Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívó-porszívó. Érvek,...

Orrszívó-porszívó. Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem bevált s négy gyerekem van.
2011. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jó, mert ha beteg a baba/kisgyerek, pillanatok alatt kiszeded a taknyit, és nem lesz szövődmény, ha mondjuk hátrafolyik.

Lehet, hogy fél tőle, mert hangos, de legalább hatékony. Amúgy kb 20 másodperc az egész.

2011. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Jázmin anyucija ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó! Két gyermekünk van, 4 éves és 10 hetes. A kicsi 6 hetesen elkapta a tesójától a náthát, naponta többször is szívni kellett az orrát. Nem tudom, mi lett volna ha nincs orrszívó. Én csak javasolni tudom minden kisgyermekes családnak. Egy picibabának még nem lehet orrot fújni, vagyis nem tud. Valahogyan pedig muszáj tisztítani az ő orrát is.
2011. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az elso gyermekunk szuletett, vettunk egy Living Lab nevu elemes orrszivot, meregdragan. Semmit nem szivott ki. Vettunk egy porszivosat, rendesen eltavolitotta a valadekot. En kiprobaltam magamon, hogy milyen erzes, mielott a gyerkoc orrat szivtuk volna. Arra azert torekedtem, hogy csak akkor szivjam, ha naggyon muszaj, mert nem jo sokat irritalni az orrnyalkahartyat. Elotte, utana sterimart fujtam be, vagy orrcseppet cseppentettem , de azt csak utana, hogy ne szarodjon ki az orrnyalkahartya.

Szo, mi szo, jelenleg nalunk ez a lehatekonyabb modszer, amig nem tudnak orrot fujni.

Ket gyermek anyukaja.

2011. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is bevált :)
2011. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem használni, minden mást kipróbáltam: szájjal szívósat, kézi nyomásra szívót, akkusat, elemeset, de csak a porszívós vált be. A fiam most volt először beteg, 17 hós, persze sírt, de inkább csak ordított, mert kellemetlen lehet, hogy visszafelé áramlik a levegő. De mikor mondom, hogy sajna meg kell csinálnunk, ő maga szereli össze (hüppögve) és látja, hogy utána sokkal jobb neki.
2011. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érv: kiürül a váladék, nem lesz szövődmény.

Ellenérv: hangos, és megszakad a szíved ahogy üvölt.

Egyszer majd megköszöni, hogy nem lett komolyabb baja, mert szívtad az orrát...


Nálunk bevált. Jobb módszer a zsepiig nincs. Persze van elemes, meg kézi, de nem biztos, hogy működik, pláne ha tapétát is lehet ragasztani a kicsi taknyával olyan sűrű.

2011. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jázmin anyucija ***** válasza:
A 10 hetes fiam csendben tűri amíg kiszívjuk az orrát, a 4 éves lányom a mai napig is sír, bár ő már zsepit használ és ügyesen, de amikor nagyon muszáj, néha megengedi hosszas kérlelés után, sírás mellett.
2011. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is elleneztem, de sem az elektromos, sem a kézi nem használt! Tényleg semmit nem szívtak ki.

Engem megnyugtatott, hogy pár hetes korában a szörcsögés miatt használtuk, és egyáltalán nem sírt. Innen tudtam, hogy nem fáj neki.

Azóta persze a betegségek miatt megutálta, de még mindig jobb, mint az arcüreg gyulladás, vagy hogy nem tud rendesen aludni, mert alig kap levegőt.

2011. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én kaptam egy zenélő elemes orrszívót, semmit se szívott ki, a porszívós pedig egy pillanat alatt mindent kiszív. Nálunk volt hogy éjszaka is kellett szívni, plusz szopizni sem tud ha annyira el van dugulva az orra. Én úgy vagyok vele, hogy inkább három nap orrszívás mint egy fülgyulladás vagy egy arcüreggyulladás amire aztán antibiotikumot kell szedni. Én mindig nagyon megdicsértem orrszívás után hogy milyen bátor volt, akkor is ha üvöltött, most másfél éves, magának szívja az orrát.
2011. febr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!