Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák SEGÍTSETEK....

Tapasztalt anyukák SEGÍTSETEK. 8 Hónapos a kisfiam, egész nap csak kézben hajlandó el lenni mit tegyek? Hogy szoktassam rá hogy el legyen?

Figyelt kérdés

röviden:


újszülött korában nagyon hasfájós volt 4 hónapon keresztül semmi nem használt neki, így tartogatva lett, ezt szép lassan meg szoktak, most egyszerűen már ott tartunk, hogy nem lehet le rakni, már 9kg nehéz.... nem bírom már

így a mozgásban is le van maradva, gyenge még, mert ugye nem tud erősödni.


ne mondjátok hogy hagyjam sírni mert próbáltam már 50 perecet simán végig sír (nem hagytam eddig sírni, tornázni járunk) és még levegőt sem vesz annyira hisztizik, fel veszem és már nevet is, hihetetlen..


mit tegyek? segítsetek nekem, kérlek titeket!


2011. febr. 17. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hordozókendőbe rakd, amikor cipelni kell, az sokat segít. Ezen kívül próbáld lerakni a földre játszani, de maradj ott vele, beszélj hozzá, mutass neki játékokat, először rövid, majd egyre hosszabb ideig játsszatok így. Aztán ha már szívesen játszik, kezdj egyre messzebb menni tőle. Először ülj ott a földön vele, de foglalkozz közben mással is, aztán ülj kicsit odébb, majd menj ki a szobából pár pillanatra, de mindig gyere vissza. Talán így menni fog.

A mozgásban való lemaradás illetve a gyengeség nem lehet azért, mert ölben van sokat. Annak valami más oka van. Ugyanis normál esetben még az a baba is, aki egyébként nagyon is ölbebaba, kívánja a mozgást, kéredzkedik le az anyja öléből, mert próbálkozni akar. Szóval ezzel kapcsban szerintem kérdezz meg szakembert. Lehet egy kis feszesség, letapadt izom, ami gátolja - ezt pár alkalom Dévény-torna helyreteszi.

2011. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, ez lehet hogy nem a legjobb időszak leszoktatni. nem lehet hogy még attól fggetlenül, hogy amúgy is szeret kézben lenni, előjött nála a szeparációs szorongás? hogy reagál, ha te kimész a szobából vagy idegenekre? ha üvölt, ha fél az idegen dolgoktól, akkor ez szepa szorongás, és az majd elmúlik. próbáld, hogy lerakod a földre, és melléfekszel. amúgy hol tart a mozgásfejlődése, miket csinál már? forog? kúszik? vagy mit?

amúgy az én kislányom is ilyen volt, neki is le volt marad va a mozgás, de ő hipotón volt, dévény tornára jártunk. már csak ezért is nem szeretett egyedül lenni, mert nagyon kíváncsi volt, de önállóan nem tudott mozogni sokáig, kúzszni nem kúszott, hanem 8 hósan és 11 hetesen kezdett mászni, onnantól jobb lett a helyzet, mert elkezdte érdeklni ez a mozgás téma. 11 hósan már járt , viszont a szeparációs hülyeség még továább, kb másfél éveskorig erősen megmaradt, mindig kelettem neki. de már nem akart kézben lenni persze, másban nyilvánult meg.

2011. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Márpedig le kell rakni egyszer. Muszály lesz. Maradj vele feküdj vele, legyél közel hozzá, érezze, hogy nem ott hagyod magára. Én sem vagyok sírás hagyásnak híve, nálunk elalvásnál volt gond 9 hónaposan, három napig hagytuk sírni majdnem egy órát, csupa víz volt, mondom én ezt nem csinálom. Végülis ott maradtunk vele közel hozzá, így ment a dolog utána sokáig. De tartogatni nem kellett. Muszály lesz megpróbálnod letenni pedig, legyél erős. Dúdolj neki, esetleg valami kellemes zenélő játék mehet, vagy magnó zene amit elhallgat, és legyél ott vele.

Jajj de örülök, mi már kinőttük ezt a nehézséget. Nálatok sem fog örökké tartani nyugi !

2011. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm


járunk Dévényre mert feszes, kötött izomzata van nyaki és törzsi hipotóniája e mellett :(

plusz a lustaság is

csak forog még, de nem érdekli csak muszájból fordul meg...


úgy sem jó ha mellette vagyok próbáltam már ezt is...

játék csak úgy érdekli ha az ölemben van és úgy játszunk


más ötlet?

2011. febr. 17. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!