Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket eszik a 18...

Milyen ételeket eszik a 18 hónap körüli gyereketek?

Figyelt kérdés
Még pépesen,vagy már a szárazabb ételeket is esz?
2011. febr. 18. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent eszik,amit mi,pépesíteni semmit nem kell.
2011. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 19 hónapos elmúlt a kisfiam, de már régen azt eszi, amit mi. Ha nekünk nincs esetleg zöldséges kaja, akkor még külön párolok neki valamit, hogy minden nap legyen valami zöldség a menüjében. Amiket nagyon szeret: sóska, finomfőzelék, paradicsomos tészta (bolognai), meggyszószos dar.hús krumplival, húsleves (főként a zöldségek belőle), borsófőzelék, frankfurti leves stb.

Igazából Ő nagyon jó evő, 99%-ban mindent megeszik, szerencsém is van vele, azt hiszem.

Foga azt hiszem 18 van, szeret rágni, úgyhogy elrágcsálja az almát, sárgarépát, imádja a kivit, mandarint, narancsot, banánt. Minden nap 2-3-szor gyümölcsöt is kap.

Általában a tízórai meg az uzsi az gyümölcs, de van hogy csak úgy kér a narancsból napközben.

Ja, semmit nem kell neki már régen pépesíteni, írtam mennyi foga van.

2011. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mielött kibújt volna az első 4 rágója azelött csak megtörtem villával,de mióta kinn vannak már nem töröm,max csak egy kicsit kisebbre vágom a dolgokat mint magamnak(kb 1 hónapja).1 éves kora óta azt eszi amit mi,kivétel ha olyan étel van amit ő nem ehetett,vagy nem szeretett akkor adtam neki mást.a levest most kezdte el megenni,eddig csak fintorgott rá.
2011. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Leírnád kedves második, hogyan készíted el a meggyszószos darált húst krumplival receptjét?

2011. febr. 18. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt kapja, amit mi. Bár a húst mostanában nem eszi, úgyhogy pépesítettem a gulyáslevest, így megette a hust is.
2011. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
húst
2011. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Második vagyok.

Szósz: 2 almát meghámozok, kockára vágom, pici vízbe (ne lepje el) felteszem puhulni, a vízbe teszek őrölt fahéjat, pici sót, kb. 3 kávéskanál cukrot, néhány szem egész szegfűszeget. Addig főzöm, míg megpuhul az alma (kb. 8-10 perc). Akkor hozzá rakok kb. ugyanannyi magozott meggyet, tovább főzöm vele. Addig összekeverek fél csomag puncs puding port 2,5 dl tejjel és hozzáöntöm az egészhez. Újra forralom néhány percig, amíg elkezd sűrűsödni a szósz. Kész is. (ja, a pudingba is teszek az előírásnak megfelelő cukrot)

Darált hús: hagymát apróra vágom, sózom, olajon megdinsztelem, mikor üveges hozzá rakom a darált húst. Mikor megfehéredett a hús sózom, borsozom (nagyon picit), majorannát szórok bele, meg 1 gerezd fokhagymát nyomok bele. Pici vizet öntök alá és megpárolom. Kb.15-20 perc, figyelek, hogy maradjon alatta pici víz a végén is, hogy jó löttyös legyen. Ha elpárolog, akkor utána öntök kicsit.

Főzök krumplit hozzá.

A tányéron egymás mellé rakom a krumplit, húst és rájuk öntöm a szószt.

Nyami:-) Én is szeretem, meg a kisfiam is:-)

Jó étvágyat!

2011. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!