Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Asztmatikus hörghurutnál...

Asztmatikus hörghurutnál lehet használni a disznózsíros pakolást?

Figyelt kérdés
45 hónapos a babám kaptunk 3x1 Teophilin kúpot,,sokat vagyunk levegőn,hűvős van a szobában.Mit tehetnék még a gyors gyógyulás érdekében?
2011. febr. 16. 10:34
 1/5 A kérdező kommentje:
BOCSI!4,5 HÓNAPOS NEM 45
2011. febr. 16. 10:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Disznózsíros pakolás? ne!!!!! Inmunerősítés hatékony lehet, pro+kis por tápszerbe keverve, azt 3hós kortól lehet adni. Egy 3 hónapos kúra megerősíti a babát, de ez a koratavasz-későtél nem kedvez a gyorsabb gyógyulásnak....
2011. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is asztmás voltam kicsi koromban, állítólag fél éves koromtól. Akkoriban volt eukaliptuszos krém, amit a mellkasra kellett kenni. arra amlékszem, hogy hűvös volt és jobb lett tőle. Tizenévenen kinőttem.

A disznózsír népi hihedelem, mint a kondás inge!

2011. febr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sógoromék kisfiának is most van hörghurutja, neki már olyan szintű, hogy injekcióra hordják reggel-este + a teofiles kúpot kapja.

Szóval, a gyógyszertárban lehet kapni Luuf balzsamot, az nagyon jó. Mentolos, olyasmi, mint amit fentebb írt valaki, hogy régen nekünk is kenték eukaliptuszos krémmel a mellkasunkat (még a reklámra is emlékszem: "A mellemre is mami!" :D), de ezt csak hátra lehet kenni. Segíti a légzést.

2011. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a pót anyám libazsírt használt, és segített.

Az összes gyógyszerét megkapta már a kicsi, semmi sem segített, hogy megnyugodjon, órák óta vagy üvöltött vagy fulladt, a doki meg csak a karját tárogatta, hogy türelem jobban lesz napokon belül, 30perc után sugárban hányta a lerakódott trutyit a gyerekem, és el tudott aludni, szabadabban lélegzett. Én is néztem furcsán, nem hittem benne.

Amúgy átmelegíti a mellkasát a zsír, ezért hat, feloldja a lerakódott trutyit, ergó hamarabb szabadul a szervezet a gondot okozótól, nem csak az illóanyag miatt segíti a légzést.

Amit még kipróbálhatsz, az a paskolás, kanalat csinálsz a tenyeredből, és ritmusosan átpaskolod a hátát, mellkasát. "erősen", ritmusosan, ez is segíti felköhögni a trutyit, nem csak tüneti kezelés.


/És mielőtt jönne valaki, előbb az orvos, kórház, és a lábadozás idején, gyógyulás segítendően jönnek a házi praktikák, és a fiamnál sajnos nem egyszer volt bronchitis, és rohantam vele kórházba az első fulladás gyanúnál./

2011. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!