Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékra van szüksége...

Mennyi folyadékra van szüksége egy 7,5kg-s babának naponta? Ki lehet ezt számolni súly alapján?

Figyelt kérdés
Még kap anyatejet 2-3 alkalommal egy nap, és már eszik szilárdat is 4x egy nap. Így mennyi folyadék kiegészítsét kell neki adnom naponta?
2009. febr. 13. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Babám pont ekkora: mi kb 1-1,2 liter folyadékot fogyasztunk ÖSSZESEN. Tehát ebben a hami is benne van. Kicsit szorulásos, szóval próbáljuk sokat itatni, így jön ki a mennyiség.
2009. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
K´náld meg többször innivalóval.Ha szomjas lessz úgy is inni fog.
2009. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam egy doktornő által írt könyvben, hogy kg-onként 120-150 ml folyadék kell egy nap. Ha hasmenése van, vagy hány, akkor még több. Hát én ezt még sose tudtam elérni. Van, hogy ennek még a felét sem érjük el. Vérvételen mondta is a dokinő, hogy próbáljak meg több folyadékot adni a fiamnak, mert elég sűrű a vére. Nagyon nehezen tudták levenni a szükséges mennyiséget. Azt tanácsolta, hogy sokkal változatosabban kínáljam. Tény, hogy eddig majdnem csak teát kapott. Azóta adok már mindenfélét, kakaót, frissen facsart narancslevelt, vagy mandarinlevet, limonádét. Azóta tényleg javult egy kicsit a helyzet.
2009. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!