Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos lesz a babám és...

3 hónapos lesz a babám és napi 10-12-szer eszik egy nap átlagosan 50-80ml-t. Szerintetek nem sok ez?

Figyelt kérdés
Azóta nőtt meg az étvágya amióta a pocijára adni kell neki a Pro kid-et.Mit tudok csinálni mert 2 napja kezd a tejem is kevés lenni ennyi etetésnek tápszert viszont nem akarok neki adni.Teával kilehet váltani az etetést?Reggel kamillát kap de azt a kakija miatt és abból csak 1-szer adok neki mert elég jól meghajtja.Tudtok segíteni milyen módszer van vagy milyen teát adhatnék neki?
2011. febr. 16. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne válts ki teával étkezést.

Adj neki annyiszor cicit, ahányszor kéri, a tejed attól nem apad el, ha gyakran eszik. 3 hónaposan fejlődési ugrása is lehet, ilyenkor még több tápanyagra van szüksége a szervezetének, ne rontsd el teával.

Szoptasd nyugodtan, vissza fog állni normál kerékvágásba. A tejed miatt meg ne aggódj, egy két nap alatt újra beáll a kereslet kínálat, minél többször szopik a babád, annál több lesz.

2011. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen jól eszik! Bár az 50-80 ml-t nem igazán értem, mert ha egyszeri mennyiségnek írtad, akkor egyáltalán nem sok 3 hónapos korban. Teával semmiképpen se válts ki semmit, inkább tedd sokkal többször mellre, amikor csak kéri, és valószínűleg fokozódni fog a tejtermelésed is. Ha nagyon szenved evés után is, és két mellből sem elég neki a tejcsi, akkor pótolhatsz tápszerrel, de lehetőleg csak pohárból és keveset. A többszöri mellre helyezés sikert szokott hozni! Türelem! :)
2011. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szopik sajnos hanem fejem neki és úgy kapja cumisüvegből eddig naponta 3-4-szer fejtem most viszont 2 óránként még éjjel is.Remélem több lesz így is és nem kell pótolni semmivel.
2011. febr. 16. 13:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért én azt gondolom,hogy ez a 10-12 evészet ez sok mármint nem mennyiségileg hanem db számilag!gyakorlatilag akkor szinte 2 óránként esztek!Folyamatosan dolgozik a gyomra és az nem jó!Szerintem próbáld húzni az időt,azért csak jó lenne ha 3 óránként(és akkor nagyobb mennyiséget)enne!Nekünk felnőtteknek sem jó ha 1-5-2 óránként eszünk,az megterheli a gyomrot mivel folyamatosan dolgozni kell neki!
2011. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a növekedési ugrás alatt még a másfél óránkénti evés sem kirívó. A 2 óránként teljesen normális, ha egy hét múlva még mindig így eszik, akkor megpróbálhatod az adagot növelni.
2011. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!