Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy a 4 hónapos...

Normális hogy a 4 hónapos babám alig 2 óránként szopizik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Alig két óránként? Egy 4 hónapos gyereknek már régen 4 óránként kellene szopizni.
2011. febr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké,de akkor miért szopizik ennyit?
2011. febr. 18. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:

teljesen normális! szoptasd őt igény szerint, nem fog ártani neki. az én kislányom 5 hónapos és ha ébren van simán nem várja ki a 2 órát! ez nem jelenti, hogy kevés a tejed! lehet hogy csak szomjas, vagy csak magára a szopizásra vágyik. szóval ne aggódj, majd ritkulni fog, ha eljön az ideje, de ezt ne az óra és a kora határozza meg, hanem a baba.

nekem 3 gyerekem van és 4 és 1/2 év szoptatás van a hátam mögött:)

2011. febr. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

feltehetően nem eszik egyszerre sokat, ezért eszik ennyiszer. aki igény szerint szoptat, ez biztos megfelelő, én sosem szoptattam igény szerint, de nem is én szabályoztam be, hanem maga a gyerek. cicit megnyugtatásra nem kapott, nagy cumista a lányom, így szopi, büfi után megkapta a cumiját, és volt nagy békesség.

meg kellene próbálni, hogy egy kicsit húzod az időt, esetleg kap cumit, elképzelhető, hogy nem is éhes, csak tényleg cicizni akar.

2011. febr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, normális.Az én lányom 5 hónapos lesz, és születése óta 2 óránként eszik. Igaz, hogy a kisebb születési súlya miatt nagyon nagy étvágyú volt, és egyszerűen megszokta. Próbáltam fokozatosan kitolni, de nem működött.Adtam neki vizet, de azt meg nem mindig fogadja el.Általában nem.Én sem szoktam kínozni a gyereket, így 5 hónapja 2 óránként eszik.De 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, egy szavam nem lehet.Így átlagban ugyanannyit eszik, mint egy 3 óránként szopizó gyerek.A kicsik nem nézik az órát.Ha egyszer éhes, nem fogom kínozni csak azért, mert nem telt le a 3 óra.Egyetlen dolog van, ami zavar: ha óránként eszik.Tegnap délután ez volt.Ilyenkor viszont gyanítom, hogy kevesebb a tejem, mert csak 1 órára tart ki.Nem tudom, mitől van, hogy ilyen hullámzó a mennyisége.
2011. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Teljesen normális, hogy így szopik, az enyém is ezt csinálta. Cumival vigyázz, mert egy idő után cumi zavar alakulhat ki, és nem akar majd szopni.
2011. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg normális dolog, lásd a mi példánkat.

5 és fél hós a babám és 2 óránként eszik születése óta, sőt éjszaka is betartja, órát lehetne hozzá állítani.

Nagyon vidám kiegyensúlyozott baba:)

Sok örömet kívánok a babádhoz.

2011. febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi az hogy 4 óránként KELL??? ilyen nincs! ha éhes vagy ha szomjas, akkor az miért baj? adjál neki annyiszor, amennyiszer kéri és ne kelljen ezt megmagyarázni miért. Tőlünk sem kérik számon (normális esetben), hogy néha miért eszünk/iszunk többet a megszokottnál. Szóval nyugi! természetesen normális.
2011. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!