatom. Nem fittneszedző a drága, aki mutogatja magát.


Annyit eszik amennyit akar. Lemozogja.

2011. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs hogyan kell az egyes (mondjuk általam készített) ételek energiatartalmát kiszámítani.


Az én fiam néhanapján alig-alig eszik valamit, de másnap mindig bepótolja. Erős, magas kisfiú de cseppet sem kövér, nem kap sem csokit, sem hűtős finomságokat (pl. tejszelet), csak reggelire kalácsot, kuglófot, vacsira kenyeret, néha tejbegrízt, ilyesmit.


Szerintem sem lehet túletetni, az elmúlt 14 hónap alatt úgy láttam, elég szépen beszabályozzák ők magukat, ahogy nekik a legjobb.

2011. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel nekem mindkét gyerekem elég rossz evő így én számolgattam néha a kalóriát, úgy van ahogy írta egy előttem szóló:) Egyik nap nem eszik meg annyit, de másik nap meg igen! És csalóka ám ez a kalória dolog mert a tápszer, meg üdítő mondjuk (rostos lé pl) sok kalóriát tartalmaznak, tehát ha az ember nem figyel oda minden bekapott, megivott kis részletre akkor hajlamos azt hinni hogy alig eszik a gyerek holott meg nagyon is megeszi a neki kellő mennyiséget.

Egyébként meg az evésről pont most olvastam hogy 1-másfél éves kor körül már rá lehet bízni a gyerekre hogy mennyit és mit eszik (persze ha egészséges ételeket kínálunk fel neki).

És akkor ő szépen beszabályozza magának hogy pl. van hogy napokig nem eszik fehérjét aztán meg csak azt magában.

Nekem a lányom 15 hónapos van hogy tízóraira uzsonnára is csak egyféle gyümölcsöt kér, mondjuk napokig almát vagy mandarint semmi mást. Délben még eszeget vmi főzeléket és ennyi...

2011. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok, a nemszámolós :)


Nekünk az ebéd kötött, mert előre eldöntjük mikor mi legyen, így sokkal könnyebb. Természetesen abszolút figyelembe vesszük a baba igényeit.


A reggeli hajnalban kakaó egy jó nagy üveggel :) 2,5 dl simán lehúzza.


Vacsora meleg, az amit mi eszünk. De nem kolbászt eszik hurkával :) Mert hallottam ilyent is.


Tízórai és uzsonna az amiben dönthet, hogy mit kér. Felsorolom mi a választék és szépen megmondja mit szeretne enni. Egyik nap tízóraira vajas kenyeret felvágottal, másik nap már sajtos kiflit kér (sima kifli maci sajttal megkenve) harmadik nap kalácsot stb stb.

Ugyanígy az uzsonna, és a gyümölcsök is. Mondjuk ma körtét akart, de nem volt az almára mondtam, hogy körte, de hát kiszúrta az angyalom így lerohantunk venni.


Ekkora gyerkőcöket nem lehet túletetni. Sokat mozognak, most fejlődnek kell a kalória. (Nemá idióta sarkakata legyél aki diétáztatja a kölykét, anélkül is palacsintaképű szegény az apja miatt)

2011. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem, eszem ágában sincs diétáztatni, csak kicsit néha megijedek, hogy állandóan tudna enni - olyan nap nálunk nem nagyon van, hogy alig enne. akkor is kér enni, ha egy órával azelőtt kapott normál adag főttételt ebédre... szóval beles gyerek :) de nem egészségtelen kajákat eszik, nincs rászoktatva, nem is nagyon tudja, mi az. amit apa eszik (husi, felvágott, zöldségek, gyümölcsök), abból minden jöhet, még a csípős virsliért is visított... szóval ezért nem vagyok benne biztos, hogy rendesen szabályozza magának, mert mindig tudna enni :) de van, hogy egy korpovit keksszel járkál fel-alá fél órán át és bele sem harap... szóval lehet, hogy maga a tudat kell neki, hogy "VAN KAJA!!!!" :)
2011. febr. 16. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!