Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Hogyan...

Tapasztalt anyukák! Hogyan szoktassam le 8 hónapos fiamat arról, hogy éjjel sűrűn felkeljen, cicizzen? Felsír, kiveszem, cicizik. és ahogy látom a cél, hogy velünk aludjon. Nappal is nagyon sokat van ölben, ahhoz is fogadnék leszoktató ötletet.

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nappal szerintem ne akard magadat megvonni tőle. Még kicsi, az én csöppen 19 hósan is szeret a kezemben lenni, sokszor felkéreti magát és csak ölel, szorít... Imádom. Nincs elkényeztetve, pedig azt hittem, majd elkapatom, ha sokat szeretgetem és bújok hozzá, de nem, ő is ugyanolyan bújós, máskor meg tol el magától. Önállóan is elvan.

Éjjelit viszont nem fogod tudni sírás nélkül. :( Sajnos, akármit olvastam, nem is egyet, a Suttogótól kezdve az Aludj jól gyermekem és még a fene tudja miket, ezek ragadtak meg, mert a technikákat alkalmaztam, csak nem vált be. Nekem szerencsém volt, mert anyukám bevállalta, hogy megtanítja a kicsit aludni, mindössze 4 este kellett hozzá és már nálam is elaludt, cicis könyörgés nélkül, éjjel sem kelt fel... Viszont én kb 11-12 hós koráig vártam, addig nem volt szívem, de előbb utóbb be kellett következnie, mert már kibuktam, alig aludtam, szinte 2 óránként cicizett, és fél óránként sírdogált, mert hisz a mellemen aludt el és mikor megébredt éjjel, már a kiságyban volt, nem a cicimen, érthető, hogy megijedt és sírt. Nem tudott önállóan elaludni, én kellettem és a mellem az alváshoz.

Mi úgy csináltuk, mivel, apuka nincs velünk, így a mama jött be a szobába, miután megszopiztattam, meséltem neki, megszeretgettem, betettem a kiságyba és jó éjszakát kívántam és minden szépet, elmagyaráztam neki, hogy mama jön be hozzád, megtanít elaludni önállóan.... De már pityegett. Első este kb 1 órát sírt nagyon, alig bírtam ki, hogy bemenjek, de anyukám azt mondta muszáj, mert ez nem jó se neki se nekem, tudnia kell aludni, meg kell neki tanítani. Majd második este már csak 20 perc volt és utána 5-10 perc alatt el is aludt. :)

Semmi rossz nem történt, szeret és imád minket, nem haragudott meg. :) Tehát nagy kitartás kell hozzá. És én adtam neki egy kispárnát, ami a tente párna lett, ez volt az újdonság, hogy mostantól máshogy lesznek az éjszakák, azóta is szereti a párnácskáját.


Kitartás és sok sikert!

2009. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy,hogy írtál.Azt hittem,senki nem reagál már.Az én fiam is egyfolytában cicin lenne éjjel,de legalábbis velünk az ágyban.Erre viszont semmiképp nem akarom szoktatni.Én már hulla fáradt vagyok,a férjemnek is kellene a pihenés,mert komoly fizikai munkát végez.Hallottam már én is erről-hogy hagyjam sírni-én meg is tenném,csak ő eléggé belelovalja magát a sírásba,nagyon tud ordítani.Nem tudom,ezzel nem teszek-e kárt benne?Újabb válaszodat előre is köszi!Szép babázást+
2009. szept. 3. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megfogadod-e a tanácsaimat, de azért válaszolok neked, hátha hasznosnak gondolod. Nekem a szüleim mondták, hogy sajnos ez máshogy nem megy, csak úgy, ha megordíttatod a babát, ami borzasztó, mert én is együtt sírtam először vele. A gyerek képes rabszolgát csinálni a szüleiből.Ami valóban igaz, tapasztalatból mondom, mert az én lányom már 19,5 hónapos és bizony egy párszor már ő is próbálkozott. Annyira képes belelovalni magát abba, ha valami nem úgy van ahogyan ő szeretné, még hányni is képes, annyira sír. Az én kicsim hála' ezt nem tette, de iszonyatosan üvöltött, már majd megfulladt és bírta ám majd 2-2,5 órahosszat, amikor én próbálkoztam vele. Nekem hosszabb volt, több mint 1 hétbe telt míg végre elaludt szegénykém, majd mire végre megtanult aludni, nagyon beteg lett, 1 hónapig minden héten orvoshoz jártunk, minden nyavalyát összeszedett és persze olyankor muszáj vele törődni és babusgatni, hisz beteg a kicsike, fáj mindene, lázas.... Tehát visszarontottam mindent, mert imádom, egy kis tündér.

Szóval kénytelen leszel kegyetlen lenni és hidd el semmi baja nem lesz, csak ő mást akar mint te, amit megszokott, és nem érti miért nem lehet továbbra is az és azt hiszi sírással elérhet mindent. Kétségbeesésében sír és bizony haragszik, de szépen nyugodtan el kell neki mindent magyarázni, miért van ez, meg tanulnia elaludni és bizonygatni, hogy ez neki is jó és szeretitek ugyanúgy, de nem veszitek ki az ágyból.Mi úgy csináltuk, sőt a mai napig én altatom, vagyis bemegyek hozzá, mese, vizecske már nem cici, be az ágyba, körbe szeretgetem és jóéjt, szép álmokat most már aludjál kicsikém. Majd lefekszem az ágyra és nézem a tévét, amit ő is néz. Azon alszik el. Ha kiabál, nem akar aludni, hisztizik, határozottan komoly hangon ráparancsolok, hogy csend legyen, aludjál szépen. A szüleim azt mondták, hogy ezt a sírós tortúrát ők is végigjátszották velem is és a tesóimmal is, és lám nem lettünk hülye gyerekek.

