Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csecsemőnél hogyan vehetem...

Egy csecsemőnél hogyan vehetem észre ha esetleg cukorbeteg?

Figyelt kérdés
6 hónapos és csak anyatejet kap.
2009. febr. 12. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jutott ez eszedbe? Van a családban cukorbeteg?


A hiperglikémia tünetei: nagymértékű szomjúság,

nagy mennyiségű vizelet ürítése,

étvágytalanság, fogyás,

gyengeség, álmosság,

émelygés, hányás, hasi fájdalom, fejfájás,

égető érzés a szájban,

szapora pulzus,

kipirult bőr



[link]

2009. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a felnőtt tünetek megjelennek itt is: Sokat isznak, leheletük acetonos..
2009. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nagyon száraz a nemi szervük és piros apró kiütésekkel lehet teli, illetve ahogy már előttem is írták hihetetlenül sok folyadék igényük van.

De ezt egy vérvételből és vizeletből azonnal megmondják neked h ne idegeskedj feleslegesen.

üdv. 8,5 hós baba anyukája

2009. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia, miert kerdezed? van a csaladban cukorbeteg? nekem 8honapos a kislanyom, a ferjem 10 eve cukorbeteg. folyamatosan attol rettegek, orokli a kiscsoppseg. vagy hogy nem fogom eszre venni!
2009. febr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van a családban, igaz öregségi, nekem terhességi cukrom volt. Igazból a lehelletén érzek valamit, de persze lehet hogy csak a tejtől. A doki néninek is mondtam az aggodalmam, adott is beutalót vizeletvizsgálatra, de egyszerűen nem tudom a gyűjtőzacskót úgy ráilleszteni, hogy ne tudja lemocorogni. Nekem van itthon cukormérőm, meg steril tűm, gondoltam megnézem azzal, de nem tudom mik normál értékek egy babánál. És hogy evés előtt vagy utén stb.....
2009. febr. 13. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:
A kórházban nem mérték meg neki? Én úgy tudom, hogy a 4000g feletti babákat, meg ahol cukros volt a mama, ott mérik. Na persze, a kórházak messze nem egyformák...
2009. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De, a kórházban megnézték, ott normális volt.


Köszönöm a válaszokat.

2009. febr. 14. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!