Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tápszert adjak egy...

Mennyi tápszert adjak egy evésre 10 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja, hogy a súlyát kell szorozni 150ml-vel, valaki, hogy 120-szal, vagy annyit adjak,amennyi a dobozra van írva?
2011. szept. 22. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én annyit adtam neki amennyit kért. Nem osztottam, nem szoroztam, nem méregettem.

Az elején volt, hogy pocsékba ment egy kis tápszer, mert nem kérte mindet, de minden nap felírtam mennyit fogad el egy-egy evésre, és pár nap alatt észrevettem benne a rendszert és így tudtam egy alkalomra mennyit kell adnom neki. Először inkább csinálj többet, és meglátod mennyit fogad el belőle.

2011. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A súlyát kell szorozni 150-nel, és elosztani a napi étkezések számával, így jön ki a ml.

Én annak idején vettem fűszermérleget, azzal mértem ki a tápszert és a vizet is, átváltva grammra. Így mindig óvatosan 5 milinként tudtam emelni az adagot. De tény és való, hogy a baba evése nagyon sok mindentől függ. Nagy melegben, vagy ha túl fáradtak, kevesebbet esznek, fogzáskor szintén, növekedési ugráskor meg többet.

Jó ötlet egy ideig jegyezni, mikor mennyit eszik a pici, ahogy az első válaszoló írta.

2011. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én soha nem méregettem.Annyit adjál neki amennyit kér.Csinálj pl.90ml-t ha sok neki akkor meghagyja,ha meg kevés akkor úgyis látod rajta.Felesleges méregetni,a babád igényeit nézd.
2011. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki nem "méreget", az összességében vagy nagyon sok tápszert fog a lefolyóba önteni, vagy gyűjtögeti és újramelegíti a maradékokat... egyik sem a legjobb megoldás!

Én sajnálom az ételt kidobni, márpedig a tápszer étel. Az újramelegítés meg nem egészséges. De hát mindenki maga tudja. :)

Második voltam

2011. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Én se melegítettem utána.Különben meg max.1-szer kell kiönteni,mert másodszorra már tudni fogja a kérdező hogy mennyi kell a babának.
2011. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A baba ahogy nő, úgy igényel egyre több kaját. Főleg az első hetekre jellemző, hogy szinte napról napra többet eszik, nem adhatunk neki heteken keresztül ugyanannyi ml tápot, csak mert egyszer már az a mennyiség bejött. ;)

Ezért (is) kell mérni, a babát és a kaját egyaránt. :)

Egyébként tökmindegy, a kérdező nyilván megtalálta az egyensúlyt és a számukra megfelelő táplálást.

2011. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem elég a babának heteken keresztül ugyan annyi tápszer.De azt a baba jelzi ha nem elég neki.
2011. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!