A lényeg, hogy ne érezze rajtad, hogy bizonytalan vagy, ne mutasd neki, mert akkor elvesztél és tudja sikerrel jár, ha sír és ellenkezik.

Én kipróbáltam a suttogó módszerét, de a gyerekem szabályosan kiröhögött, sőt azt hitte játszunk és játszadoztunk is majdnem 3 órahosszat, ami estéről estére nem csökkent. Jó móka volt neki alvás előtt, hogy anya mindig visszafekteti, ő meg ugrált, rohangált előlem, vetődött az ágyban, hahotázott. Kész ciri-buri volt, főleg kibírni nevetés nélkül, amikor olyan édes volt.

Tehát ez az én tanácsom, ha bármi kérdésed van, keress meg, visszanézek még ide, szívesen írok. Örülök, ha segíthetek, tudom nekem milyen nehéz volt, és kétségbe voltam esve. De miután megtanult aludni a lányom este 8-tól reggel 7-fél 8-ig alszik, max 1-2 nyüszögés van este, de általában meg s mukkan, fel sem ébred semmire, mert hozzászoktattam a tévéhez és akár beszélgethetünk is mellette. Előtte minden rezdülésre felkelt, lábujjhegyen jártunk és meg se mukkantunk. Most bármit csinálhatunk, ha ő alszik, akkor alszik :)


Minden jót nektek. Remélem megoldódik a gondotok.

2009. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöm először is a választ.Segíthetnél a részletekben.Marci,a kisfiam 8 hónapos.Külön szobában,kiságyban alszik.Este fél9-kor alszik el cicire,ezzel még nincs is gondom.Hanem éjjel:változóan ébred,van hogy már egy óra múlva,de van hogy öt óra hosszat alszik első körben.Utána meg egyre sűrűsödik,kétóránként,óránként kelsír.Na,akkor persze átmegyek,kiveszem, egy fotelben megszoptatom,visszateszem,stb.Aztán 6-kor,fél 7-kor ébresztő,amit persze a fiam fúj nekünk!:))

Volt úgy is hogy mellettünk szoptattam a nagy ágyban,de nem tudott a férjem sem pihenni,féltünk,hogy ráfekszünk.Azt meg nem szeretném,hogy mi külön menjünk (már ez a verzió is volt),szeretném,ha Marci megtanulná,mi az ő helye és hogy persze tudjon ő is jól aludni.

Ha írnál valami részletes "használati utasítást",azt nagyon megköszönném.

2009. szept. 4. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kérdésem van legelőszőr: kap már szilárd kaját és mikor, mit, mennyit? Mert az is lehet, hogy éhes, ugyanis ilyen korban az anyatej már nem táplálja őt eléggé és csak átszalad rajta. Nálunk is ez volt és ilyenkor vezettem be, hogy vacsi lett apránként. Hipp jó éjt papival kezdtem, vagy a déli főzit kapta, ha maradt. Fokozatosan először csak pár kanállal és miután benyomott egy fél üveg tejbepapit a Hippeset, aludt. És nem hagytam cicin aludni. Éjjel, ha felkelt, megnyugtattam szavakkal, volt hogy kivettem, és megölelgettem, mert csak rosszat álmodott. Lehet keveset eszik egy nap. Az én lányom 8 hósan óránként cicizett és kapott gyümit, fözit ebédre és este is valamit, majd lefekvés előtt szopi, ami álom szopi volt. De asszem még ilyen idősen és álomba szoptattam és nem mindig, de volt hogy felkelt 1-2 óra múlva, akkor ismét cici és aludt reggelig. Az tuti, hogy jól megtömtem valamivel mindig 6-7 óra között. És ő is általában 8- fél 9 között aludt el. És durmolt reggelig. Tehát én éjjel nem adtam neki, csak, ha nagyon nagyon muszáj volt, mert nem bírt visszaaludni. Ha úgy érzed készen vagy rá, szoktasd le a szopikról éjjel, de én lehet még hagynám, olyan kicsike, várnék 2-3 hónapot. Egy éves kora körül már úgy is csak 1 délutáni alvás lesz és a szopik lecsökkennek 3-ra, mert akkora már szinte mindenfélét ehet. Legalábbis én már 11 hósan a mi kajáinkat kóstoltattam és azokkal már jóllakott. A mai napig imádja a husilesvest tésztával.
2009. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit a Suttogóban olvastam, hogy délután 3-4 után a babát folyamatosan jól meg kell tömni, hogy aludjon reggelig és az este 10 óra körüli szopit fokozatosan 1 éves korára el kell hagyni. Én ezt tudattalanul is, ösztönösen így csináltam és miután olvastam ezt ebben a könyvben, mosolyogtam, hogy én magamtól kigondoltam ezt és bevált. A napirendünk ilyen idősen: reggel 6-7 között ébredt, majd szopi, 9- fél 10 gyümölcs, babakeksszel vagy kölesgolyóval, majd szopi 10 körül és aludt kb délig, fél egyig, utána rögtön ebéd, húsos főzelék, majd gyümileveket ivott, vagy vizet. 3 órakor szopi ismét és ez is álomszopi, minden szopi az volt kivéve a reggelit. Tehát aludt 4-5 óráig, utána játék, ha igényelte kapott egy kis cicit is. Majd 6 körül vacsora és utána fél 7 7 fürdés. Fél 8-kor álomszopi és max fél 9-re el is aludt.

Remélem segítettem.

2009. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!